<p>NEW YORK: Centrum Watermill vyhlásilo pro začínající umělce z oblasti divadla celého světa rezidenční program na podzim 2010 a jaro 2011.</p> <p>Centrum Watermill vítá ambiciózní návrhy všech divadelních uměleckých disciplín, které posouvají hranice zaběhlých způsobů mezinárodní tvorby. Podporuje je prostřednictvím svého centra umístěného na šestiakrovém pozemku ve východní části Long Islandu v New Yorku. Toto zařízení bylo založeno Robertem Wilsonem a dnes disponuje sbírkou krásného umění, artefaktů od doby kamenné až do současnosti, odbornou knihovnou a společnými obytnými částmi.</p> <p>Došlé přihlášky hodnotí odborná porota složená z předních umělců jako je Michel Morris, Nike Wagner, Alanna Heiss a Marina Abramovic a ze zástupců oblasti společenských věd (například Ida Nicolaisen a Richard Sennett).<br /> Ti umělci, kteří se již programu v minulosti zúčastnili, následně slavili úspěchy na světových uměleckých setkáních typu Door Studios v Paříži, The Danou Festival v Rakousku nebo newyorských Performa, LaMama a The New Yourk International Fringe Festival.</p> <p>Rezidenční pobyty trvají v rozmezí od jednoho do čtyř týdnů na podzim (září – prosinec) a na jaře (únor – červen), a protože již samo centrum obvykle kombinuje místa výstav a představení s těmi, kde probíhá běžný život, je místo tvorby otevřené a může být přizpůsobeno potřebám rezidenta. </p> <p>Vzhledem k partnerstvím v rezidenčních programech, která Centrum Watermill uzavřelo, mohou umělci během svého pobytu využít nabídnuté spolupráce s následujícími institucemi:<br /> The New York Theatre Workshop /> Métamatic Research Initiative Partnership (Iniciativa métamatického výzkumu),<br /> The Summer Play Festival <p>Podrobný postup pro registraci
ČR: Aktuálním technologickým fenoménem dneška je bezesporu umělá inteligence (AI) a její integrace do každodenního života. Neustále se objevují nové a nové nástroje, služby a aplikace postavené na této technologii, které slibují zásadní změny v našich každodenních činnostech a pracovních procesech. Nicméně, otázkou zůstává, zda je AI skutečně revolučním posunem, nebo jen další technologickou bublinou, která nakonec praskne, podobně jako tomu bylo s Webem 2.0 před více než dvaceti lety. V tomto kontextu se objevuje otázka: může umělá inteligence skutečně transformovat fungování knihoven? A pokud ano, v jakých konkrétních oblastech? V tomto článku se pokusím odpovědět na tyto otázky a prozkoumat potenciál AI v modernizaci knihovních služeb.
ZLÍN: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně (MJVM) digitalizovalo v loňském roce 71 ročníků podnikových novin významného regionálního závodu Continental Barum s.r.o. Podnikové noviny začal tehdejší závod Rudý říjen vydávat v roce 1953 a jsou nepřetržitě vydávány dodnes. Název novin je vždy přizpůsoben změnám názvu organizace.