OSTROV: Voyo Originál a druhá série seriálu Sex O'Clock si z 56. ročníku Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana v Ostrově (22.–27. září) odnáší hned dvě ocenění, a to čestné uznání festivalové poroty a cenu dětského diváka v kategorii seriálová tvorba.
Filmové projekce i doprovodný program letos v Ostrově navštívilo kolem čtrnácti tisíc návštěvníků. Odborná porota pro seriálovou tvorbu udělila čestné uznání druhé řadě Sex O'Clock s odůvodněním, že: „Sex O'Clock má odvahu otevírat citlivá témata jako je sexuální zneužívání, kriminalita a podobně.“ Seriál uspěl také na základě hlasování dětí a získal tak cenu dětského diváka v kategorii seriálová tvorba.
„Obě letošní ocenění na Festivalu Oty Hofmana nám udělala nesmírnou radost a moc si jich vážíme. Potvrdilo se, že Sex O'Clock dlouhodobě boduje jak u odborné veřejnosti, tak u diváků, na které cílíme,“ říká kreativní producentka Marta Fenclová k uznání odborné poroty a divácké ceně, kterou si letos odnáší. „Ráda bych poděkovala festivalu za vřelé přijetí, vynikající atmosféru a skvělé diskuze s diváky, kterou jsou pro tvůrce vždy velmi podnětné. Ostrov nad Ohří je pro rodinu Anenských a celý tvůrčí tým takový náš Love Island,“ dodává producentka Cinebonbon a režisérka Sex O'Clock Karolina Zalabáková.
Druhá série sleduje příběh opět příběh rodiny Anenských. Ema (Sára Korbelová) sice bude mít miminko, ale to neznamená, že začne být konečně dospělá. Judita (Petra Bučková) zkusí začít znova, vyoutovaný Michal (Jan Révai) se ocitne ze dne na den bez práce a babička Greta (Jana Švandová) nezklame a vytasí se s tajným plánem. K tomu jeden milostný trojúhelník, jedna nová sexy chemikářka a jedna děravá střecha. A samozřejmě Adamova cesta za ztrátou panictví, která se mění v poznání, že mít holku neznamená automaticky šťastný konec, ale je to začátek nové mise, jak si ji udržet. A protože neštěstí nechodí po horách, ale po Anenských, k problémům rozehraným v první sérii přibudou geometrickou řadou další.
Druhou řadu Sex O'Clock uvidí diváci tento podzim na Voyo.
OLOMOUC: Moravská filharmonie Olomouc připravila k příležitosti státního svátku sérii pěti koncertů, kterými potěšila publikum ve městech Prostějov, Jeseník, Olomouc, Šumperk a Přerov. U příležitosti letošního Roku české hudby bylo hlavní programovým leitmotivem celého turné hudba výhradně českých autorů. Diváci se mohli těšit z mimořádných výkonů talentovaného rumunského violoncellisty Andreie Ionițy, který je nositelem prestižní ceny z mezinárodní soutěže Petra Iljiče Čajkovského a pravidelně vystupuje s předními orchestry po celém světě.
ČR: Česká republika patří mezi jeden z dvaceti šesti států, které mají polární základnu na Antarktidě. Vědci z Masarykovy univerzity v Brně zde už patnáct let provádějí unikátní výzkumy. Zaměřují se na dopad klimatických změn na Antarktidě a na to, jak tyto změny působí na území naší republiky. Film Petra Horkého Čeští vědci v Antarktidě představuje práci tuzemských výzkumníků a jejich způsob přemýšlení o globálních změnách, které čím dál tím více ovlivňují životy nás všech. To vše v nádherných a dechberoucích scenériích drsné antarktické krajiny. Dokument odvysílal program ČT2 dnes, 29. října, dostupný je i v iVysílání.
ČR: Byl to ten nejveselejší “dušičkový“ rozhovor, jaký jsem kdy vedla. Mým hostem v rozhlasovém studiu byl sochař, malíř, spisovatel a pedagog Vladimír Preclík. Vyprávěl o slavnosti v Den mrtvých v Mexiku, o tradici plné barev, hudby, zábavy a radosti. O pár let později – už o poznání vážněji – jsme se k tématu vrátili v knižním dialogu Sochařům se netleská. Tehdy jsem si uvědomila, jak důležité je připomínat si své blízké, a dokonce klást jim i dosud nezodpovězené otázky. Tak jako Vladimír Preclík svému otci Aloisovi v následujícím textu.
ČR: Tajný řád, jehož posláním je udržet rovnováhu mezi dobrem a zlem. S tím mu pomáhá lovec, který zasahuje tam, kde je odhalení a dopadení pachatele nad možnosti běžných postupů policejního vyšetřování. Osm případů s prvky thrilleru řeší v koprodukčním televizním seriálu Lovec herci Pavel Kříž a Jana Kolesárová. Nový projekt režiséra Jiřího Stracha tematicky navazuje na jeho divácky úspěšné minisérie Ďáblova lest, Ztracená brána či seriál Labyrint. Premiéru prvního dílu Lovce uvedla ČT1 ve středu 30. října.