ČESKÉ BUDĚJOVICE: Dvacáté jubileum Česko-německé deklarace slavíme v tomto roce Česko-německým kulturním jarem, které trvá plné tři měsíce a zahrnuje více než 100 akcí v České republice a v Německu.
Také byste si dovedli představit, že připravíte společný česko-německý projekt, ale nedostává se Vám „know-how“ nebo Vám schází finanční prostředky či odpovídající projektový partner ze sousední země? Nebo dokonce o konkrétním bilaterálním projektu už uvažujete, ale chtěli byste se nechat inspirovat ohledně možností jeho realizace a osobně si s námi promluvit o otevřených otázkách? Anebo byste se jednoduše rádi setkali s lidmi podobného smýšlení a aktivními kulturními aktéry?
V tom případě navštivte Informační a setkávací seminář pro české a německé kulturní aktéry, který se koná ve spolupráci s odborem kultury Magistrátu města České Budějovice 18. 5. 2017 od 14:30 hodin na radnici v Českých Budějivicích (nám. Přemysla Otakara II. č. 1)!
Můžete se těšit na:
- prezentaci možností podpory z Česko-německého fondu budoucnosti
- „best practices“: příklady úspěšně realizovaných kulturních projektů s hosty z České republiky a Německa
- diskusi se všemi zúčastněnými, zodpovězení často kladených otázek
- příležitost poznat potenciální projektové partnery ze sousední země
Rádi bychom také opětovně upozornili na náš program Start-ups, v jehož rámci lze podávat žádosti do 30. 6. 2017.
Po skončení semináře bychom Vás rádi co nejsrdečněji pozvali ke společné návštěvě vernisáže a zahajovacího večera Česko-německého kulturního jara v Českých Budějovicích.
Vaši účast prosím potvrďte do 15. 5. 2017 na adrese anne.liebscher@fb.cz.
Vaše případné otázky rádi zodpovíme.
Pozvánky v češtině a němčině jsou v příloze.
ČR: Národní kulturní památka Rudá věž smrti ve Vykmanově u Ostrova nad Ohří bude nově majetkem státu. Na společné tiskové konferenci o tom informovali zástupci Ministerstva kultury, Ministerstva financí, Finanční správy, Národního památkového ústavu a Konfederace politických vězňů. Jedná se o výsledek společného, zhruba půlročního jednání s cílem zachovat tuto významnou kulturní památku pro budoucí generace.
PRAHA: Celovečerní dokumentární film Architektura ČSSR 58–89 režiséra Jana Zajíčka a autora námětu, hudebníka a multimediálního umělce Vladimira 518 vstoupil oficiálně do kin 7. listopadu. Snímek přináší mimořádný pohled na českou a slovenskou architekturu z let 1958–1989, jež sice vznikala za komunistického režimu, ale dokázala zaujmout i odbornou veřejnost v západním světě. Tvůrci se ve filmu zaměřují nejen na výjimečné a nadčasové budovy postavené v období od světové výstavy EXPO 58 na území tehdejšího Československa, ale i na fascinující a mimořádnou tvůrčí energii, která jejich vznik provázela.
PRAHA: Vláda na svém včerejším zasedání projednala materiál rezortu ministerstva kultury a souhlasila s předáním daru ve formě mobilní jednotky pro záchranu a obnovu tištěného kulturního dědictví ve vlastnictví České republiky, kterou Národní knihovna ČR nechá zhotovit z prostředků vybraných od třetích osob, a to za účelem poskytnutí pomoci Ukrajině při záchraně světového písemného kulturního dědictví.