úterý
17. května 2022
svátek slaví Aneta
© Martin KrupaPink Floyd, AJR a další vystoupí na celosvětovém benefičním koncertu na podporu Ukrajiny

ČR- ZAHRANIČÍ: Na více než 90minutové akci, která bude streamovaná 16. června 2022 do více než 25 zemí, zazní mimo jiné hudba Pink Floyd, AJR, Pat McGee Band a Crash The Dummies a vystoupí herci Liev Schreiber, Pej Vahdat, multimediální umělkyně ukrajinského původu Janina Pedan a další osobnosti z USA, Ukrajiny a dalších zemí. Cílem World Unite for Ukraine je sjednotit svět a vybrat 10 milionů USD na zmírnění humanitární krize na Ukrajině prostřednictvím Nadace U.S.-Ukraine (USUF) a její sítě přímých akcí BlueCheck.

16.06.2022
Autor článku: 
Martina Hrašová

„Náš streamovaný koncert spojí svět prostřednictvím nezapomenutelného zážitku přinese energii, lásku a finanční pomoc, kterou Ukrajina právě teď zoufale potřebuje,“ uvedla Victoria Yampolsky, imigrantka z bývalého Sovětského svazu žijící v New Yorku a americká podnikatelka, která je autorkou myšlenky a spoluzakladatelkou organizaci World Unite for Ukraine.

Jon Queen, člen správní rady Nadace U.S.-Ukraine, dodal: "Humanitární krize na Ukrajině je děsivá. Svět se musí spojit, aby pomohl zmírnit bolest a utrpení Ukrajinců v této naléhavé době. Vyzívám všechny ke sledování této události a přispění, jak jen mohou, aby podpořili místní organizace, které mají dopad na dění na Ukrajině."

Na akci World Unite for Ukraine vystoupí přední američtí, ukrajinští a mezinárodní umělci, herci a další světové osobnosti, včetně Pink Floyd, AJR, Pat McGee Band, Crash Test Dummies, Janina Pedan, Nastia Kamenskykh, Ruslana, Jamala, Michelle Andrade, DOROFEEVA, POSITIFF, ROXOLANA, Pianoboy.

Veterán v oblasti koncertních akcí Simon Kinney věnuje této akci svůj čas, energii a odborné znalosti jako výkonný producent. Kinney má na svém kontě například zahajovací a závěrečný ceremoniál olympijských her v Tokiu v roce 2020 a produkci turné významných mezinárodních umělců včetně Taylor Swift, Maroon 5 a P!nk.   

Další účastníky oznámí World Unite for Ukraine v nadcházejících týdnech. Přenos začne na streamovací platformě Mandolin 16. června 2022 ve 20:00 ET (východního času). Na vyžádání bude také k dispozici nejméně 24 hodin po skončení akce. Diváci se ke streamu dostanou přes stránku události na Mandolin, kde si mohou zvolit z několika úrovní příspěvků, aby si zajistili svou vstupenku. Před akcí mohou dárci přispět také prostřednictvím stránky události nebo kampaň GoFundMe a získat přístupový kód ke sledování streamu. K dispozici je také firemní sponzoring.

Prostředky získané v rámci projektu World Unite for Ukraine budou použity na potraviny a přístřeší pro uprchlíky z Ukrajiny, zdravotnické potřeby a vybavení, oblečení a další nezbytné zboží a služby, včetně podpory psychologů. Prostředky budou také prostřednictvím Modrého šeku poskytnuty místním občanským organizacím a investovány do boje proti obchodu s lidmi.

Příspěvek navrhovaný organizátory je 30 dolarů na diváka, který tak může:

- zajistit kojeneckou výživu pro dítě uprchlíků po dobu dvou týdnů

- opatřit potraviny pro čtyřčlennou rodinu na dva týdny

- převézt uprchlé rodiny do zemí EU za účelem přesídlení

- zajistit nezbytně nutné léky na kritické a dlouhodobé zdravotní potíže

Merch pro akci World Unite for Ukraine navrhuje a vytváří řada amerických a mezinárodních umělců se speciální vazbou na Ukrajinu. Zboží bude k zakoupení na stránce události na Mandolin, a také přímo v internetovém obchodě World Unite for Ukraine. Veškerý výtěžek z prodeje tohoto zboží půjde na humanitární pomoc Ukrajině.

