pátek
25. června 2021
svátek slaví Ivan
BAŤŮV INSTITUT
© Archiv pořadateleOtevíráme! 14|15 BAŤŮV INSTITUT zve po půl roce opět k návštěvě. Připraveny jsou nové i již instalované výstavy.

PLZEŇ: Muzeum jihovýchodní Moravy a Krajská galerie výtvarného umění sídlící ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU opět zahajují svůj provoz. Po více než půlroční pauze netrpělivě očekávají první návštěvníky, na které se velmi těší a pro které prodloužily již instalované výstavy či připravily nové. 

Autor článku: 
Petra Štrofová

„Konečně je možné po dlouhé odmlce znovu otevřít 14|15 BAŤŮV INSTITUT pro veřejnost. Návštěvníky srdečně zveme do stálých expozic i krátkodobých výstav galerie a muzea, které budou otevřeny od úterý 11. května. Nadále je důležité dodržovat všechna hygienická a organizační opatření. Avšak věřím, že návštěvníci jsou se situací srozuměni a možnost navštívit 14|15 BAŤŮV INSTITUT uvítají,“ řekla k tématu znovuotevření Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, p.o.

V muzeu mohou zájemci navštívit stálou expozici Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost. Dále je k vidění nová výstava Jiří Hanzelka 100 let jako pocta známému cestovateli věnovaná jeho nedožitým kulatým narozeninám. Prodloužení se dočkala výstava Poslové z vesmíru – Meteority a tektity a do konce května lze navštívit výstavu Valašsko očima Kornelie Němečkové.

Galerie zve především do prodloužených výstav Adriena Šimotová: Mapování prostoru – Tělo kláštera (Hostinné), Bedřich Baroš (1936-1974) – soužití s uměním a Zlínský okruh VII. První jmenovaná je otevřena pouze do 16. května, takže zájemci mají jen krátkou příležitost ji zhlédnout. Další dvě jmenované výstavy trvají do 20. června. Na návštěvníky samozřejmě čeká i stálá expozice galerie Prostor Zlín | Řády vidění.

Knihovna obnovila část svých služeb již v dubnu (otevřeny jsou nyní volné výběry ve všech provozech knihovny, nedostupné zůstávají pobytové služby). O dalších novinkách a případných změnách provozu knihovna průběžně informuje na svých webových stránkách.

Kompletní květnový program je ke zhlédnutí na https://www.14-15.cz/program.

Mohlo by vás také zajímat...

KUKS: Od 26. června do 21. srpna 2021 se uskuteční 12. ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks, který nabídne celkem pět koncertů. Zahajovací koncert se bude konat v kostele Církve československé husitské ve Dvoře Králové nad Labem. V podání Plzeňské filharmonie zazní symfonie W. A. Mozarta a J. V. Voříška.

Královéhradecký kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
25.06.2021

BERNARTICE NAD ODROU: Ve středu 23. června 2021 byla v turistické oblasti Poodří v Moravskoslezském kraji oficiálně otevřena unikátní designová cyklostezka vedoucí z Hůrky do Vražného přes Jeseník nad Odrou. Tato 4,8 kilometru dlouhá trasa je nejen vítanou spojkou mezi obcemi, ale kromě pohodlné a bezpečné jízdy nabízí cyklistům ještě něco navíc. Její povrch je totiž „potištěn“ kresleným slovníkem moravskoslezského nářečí, jehož autorem je designér Radek Leskovjan, majitel značky ikonických triček s potiskem UAX!.

Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Výtvarné umění
Co se děje
25.06.2021

ČR: Český rozhlas loni zaujala kniha Egon: Děsná psina Petry Baďurové, kterou vydalo koncem roku 2019 pražské nakladatelství Titanic a během první vlny epidemie koronaviru z ní na ČRo Dvojka předčítal jednadvacet vybraných kapitol Igor Bareš. Role psího seniora Egona, který vypráví svérázným psím jazykem historky o své nesnesitelné paničce a shovívavém páníčkovi, se ujal bravurně. Rozhlasová četba měla u posluchačů velký úspěch a mnoho ohlasů, a Radioservis ji tedy nyní v červnu vydal jako audioknihu. Můžete si ji pořídit na CDmp3 nebo je ke stažení ve formátu mp3 v e-shopu www.radioteka.cz.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní
Co se děje
24.06.2021

PRAHA: Český umělec a výtvarník David Černý představil novou sochu s názvem Sekretářka. Silueta ženy sedící na vysoké židli s točícíma nohama se nově vyjímá před budovou společnosti Ahrend, která se zabývá kancelářským nábytkem.

Hl. m. Praha
Výtvarné umění
Co se děje
24.06.2021