pondělí
21. října 2024
svátek slaví Brigita
© Archiv pořadatelů



KoresponDance 2016

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Těším se na to, že díky festivalu můžeme ukázat lidem, že umění je tu pro ně, že z něj mohou čerpat novou sílu a možná lépe poznat sami sebe. Fascinuje mě, co dokáže umění – a hlavně pohybové umění. Jsem ráda, že nám festival umožňuje dát lidi, umělce a publikum, dohromady. Proto, aby se všichni navzájem stále obohacovali, zveme známé osobnosti a volíme neformální tvar festivalu, na kterém je možné si dát pivo a s umělci neformálně diskutovat. http://www.korespondance.cz/cz/festival/korespondance.php

od 08.07.2016 do 10.07.2016
Autor článku: 
luk

I to je důvod, proč máme tak velký zájem o spolupráci s obyvateli Žďáru. Přejeme si, aby měli zkušenost s uměním a věděli, co pro ně může znamenat. Umění je totiž klíč k osobnímu i společenskému rozvoji.
Miluji, že už několik týdnů před festivalem to ve Žďáře vře a bublá, že se tu přemýšlí, tvoří, buduje a to na mnoha místech a s různými lidmi. Je to veselý inkubátor nových nápadů a sdílení zkušeností.
Tento rok se nám díky spolupráci s Lenkou Flory podařilo otevřít umělecký inkubátor také větší skupině lidí ze zahraničí. Letos se na festivalu bude mluvit alespoň patnácti různými jazyky. Ale co všechny nakonec spojuje dohromy je práce s tělem, která je jazykově bezbariérová. Tělo je zároveň hlubokým nositelem našich rozličných kultur.
Na festivalu mám také ráda, že se na něm setkáváme s umělci, kteří mají různé zkušenosti. Jsou tu umělci, kteří se tanci začali věnovat nedávno i ti zkušeností hodně dospělí. Přeji si, aby si každý z našeho setkání něco odnesl a ať festival společně budujeme dál.
Přeji vám i nám, ať každý do festivalu vloží něco ze sebe sama a odnese si něco pro něj důležitého. A hlavně si přeji, ať kouzlo Žďáru funguje pořád dál!

Slova výše: Marie Kinsky, ředitelka festivalu

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla 
8. – 10. 7. 2016, Žďár nad Sázavou

 

ZDROJ

 

Mohlo by vás také zajímat...

JIHOČESKÝ KRAJ: Jihočeská centrála cestovního ruchu, Alšova jihočeská galerie, Biskupství českobudějovické a Regionální rozvojová agentura jižních Čech – RERA a.s. na zahajovací tiskové konferenci představily ve spolupráci s rakouskými partnery přeshraniční projekt s názvem „Gotická stezka Mühlviertel – jižní Čechy (AT-CZ)“ zkráceně „Gotická stezka“. Rakouským projektovým partnerem je Tourismusverband Mühlviertler Alm Freistadt. Zahajovací konference proběhla dne 10. 10. 2024 v budově Biskupství českobudějovického.

Jihočeský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Památky, Vzdělávání, Menšiny a cizinci
Co se děje
15.10.2024

ČR: Optikou proslulých kameramanů nahlíží na vývoj českého filmu dokumentární cyklus České televize Vidět filmem. V Tvůrčí producentské skupině Dušana Mulíčka z brněnského studia České televize natáčel režisér Petr Smělík. Šest dílů vysílá od 8. října program ČT art vždy v úterý ve 21:10.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
15.10.2024

ŽATEC: Spolek A dál? letos uspořádal sedm komentovaných procházek po Žatci, které přitáhly širokou veřejnost. Většina procházek byla plně obsazená a konala se za příznivého počasí. Účastníci tak mohli objevovat krásu vilových předměstí, specifický stavební styl Heimatstil nebo majestátní budovy žateckých škol. Poslednímu tématu se věnovala zářijová procházka, která proběhla v rámci festivalu Den architektury, dorazilo na ni 42 posluchačů. Jednoznačně největší ohlas měly dvě exkurze do bývalého Dreherova pivovaru, kam se podívalo přes sto lidí.

Ústecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Památky
Co se děje
17.10.2024

ČR: V těchto dnech vyšlo nové album Vteřiny, měsíce a roky, které je výsledkem třetí spolupráce Vladimíra Mišíka s producentem Petrem Ostrouchovem, po předchozích úspěšných albech Jednou tě potkám (2019) a Noční obraz (2021), která získala dohromady sedm cen Anděl. Vladimír Mišík na novém albu přináší patnáct nových písní se čtyřmi texty Michaela Žantovského, šesti vlastními texty, dále již tradičně zhudebněné básně oblíbených autorů – Jiřího Dědečka, Jana Skácela, Josefa Kainara a Františka Gellnera, a také jeden text Tomáše Belka, Ostrouchovova někdejšího souputníka z kapely Sto zvířat. Autorem hudby dvou písní je Vladimír Mišík, ostatní texty zhudebnil Petr Ostrouchov.

Celá ČR
Hudba
Co se děje
18.10.2024