ČR: Pokáč přes letní sezónu nezahálel, byť měl plný koncertní kalendář, založil Pokáčovo nadační fond a ve spolupráci s neziskovou organizací Znesnáze21 odstartoval projekt Hudba je pro všechny, prostřednictvím kterého podporuje rozvoj mladých talentů a hradí jim hudební vzdělání. Nyní už však přichází s novou tvorbou a singlem Solitaire, v němž upozorňuje, že život občas není až tak fér. Videoklip přináší typický osobitý humor a nadhled. Pokáč navazuje na úspěšnou spolupráci s producentem Johnym Rainbow a režisérem Jakubem Mahdalem. Píseň vychází u RedHead Records a od 6. září je k dispozici na všech streamovacích platformách i YouToube.
Nová píseň je zvukově odvážnější oproti dosavadní tvorbě. „S Johnym Rainbow, mým dlouholetým producentem, jsme dali songu trochu peprnější výraz než obvykle, protože proč, ne?“ uvedl Pokáč k singlu, který zmiňuje, že život není jen růžový a prozrazuje svůj lék na chmury. „Každýmu z nás se v životě přihodí menší či větší tragédie, se kterou se musí srovnat. Nejlepší lék na tyhle rány je čas, ale mě pomáhá vnímat maličkosti kolem sebe, který se na první pohled můžou zdát všední. Radujte se a važte si i sebemenších malicherností,“ komentuje píseň Pokáč.
Videoklip vznikl ve spolupráci s týmem režiséra Jakuba Mahdala. „S Pokáčem jsme natočili přes 20 videoklipů, takže se vždyčky snažíme vymyslet něco nového. Tentokrát jsme ho uvěznili do obří herní karty," uvedl Jakub Mahdal. Pokáč, který je tedy hlavním protagonistou v roli žolíkové karty diváky provádí běžnými životními situacemi a peripetiemi. „V klipu jsem si po delší době zahrál s mojí ženou Eliškou, což bylo super, protože jsme mohli dát děcka babičce a užít si společný odpoledne,“ uzavírá Pokáč.
Kromě vydané novinky Pokáč nedávno obdržel dvě zlaté desky za své úspěšné Rodinné album, které se stalo oblíbeným mezi fanoušky po celé České i Slovenské republice. Tyto úspěchy potvrzují jeho pevné místo na hudební scéně. Na podzim vyrazí na dlouho připravované slovenské tour.
Více informací:
IG: https://www.instagram.com/pokacovo_instac/
FB: https://www.facebook.com/POKACmusic
YT: https://www.youtube.com/@PokacovoKanal/featured
Videoklip: https://www.youtube.com/watch?v=MWmzgp3BMhg
Solitaire: https://bfan.link/solitaire-5
Vážené a milé srdcařky, vážení a milí srdcaři, vy všichni, kteří fandíte kultuře v naší zemi stejně jako my, vážení čtenáři,
v Místní kultuře se v těchto dnech něco „peče“, bublá to a kvasí. Odpusťte ten příměr, ale blíží se Advent a předvánoční řádění v kuchyni je před námi. Redakce Místní kultury k tomu chystá důležitou změnu, na niž bychom vás rádi upozornili už nyní – se začátkem nového roku dojde k přejmenování Místní kultury na Pro-kulturu.
PRAHA: Návštěvníky Korza Národní ohromila velkoformátová instalace slova „SVOBODA.“ a krátký film Svoboda nás spojuje.
Korzem Národní vyvrcholila kampaň Svoboda nás spojuje spolku Díky, že můžem. Středobodem oslav 35 let od sametové revoluce byla velkoformátová audiovizuální instalace. Ta se skládala z obřích písmen zavěšených na jednotlivých budovách Národní třídy. Písmena dohromady tvořila slovo svoboda s tečkou na konci. Zároveň sloužila jako projekční plochy pro premiéru krátkého filmu Svoboda nás spojuje režisérky Ester Valtrové a zpěv Modlitby pro Martu v podání herečky Anny Fialové. Přes 120 programových bodů přilákalo dle prvotního hrubého odhadu operátora T-Mobile 93 000 návštěvníků.
ČR-ZAHRANIČÍ: Jaký je rozdíl mezi emigrantem a exulantem? Dokázali spolu exulanti, kteří odešli z Československa do zahraničí v různých časových vlnách, spolupracovat? Z čeho čerpali naději? A byl to především odpor vůči totalitnímu režimu, který je přes veškeré názorové spory spojoval? Jak po 35 letech od Listopadu ´89 a návratu domů vzpomíná na život a spolupráci v londýnském exilu nakladatel, politolog, publicista a překladatel Alexander Tomský, zakladatel exilového nakladatelství Rozmluvy a stejnojmenného časopisu?
ČESKÁ TŘEBOVÁ: NP seniorského divadla pořádá Kulturní centrum Česká Třebová ve spolupráci s NIPOS-ARTAMA Praha. Proběhla o víkendu 8. – 10. listopadu 2024 v České Třebové. V druhově, žánrově a obsahově velmi rozmanitém programu bylo uvedeno devět představení. Odehrály je pro své kolegy a pro diváky českotřebovské i přespolní soubory z Desné, Homole, Děčína, Olomouce, Ostravy, Svitav, Ústí nad Orlicí, Červeného Kostelce a Holešova.