PLZEŇ: Flash mob s více než stovkou stepařů, rytmický Tap Jam, dynamické workshopy, a především show s hvězdnými hosty od nás i ze zahraničí. Na to vše zve od 9. do 12. května 2024 jubilejní 10. ročník Plzeňského festivalu stepu. Evropský rozměr největší stepařské akce na západě Čech potvrzuje účinkování mezinárodních hvězd. Několikanásobný mistr světa ze Švýcarska Daniel Borak přijede poprvé i se svojí Tap Dan's Company. Spolu s hosty z českých a zahraničních studií předvedou své umění také plzeňští stepaři. Vrcholem festivalu bude tradičně velká Stepařská show v Měšťanské besedě, v sobotu 11. května od 19:00.
Hned první den festivalu, ve čtvrtek 9. května, vtrhnou stepaři do ulic Plzně. Nejprve od 16:00 předvedou své umění v ulicích centra, od 17:00 do 17:30 pak společně zastepují přímo na náměstí Republiky. Více než stovka účastníků všech věkových kategorií se představí při společném flash mobu na stepařskou hymnu Shim Sham.
V pátek zve festival na horkou novinku – vystoupení Tap Dan's Company, taneční skupiny fenomenálního stepaře a choreografa Daniela Boraka. Představení, které začíná v Divadle ALFA v 17:00, je fúzí stepu, contemporary, moderny a hip-hopu. „Jsme nadšení, že se nám podařilo vynikající vystoupení Tap Dan's Company ze švýcarského Winterthuru pro festival získat. Je to mezinárodní projekt, vystupují po celém světě,“ uvedla za organizátory Plzeňského festivalu stepu Kamila Borovská, majitelka pořádajícího Step by step studia. Vstupenky je možné zakoupit prostřednictvím stránek festivalu www.plzenskyfestivalstepu.cz.
Páteční večer bude v kavárně DEPO2015 patřit TAP JAMu, originálním stepařským improvizacím na živou hudbu kapely Tap Jam Band, která je složena z vynikajících plzeňských muzikantů (piano Erich Ciompa, basa Roman Hasnedl a bicí Ivan Audes). Začátek je ve 20:00 a vstup je zdarma.
V sobotu 11. května se bude opět stepovat pod širým nebem. Na venkovním jevišti U Branky předvedou od 10:30 ukázky svého umění stepařská studia a skupiny z Česka, Polska, Německa a Švýcarska. Odpoledne proběhne ve Studiu DEPO2015 od 15:30 otevřený workshop pro veřejnost pod vedením mistra světa Igora Bezdieniezhnykha, kde bude možné vyzkoušet si step na vlastní kůži. Stepařské boty budou na místě k zapůjčení. Vstup na obě tyto akce je zdarma.
Vrcholem festivalového programu bude velká Stepařská show v sobotu 11. května od 19:00 v Měšťanské besedě. Spolu s hvězdami mezinárodní scény, kterými budou kromě Daniela Boraka a jeho Company i Kira von Kayser (Německo) nebo Igor Bezdieniezhnykh (Ukrajina), vystoupí i stepařská studia a sólisté z Prahy, Plzně, Hradce Králové, Polska a Německa. Večerem budou provázet Roman Vojtek a Petr Borovský. Vstupenky na Stepařskou show jsou k dostání prostřednictvím systému Měšťanská beseda.
V neděli festival zakončí workshopy pro registrované stepaře.
Plzeňský festival stepu pořádá SPOLEK K.R.O.K. a organizátorem je Step by step studio.
Plzeňský festival stepu / Pilsen Tap Festival 10. ročník
9. 5. čtvrtek
centrum města
16:00 – 16:45 Stepování v ulicích
náměstí Republiky
17:00 – 17:30
FLASH MOB
Více než sto stepařů v centru města
10. 5. pátek
Divadlo ALFA
17:00 - 18:00
TAP DAN'S COMPANY
Mezinárodní projekt stepařů ze Švýcarska v čele s Danielem Borakem. Vstupenky
Kavárna DEPO2015
20:00 – 22:00
TAP JAM vstup zdarma
11. 5. sobota
U Branky
10:30 – 13:00
Ukázky stepařských skupin a studií na venkovním jevišti
DEPO2015, Step by step studio
12:30 – 13:45
Stepařský workshop pro děti – jen pro registrované
15:30 – 17:00
Stepařský workshop pro veřejnost
Zkuste si step pod vedením Igora Bezdieniezhnykha, stepařské boty k zapůjčení
Měšťanská beseda
19:00 – 21:30
Stepařská show
To nejlepší, co nabízí současný step. Vstupenky Měšťanská beseda
12. 5. neděle
Stepařské workshopy pro registrované stepaře
ČR: Aktuálním technologickým fenoménem dneška je bezesporu umělá inteligence (AI) a její integrace do každodenního života. Neustále se objevují nové a nové nástroje, služby a aplikace postavené na této technologii, které slibují zásadní změny v našich každodenních činnostech a pracovních procesech. Nicméně, otázkou zůstává, zda je AI skutečně revolučním posunem, nebo jen další technologickou bublinou, která nakonec praskne, podobně jako tomu bylo s Webem 2.0 před více než dvaceti lety. V tomto kontextu se objevuje otázka: může umělá inteligence skutečně transformovat fungování knihoven? A pokud ano, v jakých konkrétních oblastech? V tomto článku se pokusím odpovědět na tyto otázky a prozkoumat potenciál AI v modernizaci knihovních služeb.
ZLÍN: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně (MJVM) digitalizovalo v loňském roce 71 ročníků podnikových novin významného regionálního závodu Continental Barum s.r.o. Podnikové noviny začal tehdejší závod Rudý říjen vydávat v roce 1953 a jsou nepřetržitě vydávány dodnes. Název novin je vždy přizpůsoben změnám názvu organizace.