neděle
1. září 2024
svátek slaví Linda, Samuel
Ilustrační snímek z Broumovských diskusí
© Jaroslav Winter



Kde se uskuteční patrně první debata prezidentských kandidátů? Na konferenci Broumovské diskuse. Tématem debaty bude solidarita a sounáležitost

BROUMOV: Jedna z prvních společných diskusí prezidentských kandidátů bude součástí programu konference 9. Broumovské diskuse. Ta se uskuteční 2.–5. listopadu 2022 v broumovském klášteře a jejím tématem bude Solidarita a sounáležitost. Konference je přístupná veřejnosti. Svou účast na konferenci již přislíbili Pavel Fischer, Danuše Nerudová a Petr Pavel. S dalšími relevantními kandidáty jednáme. Hosté budou společně diskutovat o solidaritě a sounáležitosti a dalších aktuálních otázkách na 3. diskusním panelu, který se bude konat v pátek 4. listopadu od 10 do 12:30 v sále Dřevník v broumovském klášteře. Během diskuse zazní mimo jiné i tyto otázky: Jak mohou politici přispět k pocitu sounáležitosti? Jakou roli hraje prezident v otázce solidarity a sounáležitosti? Patří solidarita do politiky?

od 02.11.2022 do 05.11.2022
Autor článku: 
Kateřina Ostradecká

„Téma solidarity a sounáležitosti je velmi aktuální, a navíc se zvláště dnes týká mnoha sfér fungování politiky a společnosti. Ať už jde o mezinárodní vztahy a zahraniční politiku, nebo otázky sociální či rozpočtové,“ říká Hana Valentová, výkonná ředitelka konference. „Jak je na naší konferenci zvykem, chceme témata probrat do hloubky, a proto u nás diskusní panely běžně trvají 2,5 hodiny. Usilujeme o kvalitní demokratickou diskusi založenou na věcnosti, trpělivosti, poctivosti, otevřenosti a zdvořilosti. A právě takovou debatou, v níž se nespěchá a je čas na snahu o porozumění, chceme přispět společnosti,“ dodává.

Panel bude moderovat novinářka Veronika Sedláčková. Vstupné na panel je 200 Kč, vstupenky je možné koupit online na webu konference www.broumovskediskuse.cz.

Setkání prezidentských kandidátů není pro konferenci novinkou. Již v roce 2017 se v Broumově na své vůbec první společné prezidentské debatě setkali tehdejší prezidentští kandidáti Jiří Drahoš, Pavel Fischer, Marek Hilšer, Michal Horáček a Vratislav Kulhánek, kteří společně diskutovali o Vizi vzdělanosti.

Dalšími hosty 9. Broumovských diskusí budou: Daniel Kroupa (politolog, pedagog), Mikuláš Kroupa (zakladatel a ředitel organizace Post Bellum), Karin Lednická (spisovatelka), Klára Šimáčková Laurenčíková (zmocněnkyně vlády pro lidská práva), Pavel Pola (rektor, kostel Pražského Jezulátka), Eugenie Číhalová (členka Rady vlády pro národnostní menšiny), Vojtěch Boháč (novinář), Jan Barta (investor, filantrop), Antonín Kokeš (podnikatel, filantrop) nebo Martin Vohánka (podnikatel, filantrop). Další jména jsou v jednání.

Vzdělávací a kulturní centrum Broumov pořádá Broumovské diskuse ve spolupráci s neziskovou organizací Agentura pro rozvoj Broumovska od roku 2014. Předchozí ročníky se zamýšlely nad tématy Demokratická diskuse, Mír, Evropská identita, Vize vzdělanosti, Hrdinství a odvaha, Důvěra a porozumění, Hodnoty a společnost.

Statutárním partnerem konference je město Broumov. Hlavními partnery jsou Královéhradecký kraj, Jan Barta, Hobra – Školník, US Embassy, Raiffeisen Leasing, a Coca-Cola HBC Česko a Slovensko. Partnery jsou Podnikatelský klub Broumovska, Nadace OSF, Z - TRADE, Edumed, Konrad-Adenauer-Stiftung, SaarGummi, Martina Rosová, Centrum Walzel a Pixman. Hlavními mediálními partnery jsou Deník N a ČRo Plus, mediálními partnery jsou ČRo HK, Katolický týdeník, Naše.broumovsko.cz a Místní kultura. Regionálními partnery jsou Strategická rada regionu Broumovsko, Benediktinské opatství sv. Václava, Maiwaldova akademie a Agentura pro rozvoj Broumovska.

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Rekola, česká bikesharingová společnost, představuje nový projekt propojující městskou cyklistiku a umění. Na sto deseti vybraných kolech v Praze se objevují polepy a odkazy na sociální sítě mladých českých talentů. Každé z těchto kol nese jedinečné umělecké dílo nebo odkaz na hudbu, poezii či grafiku. Mezi zapojené umělce a umělkyně patří hudebníci Lil Fault, The Interlude a Pastavbacku, Ay$kr, Devotch666 a Karolina Beranová, básníci Antonín Zhořec, Anna Smetanová, Josef Kináč a Nikola Týčová a vizuální umělci Max Butrón, Matyáš Melíšek a Amélie Počarovská. Ulovit si kolo a zažít inspirativní jízdu s jedním z umělců mohou lidé do konce roku.

Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média, Hudba, Výtvarné umění, Ostatní
Co se děje
30.08.2024

PRAHA: Kulturní produkční platforma ProFitArt se kromě produkce divadelních inscenací zabývá také kreativním vzděláváním. Aktivity mají významný sociální dopad, zaměřují se na psychomotorický vývoj dětí, podporu mentálního zdraví a emoční inteligenci. Součástí tohoto proudu jsou například workshopy pro děti a pro pedagogy Učení cirkusem pod vedením lektorů Cécile Da Costa a Roberta Janče a také nejnovější projekt s názvem Tanec a duševní zdraví (nejen) ve školách, který ProFitArt realizuje ve spolupráci s britským souborem Company Chameleon a Švandovým divadle na Smíchově.

Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Vzdělávání, Menšiny a cizinci
Co se děje
27.08.2024

ČR: Všechny v kulturním sektoru zajímá, jak se účinněji propagovat, ale někde to umějí lépe… Koncem loňského roku se na Ministerstvu kultury konal seminář věnovaný novým trendům v marketingu a propagaci kulturních zařízení a paměťových institucí. Ukázalo se, že sdílení zkušeností a úspěšných praxí je pro všechny, kteří mají oblast marketingu a propagace na starosti, velmi cenné. Proto jsme v Místní kultuře připravili anketu, která nabízí možnost „podívat se“, jak to dělají jinde. Chceme přinést konkrétní příklady vynalézavé, nápadité, ale hlavně fungující sebepropagace a dobře zvolené komunikační strategie vybraných projektů z oblasti kultury. Jaký je váš příběh? Co pomohlo ke zvýšení návštěvnosti, prodejnosti, sledovanosti? Čím můžete inspirovat ostatní? Zeptali jsme se Barbory Votavové, brand manažerky Knihobotu, knižního online secondhandu.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Články a komentáře
28.08.2024

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Zdeněk Fryml, Jarmila Haldová, Monika Lemberková a Jana Hladíková získali titul Mistr tradiční rukodělné výroby Královéhradeckého kraje, který udílí krajští radní za významný přínos v oblasti tradiční lidové kultury a těm, kteří se významně zasloužili o jejich udržování a rozvoj za předchozí kalendářní rok. Nově je ocenění udělováno také významným osobnostem dlouhodobě působících v oblasti tradiční lidové kultury.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.08.2024