pondělí
2. září 2024
svátek slaví Adéla
© Logo Olomouckého kraje



Olomoucký kraj po dvou letech ocenil nejlepší stavby

OLOMOUCKÝ KRAJ: V pořadí už sedmý ročník soutěže Stavba roku 2016 Olomouckého kraje zná vítěze. Hejtman Ladislav Okleštěk předal ocenění v pěti kategoriích. Do soutěže se mohly přihlásit stavby, které byly realizovány na území Olomouckého kraje a zkolaudovány do 31. prosince 2016. „Jedním z cílů předávání těchto cen je seznámit veřejnost s úrovní současného stavitelství, architekturou a projektováním v kraji. Chceme touto cestou také podpořit architekty, stavební firmy a investory, kteří kvalitním způsobem mění podobu regionu,“ řekl hejtman Ladislav Okleštěk.

V kategorii Stavby určené k bydlení a rekreaci získal titul Termální park Velké Losiny, jehož autory jsou Michal Sedlář a Martin Plachý ze Secco ateliéru. Čestné uznání si odnesli Hotel Theresian a Hotel Garni.

Kategorii Stavby občanské vybavenosti a úpravy veřejných prostor ovládlo Aplikační centrum Baluo autora Miroslava Pospíšila z ateliéru – r. Čestné uznání pak dostalo Rozárium Olomouc, Kulturní dům ve Šternberku a Resort Hodolany.

Mezi Stavbami dopravními, inženýrskými a vodohospodářskými bodoval Přerov a výstavba levo i pravobřežního sběrače s napojením Dluhonic a Kozlovic. Autory jsou Ondřej Pavlík a Alexandra Hradská z Aquatis. Čestné uznání získala revitalizace trati Bludov – Jeseník a elektrizace trati Šumperk – Kouty nad Desnou.

V kategorii Stavby technologické a pro průmysl a zemědělství uspěla administrativní budova Fenix group v Jeseníku. Jejím autorem je Sting project. Čestné uznání obdržela dostavba administrativní budovy firmy Tomek a skleníky Haňovice.

Titulem v kategorii Rekonstrukce a obnova se může pyšnit projekt rekonstrukce a využití objektů zámku v Čechách pod Kosířem. Autorem je Miroslav Pospíšil z ateliéru – r, investorem pak Olomoucký kraj. Čestné uznání patří Tančírně v Račím údolí, Pevnosti poznání Olomouc a Klášteru kongregace milosrdných sester III. Řádu sv. Františka.

Porota hodnotila například architektonické vyznění díla, jeho celkový přínos, prostorové a funkční řešení a začlenění do daného prostředí. Důležitým prvkem byla také kvalita stavebních prací, vhodnost použití stavebních materiálů nebo vstřícné řešení pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace.

Na přípravě a realizaci soutěže spolupracuje Olomoucký kraj s Českým svazem stavebních inženýrů a Svazem podnikatelů ve stavebnictví. Organizačně a technicky soutěž zajišťuje společnost Omnis Olomouc.

 

Kamila Navrátilová, tisková mluvčí
Odbor tajemníka hejtmana
oddělení mediální komunikace a marketingu
vedoucí oddělení
Jeremenkova 40a
77911 Olomouc
Česká republika
Tel.: +420 585 508 880
Mob.: +420 602 272 747
k.navratilova@kr-olomoucky.cz
www.kr-olomoucky.cz

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

JIHOMORAVSKÝ KRAJ: Tradiční dotační program má oproti předchozím letům jednu zásadní změnu, a to v termínech, kdy se o něj mohou zájemci ucházet. Zatímco dříve byl schvalován a uveřejňován v lednu daného roku a žádosti o dotace byly přijímány v druhé polovině února, nyní tak mohou zájemci o krajskou podporu činit už od 1. až do 31. října. Kraj na rozvoj kultury v příštím roce vypsal 15 milionů korun.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
02.09.2024

PRAHA: Rekola, česká bikesharingová společnost, představuje nový projekt propojující městskou cyklistiku a umění. Na sto deseti vybraných kolech v Praze se objevují polepy a odkazy na sociální sítě mladých českých talentů. Každé z těchto kol nese jedinečné umělecké dílo nebo odkaz na hudbu, poezii či grafiku. Mezi zapojené umělce a umělkyně patří hudebníci Lil Fault, The Interlude a Pastavbacku, Ay$kr, Devotch666 a Karolina Beranová, básníci Antonín Zhořec, Anna Smetanová, Josef Kináč a Nikola Týčová a vizuální umělci Max Butrón, Matyáš Melíšek a Amélie Počarovská. Ulovit si kolo a zažít inspirativní jízdu s jedním z umělců mohou lidé do konce roku.

Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média, Hudba, Výtvarné umění, Ostatní
Co se děje
30.08.2024

PRAHA: Kulturní produkční platforma ProFitArt se kromě produkce divadelních inscenací zabývá také kreativním vzděláváním. Aktivity mají významný sociální dopad, zaměřují se na psychomotorický vývoj dětí, podporu mentálního zdraví a emoční inteligenci. Součástí tohoto proudu jsou například workshopy pro děti a pro pedagogy Učení cirkusem pod vedením lektorů Cécile Da Costa a Roberta Janče a také nejnovější projekt s názvem Tanec a duševní zdraví (nejen) ve školách, který ProFitArt realizuje ve spolupráci s britským souborem Company Chameleon a Švandovým divadle na Smíchově.

Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Vzdělávání, Menšiny a cizinci
Co se děje
27.08.2024

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Zdeněk Fryml, Jarmila Haldová, Monika Lemberková a Jana Hladíková získali titul Mistr tradiční rukodělné výroby Královéhradeckého kraje, který udílí krajští radní za významný přínos v oblasti tradiční lidové kultury a těm, kteří se významně zasloužili o jejich udržování a rozvoj za předchozí kalendářní rok. Nově je ocenění udělováno také významným osobnostem dlouhodobě působících v oblasti tradiční lidové kultury.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.08.2024