Projekt, který nabízí spojenectví lidí z různých částí Evropy, dává příležitost sdílet problémy, vyměňovat si názory a pochopit rozdílné náhledy na jakékoli společné záležitosti nebo oblasti zájmu; umění a kultura, občanství, udržitelný rozvoj, komunální veřejné služby, komunální hospodářský rozvoj, sociální začleňování, solidarita...
Partnerská spolupráce je výrazem evropské jednoty a identity budované od základů. Pomáhá mladým lidem seznámit se se svými vrstevníky z jiné země a každému umožní pochopit postavení Evropy.
Hlavní hodnoty, které představuje, jsou přátelství, spolupráce a vzájemná informovanost mezi národy Evropy. Je to pravděpodobně nejviditelnější forma evropské spolupráce –tisíce měst a vesnic se k partnerství s jinou komunitou hrdě hlásí už při vstupu na jejich území.
Vše potřebné o projektu, hledání partnerů, o financování se dozvíte zde.
ČR: Aktuálním technologickým fenoménem dneška je bezesporu umělá inteligence (AI) a její integrace do každodenního života. Neustále se objevují nové a nové nástroje, služby a aplikace postavené na této technologii, které slibují zásadní změny v našich každodenních činnostech a pracovních procesech. Nicméně, otázkou zůstává, zda je AI skutečně revolučním posunem, nebo jen další technologickou bublinou, která nakonec praskne, podobně jako tomu bylo s Webem 2.0 před více než dvaceti lety. V tomto kontextu se objevuje otázka: může umělá inteligence skutečně transformovat fungování knihoven? A pokud ano, v jakých konkrétních oblastech? V tomto článku se pokusím odpovědět na tyto otázky a prozkoumat potenciál AI v modernizaci knihovních služeb.
ZLÍN: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně (MJVM) digitalizovalo v loňském roce 71 ročníků podnikových novin významného regionálního závodu Continental Barum s.r.o. Podnikové noviny začal tehdejší závod Rudý říjen vydávat v roce 1953 a jsou nepřetržitě vydávány dodnes. Název novin je vždy přizpůsoben změnám názvu organizace.