středa
4. října 2023
svátek slaví František
Účastníci přehlídky
© Filip HeclNučický Kahan (divadelní přehlídka)

NUČICE: Ochotnický spolek ŽUMPA Vás zve na další ročník výběrové přehlídky Nučický Kahan. Letos se společně sejdeme v Lidovém domě v Nučicích od 6. do 8. října 2022. Během tří dnů plných divadla se na nučickém jevišti vystřídá deset amatérských souborů z celé České republiky. Část programu bude věnována také dětem a pro žáky místních základních škol jsme připravili představení Zahraj ty Ejsíky!

od 06.10.2022 do 08.10.2022
19:30 - 22:00
Autor článku: 
Jakub Pilař

Letošní ročník je opět koncipován s ohledem na maximální žánrovou rozmanitost. K vidění bude muzikál (Adéla ještě nevečeřela, Divadlo Radar), historické drama (Mařka, Divadlo Máj), komedie (Píseček, OS ŽUMPA), mladé divadlo (Barborka: Kresby z Ještědí, DS Notdis), série monologů (Několikrát do černého, DS Ragueneau), monodrama (Všechny báječné věci, DS Navenek) a na závěr vlastně tak trochu od všeho (Sherlock Holmes, zrození zla, Suchdolský divadelní spolek SUD).

Program:

Čtvrtek 6. října

19:30 Divadlo Máj - Mařka

 

Pátek 8. října

19:30 Divadlo Radar / Hrobeso - Adéla ještě nevečeřela

 

Sobota 9. října (pro děti)

9:45 Loutky bez hranic – Tři medvědi a drzá Máša

11:30 Tři boty při ZŠ Třebotov – Mon dieu!

 

Sobota 9. října (pro dospělé)

14:00 Ochotnický spolek ŽUMPA – Píseček

15:30 DS Notdis – Barborka: Kresby z Ještědí

17:00 DS Ragueneau – Několikrát do černého

18:45 Divadlo Navenek – Všechny báječné věci

20:30 Suchdolský divadelní spolek SUD – Sherlock Holmes, zrození zla

21:30 Vyhlášení vítěze divácké ankety

 

Letošní ročník se koná za podpory Středočeského kraje a Obce Nučice

Vstupné dobrovolné a zajištěno bude také bohaté občerstvení.

Více na www.divadlozumap.cz a www.facebook.com/divadlozumpa

Facebook událost - https://www.facebook.com/events/1228381231285476

 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Jiří Opěla (25. 12. 1939 – 2. 10. 2023) byl unikátní osobností, která stála u zrodu úspěchů Pražského komorního baletu, když si vzal v 70. letech na starost jeho produkci. Pavel Šmok o něm říkal: „Bez Jirky Opěly už bychom už neexistovali.“ Obchodní duch a radost z náročných úkolů jej provázely celý profesní život a pro Pražský komorní balet se stal nepostradatelným, jedním z těch, bez kterých by soubor nepřeklenul těžká období, člověk, o jakém jste přesvědčení, že s vámi zůstane navždy.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec
Co se děje
04.10.2023

ČR: Přesně před 5 měsíci předal z pověření ministra kultury Martina Baxy vrchní ředitel sekce živého umění Ministerstva kultury Milan Němeček oficiální přihlášku k čestnému hostování České republiky na Frankfurtském knižním veletrhu 2026.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Nepřehlédněte
03.10.2023

PARDUBICE: Jedna z významných staveb architekta Josefa Gočára, Winternitzovy automatické mlýny, se po třech letech intenzivní rekonstrukce otevřela veřejnosti. Historický komplex budov, který byl v provozu více než 100 let, zažívá transformaci na moderní kulturně-společenskou městskou čtvrť. Iniciátorem proměny celého areálu je Nadace Automatické mlýny manželů Smetanových. Ti koupili areál v roce 2016 a k obnově národní kulturní památky přizvali město Pardubice a Pardubický kraj. Rekonstrukci celého areálu za tři čtvrtě miliardy korun nastartovala možnost 400 milionové evropské dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), kterou vlastníci objektů dohromady získali prostřednictvím ITI Hradecko-pardubické aglomerace. 

Podrobnosti najdete v připojené tiskové zprávě.

Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
02.10.2023

ČR: Společnost GLAZ Bridge právě vyhlásila veřejnou soutěž Funerary Art competition Open call vol II. na řešení současných funerálních stél a náhrobků pro interiér i exteriér. Povinným materiálem jsou opět sklo, kámen, kov nebo beton. Soutěž se uzavírá 15. 1. 24 a na konci února budou vyhlášeni umělci, jejichž vybraných dvanáct vítězných objektů bude zařazeno do druhé kolekce Glaz Bridge projektu. Výstava proběhne v létě 2024 částečně opět v Uměleckoprůmyslovém muzeu. První vybraná autorka již byla odtajněna-je jí uznávaná malířka Lucie Jindrák Skřivanová.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Soutěže a festivaly
Co se děje
04.10.2023