<p>ČESKÝ KRUMLOV: Areál dvojklášteří minoritů a klarisek ze 14. století získal z Integrovaného operačního programu dotaci ve výši 323 mil. Kč.</p> <p>Hlavním cílem projektu, který je finančně pdpořen v rámci akce Ministerstva kultury ČR „Vracíme památky do života“, je rehabilitovat v současnosti nevyužívaný a z větší části uzavřený areál.<br /> Prostory mají v budoucnu sloužit prezentaci moderní formy uchování a zpřístupňování kulturního dědictví spojeného s historií areálu a celého města. Dalším cílem je vytvořit modelový příklad využití obdobných historických objektů pro oživení městských center.</p> <p>Plánované využití se soustřeďuje do následujících oblastí: Historická umění a řemesla, Centrum barokní kultury, Ateliéry a tvůrčí dílny, muzeum „Středověký klášter“.</p> <p>Dokončení projektu se předpokládá v roce 2014.</p> <p>Podrobné informace o obou klášterech naleznete na webových stránkách Českého Krumlova v odkazu zde
ČR: Aktuálním technologickým fenoménem dneška je bezesporu umělá inteligence (AI) a její integrace do každodenního života. Neustále se objevují nové a nové nástroje, služby a aplikace postavené na této technologii, které slibují zásadní změny v našich každodenních činnostech a pracovních procesech. Nicméně, otázkou zůstává, zda je AI skutečně revolučním posunem, nebo jen další technologickou bublinou, která nakonec praskne, podobně jako tomu bylo s Webem 2.0 před více než dvaceti lety. V tomto kontextu se objevuje otázka: může umělá inteligence skutečně transformovat fungování knihoven? A pokud ano, v jakých konkrétních oblastech? V tomto článku se pokusím odpovědět na tyto otázky a prozkoumat potenciál AI v modernizaci knihovních služeb.
ZLÍN: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně (MJVM) digitalizovalo v loňském roce 71 ročníků podnikových novin významného regionálního závodu Continental Barum s.r.o. Podnikové noviny začal tehdejší závod Rudý říjen vydávat v roce 1953 a jsou nepřetržitě vydávány dodnes. Název novin je vždy přizpůsoben změnám názvu organizace.