středa
7. prosince 2022
svátek slaví Ambrož, Benjamín
Účastníci přehlídky
© Filip Hecl



Nučický Kahan (divadelní přehlídka)

NUČICE: Ochotnický spolek ŽUMPA Vás zve na další ročník výběrové přehlídky Nučický Kahan. Letos se společně sejdeme v Lidovém domě v Nučicích od 6. do 8. října 2022. Během tří dnů plných divadla se na nučickém jevišti vystřídá deset amatérských souborů z celé České republiky. Část programu bude věnována také dětem a pro žáky místních základních škol jsme připravili představení Zahraj ty Ejsíky!

od 06.10.2022 do 08.10.2022
19:30 - 22:00
Autor článku: 
Jakub Pilař

Letošní ročník je opět koncipován s ohledem na maximální žánrovou rozmanitost. K vidění bude muzikál (Adéla ještě nevečeřela, Divadlo Radar), historické drama (Mařka, Divadlo Máj), komedie (Píseček, OS ŽUMPA), mladé divadlo (Barborka: Kresby z Ještědí, DS Notdis), série monologů (Několikrát do černého, DS Ragueneau), monodrama (Všechny báječné věci, DS Navenek) a na závěr vlastně tak trochu od všeho (Sherlock Holmes, zrození zla, Suchdolský divadelní spolek SUD).

Program:

Čtvrtek 6. října

19:30 Divadlo Máj - Mařka

 

Pátek 8. října

19:30 Divadlo Radar / Hrobeso - Adéla ještě nevečeřela

 

Sobota 9. října (pro děti)

9:45 Loutky bez hranic – Tři medvědi a drzá Máša

11:30 Tři boty při ZŠ Třebotov – Mon dieu!

 

Sobota 9. října (pro dospělé)

14:00 Ochotnický spolek ŽUMPA – Píseček

15:30 DS Notdis – Barborka: Kresby z Ještědí

17:00 DS Ragueneau – Několikrát do černého

18:45 Divadlo Navenek – Všechny báječné věci

20:30 Suchdolský divadelní spolek SUD – Sherlock Holmes, zrození zla

21:30 Vyhlášení vítěze divácké ankety

 

Letošní ročník se koná za podpory Středočeského kraje a Obce Nučice

Vstupné dobrovolné a zajištěno bude také bohaté občerstvení.

Více na www.divadlozumap.cz a www.facebook.com/divadlozumpa

Facebook událost - https://www.facebook.com/events/1228381231285476

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR-BRUSEL: Pod názvem Umění spojuje se včera večer 5. prosince uskutečnil v Bruselu u příležitosti Českého předsednictví v radě EU slavnostní koncert žáků základních uměleckých škol z různých krajů ČR. Koncertu předcházelo slyšení zástupců členských států v Evropském parlamentu na téma uměleckého vzdělávání. Právě systém základního uměleckého školství a rozsáhlá síť základních uměleckých škol patří ke světovým unikátům. V Bruselu jej odprezentuje Irena Pohl Houkalová, ředitelka celostátního festivalu ZUŠ Open, který pořádá Nadační fond Magdaleny Kožené s cílem zviditelnit význam ZUŠ. Na koncertě přímo v Evropském parlamentu vystoupili žáci i pedagogové z pražských ZUŠ Jana Hanuše a ZUŠ Popelka, Ostravské ZUŠ Mariánské hory, ZUŠ J. B. Foerstera v Jičíně, ZUŠ Bystré, ZUŠ Teplice, ZUŠ Liberec, ZUŠ Kroměříž a ZUŠ Havlíčkův Brod. Program akcentoval virtuositu a zapálení nejmladších generace a byl sestaven z ikonických děl mistrů české klasické hudby i světových autorů s přesahem do filmové a populární hudby a soudobé autorské tvorby.

Celá ČR, zahraničí
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
06.12.2022

ČR: Novinkové CD Příští stanice muzikálová má poměrně zajímavou genezi svého vzniku. Jeho sólisty jsou Bára Basiková a Jakub Hübner. Bára se s Jakubem potkala několikrát na koncertech, kde oba vystupovali. Například na koncertě Muzikál expres 30 v Hudebním divadle Karlín. Postupem času mezi oběma vznikl vzájemný respekt i sympatie. První jejich společnou nahrávkou byla skladba Byl den a padla noc, která vyšla loni na Jakubově vánočním CD a je i bonusem toho dnešního. Muzikál expres se tedy rozhodl dát ve své letošní produkci se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu prostor právě jim.

Celá ČR
Hudba
Co se děje
06.12.2022

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Každou první středu v měsíci nabídnou od prosince do konce roku 2023 volný vstup bezmála dvě desítky muzeí, galerií a hvězdáren v Královéhradeckém kraji. Poprvé budou expozice krajských kulturních zařízení přístupné zdarma ve středu 7. prosince. Pro děti do 10 let a seniory starší 65 let bude platit volný vstup od prosince do konce příštího roku na všechny dny v měsíci.

Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Památky, Vzdělávání
Co se děje
05.12.2022

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu uspořádala vůbec 1. ročník Kolegia cestovního ruchu. Akce pro všechny aktéry cestovního ruchu Královéhradeckého kraje proběhla 1. 12. v Petrof Gallery v Hradci Králové za účasti náměstkyně hejtmana pro cestovní ruch Martiny Berdychové, zástupců destinačních společností i mnoha odborníků, včetně zástupce Ministerstva pro místní rozvoj.

Královéhradecký kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
06.12.2022