úterý
7. května 2024
svátek slaví Stanisla
© Logo Vysočina filmová,



Filmová Vysočina 2019

KRAJ VYSOČINA: Vysočina je vyhledávanou atraktivní filmovou lokalitou nejen českými, ale i zahraničními filmovými producenty. Vždyť kdo by neznal legendární Postřižiny točené v Dalešicích na Třebíčsku v areálu místního pivovaru. 

Autor článku: 
luk

Na Vysočině se natočilo hned několik známých pohádek. Na zámku v Telči panoval dobrý král Miroslav v pohádce Pyšná princezna, v Telči se narodila Růženka z pohádky Jak se budí princezny, hrad v Ledči nad Sázavou se stal útočištěm filmového štábu jedné z nejúspěšnějších pohádek poslední doby Anděl Páně 2 a na hradu Lipnice nad Sázavou se točila pohádka Čert ví proč.
"Z novějších snímků jde například o Zádušní oběť, Bajkery nebo Špunty na vodě," prozrazuje Michaela Králová z Vysočina Tourism s tím, že nechybí ani představení filmových osobností z Vysočiny, jakými jsou Ondřej Vetchý a Martin Stránský, oba rodáci z Jihlavy, Otto Šimánek z Třeště a kořeny mají na Vysočině také Iva Janžurová (Žirovnice), Oldřich Navrátil a Miroslav Donutil (Třebíč).
Nejznámější filmový i divadelní vodník Josef Dvořák se stal tváří roku Filmové Vysočiny. Dvořák je rodákem z Horní Cerekve a kývl na nabídku destinační agentury Vysočina Tourism stát se ambasadorem – tedy tváří i hlasem originálního cestování po filmových lokacích Vysočiny, tedy po atraktivních místech, která učarovala filmařům a veřejnost je teď může poznat na „vlastní kůži“. Jako poděkování za pomoc s propagací rodné Vysočiny a jejího cestovního ruchu byla Josefu Dvořákovi 6. června 2019 udělena pamětní medaile Kraje Vysočina. Předal ji hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek v Divadle Lubomíra Lipského v Pelhřimově během do posledního místa vyprodaného představení Čochtan vypravuje. „Pamětní medaile Kraje Vysočina je i trochu opožděným dárkem Kraje Vysočina k letošním 77. nekulatinám Josefa Dvořáka,“ doplnil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Pohádky a jejich filmová místa bude letos Vysočina Tourism připomínat komunikační marketingovou kampaní . Vzniklo Logo Vysočina filmová, vychází tištěná brožura Vysočina ve filmu, která nejzajímavější filmová místa popisuje, vyvíjí se tematická část turistického portálu zaměřená na filmová místa a připravuje se komplexní tištěná, rozhlasová i online propagace v podobě tištěných článků, bannerů, PR článků i rozhlasových spotů.

Nejen filmoví fanoušci, ale třeba i příznivci výletů budou chodit po zajímavých místech spojených s filmařskou tematikou, plnit drobné úkoly, zaznamenávat je do Filmového pasu, aby na závěr svého filmového putování získali odměnu.

 

ZDROJ

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Asociace profesionálních divadel (APD) oslavila jubileum zintenzivněním své dosavadní činnosti, zejména v souvislosti s realizací grantového projektu “Etablování stávající struktury Asociace profesionálních divadel ČR v kontextu proměny sektoru živého umění v důsledku pandemie koronaviru”, podpořeného z programu Fondů EHP 2014-2021.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec
Co se děje
06.05.2024

PRAHA: 30. dubna bude Karlovo náměstí patřit jazzu i dalším hudebním žánrům. Pod taktovkou festivalu Mladí ladí jazz proběhne na největším náměstí v Praze velkolepá oslava Mezinárodního dne jazzu. Na zdarma přístupném Open airu vystoupí berlínští Jazzanova, belgická free jazzová formace Don Kapot nebo německá fusion kapela Searching for Home. Festivalovým highlightem bude vystoupení legendární skupiny Prago Union s frontmanem Katem doplněné o dechovou sekci v podobě čtveřice Krotitelé Dechů.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
29.04.2024

ČR-ZAHRANIČÍ: Krátký animovaný film "Plevel" byl vybrán do oficiálního programu La Cinef na Festivalu v Cannes. Tato absolventská práce, kterou režírovala Pola Kazak a produkovaly MAUR film a Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku, slibuje divákům silný vizuálně podmanivý příběh.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
02.05.2024

PRAHA-ZAHRANIČÍ: Výstava Group Therapy je dialogem a konfrontací uměleckých děl z rostoucích sbírek Galerie hlavního města Prahy a Deutsche Telekom. Ve více než osmdesáti dílech od čtyřiceti šesti současných umělců reflektuje aktuální společenská témata, jako jsou ohrožení demokracie, vzestup autoritářských režimů, nesnášenlivost vůči menšinám, cizincům a lidem s odlišnými názory, apatie a lhostejnost vůči klimatické krizi, terorismus a války. Název výstavy je odvozen od vystaveného díla výtvarnice Evy Koťátkové. Vedle ní v expozici vystavují také další české umělkyně a umělci Lenka Glisníková, Daniel Balabán, bosenská umělkyně Šejla Kamerić, chorvatský multimediální tvůrce Igor Grubić nebo ukrajinská malířka Lesia Khomenko. Výstavu Group Therapy lze v Domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí navštívit od 26. dubna do 11. srpna 2024.

Hl. m. Praha
Co se děje
26.04.2024