<p>PRAHA: Výzkumné centrum průmyslového dědictví Fakulty architektury ČVUT, Galerie Jaroslava Fragnera a občanské sdružení Tady není developerovo vyhlašují WORKSHOP na téma NOVÉ VYUŽITÍ NÁKLADOVÉHO NÁDRAŽÍ ŽIŽKOV.</p> <p>Workshop proběhne ve třech jednodenních blocích ve dnech 21. 09. 2011, 28. 09. 2011 a 05. 10. 2011. </p> <p>Výsledek bude prezentován na konferenci PRŮMYSLOVÉ DĚDICTVÍ – NA HRANĚ v rámci 6. Mezinárodního bienále INDUSTRIÁLNÍ STOPY v Národním technickém muzeu 14. – 16. 10. 2011. Jako lektoři se workshopu zúčastní někteří vedoucí atelierů FA ČVUT.<br />
K workshopu vyjde sborník a výsledky budou prezentovány v Galerii Jaroslava Fragnera.<br />
Další informace získáte na stránkách http://vcpd.cvut.cz a http://www.industrialnistopy.cz.</p>
ČR: Aktuálním technologickým fenoménem dneška je bezesporu umělá inteligence (AI) a její integrace do každodenního života. Neustále se objevují nové a nové nástroje, služby a aplikace postavené na této technologii, které slibují zásadní změny v našich každodenních činnostech a pracovních procesech. Nicméně, otázkou zůstává, zda je AI skutečně revolučním posunem, nebo jen další technologickou bublinou, která nakonec praskne, podobně jako tomu bylo s Webem 2.0 před více než dvaceti lety. V tomto kontextu se objevuje otázka: může umělá inteligence skutečně transformovat fungování knihoven? A pokud ano, v jakých konkrétních oblastech? V tomto článku se pokusím odpovědět na tyto otázky a prozkoumat potenciál AI v modernizaci knihovních služeb.
ZLÍN: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně (MJVM) digitalizovalo v loňském roce 71 ročníků podnikových novin významného regionálního závodu Continental Barum s.r.o. Podnikové noviny začal tehdejší závod Rudý říjen vydávat v roce 1953 a jsou nepřetržitě vydávány dodnes. Název novin je vždy přizpůsoben změnám názvu organizace.