pondělí
14. října 2024
svátek slaví Agáta
Titulní strana obálky knihy
© Zdroj: Pointa.cz



V Pointě vychází již třetí kniha Lucie Oudové – pokračování úspěšného titulu o Šumavě

ČR: V online nakladatelství Pointa vyšlo pokračování úspěšné knihy Lucie Oudové o Šumavě s názvem Bejvávalo na Šumavě - příroda a lidé, které navazuje na loňský úspěšný titul Bejvávalo na Šumavě – smutno i veselo. Krátké šumavské příběhy o blízkém kontaktu člověka s přírodou. Pověsti, dobové záznamy a vyprávění pamětníků, které otevírají dveře poznání života na staré Šumavě, opět potěší všechny příznivce Šumavy a nejen je. Kniha přináší zajímavé poznatky o propojenosti člověka s přírodou. Naťukává téma úrody, počasí, horského podnebí a křehkosti rostlinné a živočišné říše. Lucie Oudová je sociální pracovnice a neustále pracuje s lidmi. Zajímá se o jejich osudy a po lesích a zapadlých koutech šumavské krajiny sbírá vyprávění o neobyčejných lidech. Ty pak sepisuje do příběhů, aby mohla výjimečné odkazy pamětníků předávat dalším generacím. Knižní novinku Bejvávalo na Šumavě - příroda a lidé i první díl Bejvávalo na Šumavě – smutno i veselo a spoustu dalších titulů je možné objednat na e-shopu Pointy a ve všech tradičních knihkupectvích nebo na e-shopech.

Autor článku: 
Ondřej Hampl/ika

Bejvávalo na Šumavě - příroda a lidé

Autor: Lucie Oudová

Žánr: povídky

Počet stran: 112

Rozměry: 145 x 205 mm

Vazba: vázaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-7691-098-0

Datum vydání: 12. 6. 2023

Cena: 279 Kč

Pointa.cz | Bejvávalo na Šumavě - příroda a lidé

 

Anotace

Žili na Šumavě a Šumavou. Hory a kopce byly jejich domovem a husté lesy živobytím. Příroda byla všude kolem nich a vyprávěla příběhy. Příběhy o tom, co kdysi bejvávalo na Šumavě. Čím byla tato krajina výjimečná, jaké přírodní skvosty ukrývala nebo proč je hluboko v zemi pot i krev Šumaváků. Bylo toho tolik, co jim chtěla říct, a tak je poprosila, aby se v klidu posadili a vyslechli si vyprávění z míst, kde lišky dávají dobrou noc.

 

O čem v knize autorka píše

Kniha přináší zajímavé poznatky o propojenosti člověka s přírodou. Naťukává téma úrody, počasí, horského podnebí a křehkosti rostlinné a živočišné říše.

 

Pro koho je kniha určena

Pro všechny příznivce Šumavy.

 

Proč knihu napsala

Autorka má pocit, že se v této dynamické době odkláníme od přírody. Ráda bych čtenářům připomněla časy, kdy ještě příroda byla součástí našich životů.

 

O autorce

Narodila se na Šumavě a žije Šumavou. Má tuto krajinu hluboko ve svém srdci, proto není divu, že o ní stále píše. V současné době pracuje na pozici sociálního pracovníka, je tedy neustále v kontaktu s lidmi. Zajímá se o jejich osudy a snaží se jim pomoci. Volný čas pak tráví se svými dětmi na Šumavě – toulají se po lesích a zapadlých koutech této krajiny a sbírají vyprávění o neobyčejných lidech. Ty pak sepisuje do příběhů, aby mohla výjimečné odkazy pamětníků předávat dalším generacím. V roce 2020 vyšla její první kniha s názvem Dary Pošumaví, která byla určená především pro rodiny s dětmi. Dva roky poté Bejvávalo na Šumavě – smutno i veselo a nyní by ráda čtenářům představila novinku, která navazuje na druhou knihu, a sice Bejvávalo na Šumavě – příroda a lidé.

 

O Pointě:

Pointa je online nakladatelská služba, která autorům pomáhá sestavit knižní tým a zafinancovat vydání knihy s pomocí crowdfundingu. Následně je provede celým procesem, zajistí tisk a distribuci a pomůže s propagací.

             

●    pointa.cz                    

●    facebook.com/Pointa.cz                    

●    instagram.com/pointa.cz                   

●    blog.pointa.cz

 

Mohlo by vás také zajímat...

HODICE: Knihovnou roku 2024 je Místní knihovna v Hodicích. Městská knihovna Chodov si odnesla cenu za realizaci odvážného a inovativního konceptu samoobslužné komunitní knihovny a Městskou knihovnou roku 2024 se stala Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk. Ocenění MARK pro mladé knihovníky převzal Bc. Michal Jokeš z Městské knihovny v Praze. Ceny byly slavnostně předány 10. října 2024 v Zrcadlové kapli v Klementinu, sídle Národní knihovny ČR.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
11.10.2024

ČR-ZAHRANIČÍ: Zamek Cieszyn vás zve k účasti na 23. ročníku přehlídky nejlepších diplomových prací v oboru užité grafiky a designu z Polska, České republiky, Slovenska a Maďarska a také studentů z těchto zemí studujících na zahraničních univerzitách. Práce v podobě ilustrací (grafiky, fotografii, náhledů) a krátkého popisu je možné nahrávat do 3. listopadu 2024.

Celá ČR, zahraničí
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Co se děje
14.10.2024

ŠTOLMÍŘ U ČESKÉHO BRODU: Začátkem října se v s kostele sv. Havla ve Štolmíři u Českého Brodu konal výjimečný koncert duchovní hudby. Renomovaný soubor pro historicky poučenou interpretaci Musica Florea zde pod vedením dirigenta Marka Štryncla provedl Kyrie a Gloria in G Jana Křtitele Vaňhala (1739–1813) a v české premiéře pak Requiem d moll Jana Zacha (1713-1773).

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Hudba
Co se děje
11.10.2024

ČR-PRAHA: Sokolové si již pošesté připomínali Památný den sokolstva – 8. října – jako významný den České republiky. Po celé republice se konaly pietní akty k uctění památky sokolů, kteří obětovali své životy v boji za svobodu, demokracii a samostatnost.

Památný den sokolstva uctívá nejen pět tisícovek sokolů a sokolek, kteří položili své životy v protinacistickém odboji, a mezi nimiž bylo i na 150 spolupracovníků výsadku Anthropoid, ale i všechny ty, kteří padli v 1. světové válce v řadách československých legií a v řadách 3. protikomunistického odboje.

"Zakladatelé dali Sokolu do vínku ryze demokratické zásady, na nichž sokolská organizace stojí. Jakákoliv totalitní moc tak byla, a vždy bude, pro naši členskou základnu zcela nepřijatelná. I to je skutečnost, kterou si dnešního dne připomínáme," zdůraznil Martin Chlumský, starosta České obce sokolské

Celá ČR
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Senioři, Ostatní
Co se děje
10.10.2024