Charitativní partner akce, USUF, je americká nezisková organizace, která působí na Ukrajině od roku 1991. USUF podporuje rozvoj demokracie, svobodného tržního hospodářství a lidských práv na Ukrajině a zároveň posiluje vazby mezi Amerikou a Ukrajinou.

Na kampaň World Unite for Ukraine je možné přispět před, během i po koncertu. Více informací naleznete zde. Přístup ke streamu či zakoupit vstupenku v předprodeji můžete na stránkách boxoffice.mandolin.com. Máte-li zájem se finančně podílet, navštivte https://worlduniteforukraine.com/donate. Každý, kdo přispěje, získá automaticky volný přístup ke streamu.

 

O World Unite for Ukraine

World Unite for Ukraine™ je celosvětové občanské hnutí spojující miliony lidí po celém světě, aby podpořili Ukrajince a zmírnili humanitární krizi způsobenou válkou na Ukrajině. Dne 16. června 2022 představí World Unite for Ukraine více než 90minutovou virtuální koncertní událost streamovanou do více než 25 zemí, na které vystoupí přední mezinárodní umělci, herci a osobnosti z USA, Ukrajiny a dalších zemí po celém světě. Cílem World Unite for Ukraine je vybrat 10 milionů dolarů jménem svého partnera neziskové organizace Nadace U.S.-Ukraine. Nadaci World Unite for Ukraine, kterou založili dva imigranti z bývalého Sovětského svazu, podporuje tým více než 100 dobrovolníků z celého světa. Další informace, možnost přispět a informace o tom, jak se na akci podívat, naleznete zde https://www.worlduniteforukraine.com/. Sledujte také Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram a TikTok.
 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

HRADEC KRÁLOVÉ: Barbora Kalinová, vedoucí produkce Divadla Drak, během května přijala účast na Edinburgh International children’s festival ve Skotsku v rámci dotačního programu mobility. Jedná se o jeden z největších světových festivalů zaměřených na divadelní představení určená dětskému publiku. Imaginate, která festival pořádá, je zároveň národní skotská organizace, zaměřující se na rozvoj divadla a tance pro děti a mládež.  Po celém světě vyhledává kvalitní divadelní produkce pro děti a mládež a poté tento koncentrovaný výběr představuje na svém festivalu v Edinburghu. 

Královéhradecký kraj, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
17.05.2022

PRAHA: Nezisková organizace Výtvarný ateliér Malování kreslení (Balbínova 28, Praha 2, tel: 777 422 022) na letní prázdniny (červenec a srpen 2022) připravila pro děti rodičů migrujících z Ukrajiny nabídku adaptačních výtvarných příměstských táborů, které jsou pro tyto účastníky díky finanční podpoře MŠMT zdarma.

Celá ČR, zahraničí
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Vzdělávání
Nepřehlédněte
16.05.2022

BRUSEL: Prostory stálého zastoupení ČR při EU v Bruselu se ve středu 11. 5. proměnily v koncertní síň, v níž v podvečer zazněly skladby od místní pěvecké skupiny Brusinky a renomovaného Českého chlapeckého sboru Boni pueri. Galakoncert se konal při příležitosti oslav Dne Evropy, připomínající deklaraci míru a jednoty v Evropě. Obě skupiny, které celému světu předvádějí krásu české kultury, vytvořily nezapomenutelnou atmosféru a připomněly důležitost kultury a solidarity v dnešní Evropě. Sbormistr Boni pueri Pavel Horák převzal po koncertě ocenění Sbor Evropské unie. Akce se konala pod záštitou europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) a stálé představitelky České republiky při Evropské unii Edity Hrdé.

Celá ČR, Královéhradecký kraj, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Hudba
Co se děje
17.05.2022

PRAHA- ZAHRANIČÍ: Ministr kultury Martin Baxa se včera v Poslanecké sněmovně setkal s lídryní běloruské opozice Svjatlanou Cichanouskou. Společně hovořili nejen o aktuální situaci, o válce na Ukrajině i o situaci v Bělorusku, ale věnovali se také konkrétním tématům a pomoci České republiky běloruským umělcům a kultuře.

Celá ČR, Hl. m. Praha, zahraničí
Menšiny a cizinci
Co se děje
13.05.2022