pondělí
3. října 2022
svátek slaví Bohumil
Vizuál kampaně
© Foto: Filip BeránekOd zakázkové výroby k udržitelnému štokrleti. Stolařšká dílna sosone chce pomocí crowdfundingové kampaně nastartovat výrobu udržitelné kolekce nábytku

ZLÍN: Sosone je moderní značka nábytku, která kombinuje nadčasový design s nejlepšími estetickými tradicemi města Zlína. Po více než 20 letech působení na trhu jsme se rozhodli zahájit novou etapu své činnosti. Spojili dlouholeté zkušenosti s výrobou nábytku na míru se znalostmi mladých designérů a nyní hrdě představujeme nejnovější kolekci unikátních štokrlat – připravenou v duchu zero-waste z recyklovaných materiálů.

Autor článku: 
Veronika Zelezníková

Tým sosone tvoří skupina specialistů z různých oborů, kteří dbají na to, aby byl každý kus nábytku vyroben s náležitou pečlivostí a precizností. Za produkty značky sosone stojí Robert Urban, Dušan Kočař, Veronika Zelezníková, kteří spojili své zkušenosti designérů se znalostmi a praxí řemesla z dílny René Pšurného a Petra Čajánka.

To, co sosone rozhodně odlišuje, je jeho zaměření na hodnoty: kvalita založená na mnohaletých zkušenostech, mezioborová spolupráce a nadčasová estetika. Kreslí vzory z nejlepších designových tradic a ve svých projektech prolínají českou funkčnost a skandinávskou nadčasovost.

Při hledání nových řešení značka pomocí crowdfundingové kampaně na Hithit.cz ukazuje, že dobrý design je naší společnou věcí. Udržitelná výroba, zodpovědný design a pozornost k detailu v každé fázi práce jsou prvky, díky kterým je nábytek sosone nejen atraktivní na pohled, užitečný při používání, ale také přizpůsobitelný měnícím se dobovým potřebám.

Zapojením se do crowdfundingové kampaně si můžete adoptovat vlastní štokrle nebo se zúčastnit workshopů tvorby vlastního nábytku, čerpajících ze znalostí nejlepších českých řemeslníků a oceňovaných designérů. Staňte se součástí sosone a objevte spolu s nimi nadčasovou krásu ukrytou v tradičním řemeslném zpracování.

SOSONE je zlínská společnost, která se může pochlubit více než 20 lety zkušeností s výrobou nábytku té nejvyšší kvality. Doposud se specializovali na výrobu nábytku na zakázku a nyní zahajují nové odvětví své činnosti a představují vlastní řadu nábytku navrženou nejlepšími českými designéry. Sosone je nadčasový nábytek pro řadu generací, díky kterému pocítíte, co znamená opravdové řemeslné zpracování a udržitelný design.

Podpořte sosone na Hit Hit: >CLICK<

Sledujte SOSONE
Facebook / Instagram / Webová stránka / E-shop

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Třetím čtením v Poslanecké sněmovně prošel (dne 30. 9. 2022) návrh zákona o vstupu a dovozu některých kulturních statků na celní území Evropské unie a o změně některých souvisejících zákonů. Zákonem o dovozu kulturních statků Česká republika adaptuje svůj právní řád na nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2019/880 ze dne 17. dubna 2019 o vstupu a dovozu kulturních statků, které má ochránit kulturní dědictví v zemích jeho původu. Důvodem přijímání evropské legislativy je snaha nejen zabránit nelegálnímu obchodování s kulturními statky a s tím souvisejícímu drancování archeologických nalezišť, ale případně i získávání peněz k financování terorismu.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní, Památky
Co se děje
03.10.2022

PRAHA: Hlavním tématem třetího ročníku konference Culture Get-Together 2022 byla ekonomická a sociální situace lidí, kteří pracují v oblasti živého umění. O hodnotě práce v kultuře se diskutovalo v pondělí a úterý z mnoha úhlů pohledu. Ve vršovickém kulturním centru Vzlet se sešlo na sto třicet účastníků, další stovky zájemců konferenci sledovaly online. Tristní situace s ohodnocováním kulturních profesí se probrala zevrubně – od tabulkových platů přes sociologický pohled z hlediska sebeorganizace až po kredit a význam práce v kultuře pro společnost jako takovou. Velký prostor byl věnován i regionům ČR, které ukázaly neuvěřitelnou životnost a smysluplnost živé kultury pro život v obcích i krajích. Na pódiu konferenčního sálu vystoupilo mnoho řečníků z řad zástupců a zástupkyň scénických umění a jejich asociací a platforem. Velké zastoupení měli i političtí představitelé zejména z regionů a jednoho z panelů se zúčastnil i poslanec Marek Výborný, který působí ve sněmovním výboru pro kulturu. Hlubší dialog kulturní obce se státem ale stále chybí. Účastníci tak diskutovali i o možnosti vzniku tzv. Kulturní komory se zastoupením jednotlivých uměleckých oborů.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
03.10.2022

ČR: Vláda ČR schválila návrh státního rozpočtu na rok 2023. Kapitola Ministerstva kultury činí 18,498 miliardy korun. Jde tedy o více než jednadvaceti procentní navýšení oproti schválenému rozpočtu na rok 2022, který činil 15,23 miliard korun. Návrh rozpočtu Ministerstva kultury pro rok 2023 je tak o 3,3 miliardy korun vyšší než v roce 2022.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Nepřehlédněte
30.09.2022

ČR: Ve dnech 13.–15. září 2022 proběhla na Pedagogické fakultě v Olomouci konference Knihovny současnosti. Její součástí byla také prezentace hlavního lektora Wikimedia ČR Pavla Bednaříka, který popsal role a možnosti využití Wikipedie v mediálním vzdělávání. Představil také výsledek spolupráce více organizací – nový portál Mediální gramotnost.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
29.09.2022