sobota
2. prosince 2023
svátek slaví Blanka
Logo muzea
© Zdroj: https://www.facebook.com/msbjablonec/



Otevřená výtvarná soutěž – fasáda Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

JABLONEC NAD NISOU: Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou vyhlašuje otevřenou výtvarnou soutěž o návrh a realizaci výtvarného ztvárnění vnější fasády betonové přístavby z roku 1964, tzv. Pelantova schodiště.

Autor článku: 
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Účastníci by měli při zpracování návrhů zohlednit zejména soulad s okolím – tedy secesní muzejní budovou, včetně skleněné přístavby a muzejního parku. „Uvítáme návrhy, které budou odkazovat na historickou i současnou náplň budovy, která je již od svého zprovoznění domovem skla a bižuterie – původně jako exportní dům, od roku 1949 jako sídlo muzea“, uvedla ředitelka muzea Milada Valečková. Vítěz musí být připraven své dílo také realizovat v souladu s podmínkami soutěže.

Soutěž je otevřená pro autorská díla výtvarníků starších 18 let, kteří mohou své návrhy zasílat až do 5. ledna příštího roku. Slavnostní odhalení se předpokládá v květnu 2024 jako součást programu Muzejní noci a zároveň oslav výročí 120 let od založení Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

Podrobné podmínky soutěže, včetně složení odborné komise, najdete na webu muzea: https://www.msb-jablonec.cz/novinky/otevrena-vytvarna-soutez-fasada-muzea-skla-a-bizuterie-v-jablonci-nad-nisou

 

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou - jediné na světě!

Kontakt:

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, U Muzea 398/4, 466 01 Jablonec nad Nisou,

Milada Valečková, T: 483 369 010, M: 778 527 121, E: milada.valeckova@msb-jablonec.cz

www.msb-jablonec.cz

Mohlo by vás také zajímat...

BOHUMÍN: "Maryšku jsme založili jako literárně - dramatický klub. Spektrum působnosti sdružení se ale postupem let rozšířilo do nejrůznějších oblastí (besedy, literární večery, přednášky, výstavy, multižánrové akce a festivaly, autorská tvorba, filmový klub apod.)," uvádí na svém webu členky bohumínského spolku Maryška. Představujeme jeho aktuální aktivity v závěru letošního a začátkem příštího roku.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Lidová kultura, Ostatní
Co se děje
01.12.2023

ZLÍN: V pátek 24. listopadu proběhlo v pražském Rudolfinu slavnostní předávání cen prestižní soutěže „Stavba roku“. Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které obdrželo od jeho pořadatelů pozvání, zde zastupoval jeho ředitel Pavel Hrubec.

Zlínský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Architektura, Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
01.12.2023

ČR: Charitativní díl soutěže StarDance, který Česká televize odvysílala v sobotu 25. listopadu se postaral o absolutní rekord ze všech odvysílaných charitativních dílů pořadu. Celková vybraná suma pro Centrum Paraple činí 25 174 220 Kč. Slavnostního předání šeku se v silném zastoupení zúčastnily osobnosti spojené s pořadem StarDance a zástupci Centra Paraple. Za Českou televizi šek předala vedoucí komunikace a korporátního partnerství Jana Mrákotová.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
30.11.2023

ŽATEC, ČR: Česká republika opět potvrdila, že je světovou velmocí, co se týče zápisů na seznam kulturního dědictví UNESCO. V pondělí dne 18. září 2023 bylo na zasedání Výboru pro světové dědictví, které se konalo v saudskoarabském Rijádu, rozhodnuto o zařazení chmelařské krajiny a města Žatec, jejího centra, na prestižní seznam světového dědictví pod názvem Žatec and the Landscape of Saaz Hops. ČR se tudíž může pyšnit vůbec první chmelařskou krajinou na světě, která nese značku UNESCO. Na úspěšné nominaci se podílelo mnoho subjektů; my jsme s několika dotazy oslovili site managera památky světového dědictví, pana Jaroslava Špičku, bývalého místostarostu města Žatce, v současnosti též ředitele Chrámu Chmele a Piva, p. o.

Celá ČR, Ústecký kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Památky
Články a komentáře
29.11.2023