středa
5. srpna 2020
svátek slaví Kristián
Generál Karel Bonaventura hrabě de Buquoy
© Archiv pořadateleNávrat slavného dobyvatele do Písku

PÍSEK: Občané města Písku! Zhasněte světla, zamkněte dveře, schovejte ženy a děti, spaste duše! Po čtyřech stoletích naše město navštíví generál Karel Bonaventura hrabě de Buquoy.

od 10.10.2019 do 20.10.2019
Autor článku: 
Prácheňské muzeum

Naše muzeum pořádá za podpory správy státního hradu v Nových Hradech mimořádnou výstavu k připomenutí osobnosti známého vojevůdce císařské armády v době stavovského povstání v Čechách. Na výstavě bude ke shlédnutí mimo jiné i zakrvácená košile vojevůdce, a dokonce i on sám, byť jen ve virtuální podobě. Výstava se koná v Rytířském sále muzea od 10. do 20. října. V den zahájení provede návštěvníky po výstavě od 16 h kurátor Jaroslav Jiřík.

V rámci Dnů otevřených ateliérů jihočeského kraje budou ve dnech 12. – 13. října pod arkádami muzea vystavovat členové Fotografické sekce Prácheňské umělecké besedy. Pokud budete tento víkend věnovat umění, nezapomeňte tedy zavítat i na písecký hrad.

Aktuální informace a zajímavosti můžete rovněž sledovat na www.facebook.com/pmpisek

 

 

Prácheňské muzeum v Písku

Velké nám. 114

397 24 Písek

www.prachenskemuzeum.cz

 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Výběrová komise doporučila ministru kultury L. Zaorálkovi po 2. kole konkurzu na generální ředitelku/ředitele Národní galerie v Praze (dále NGP) tři kandidáty na tuto pozici v tomto pořadí: 1. Marek Pokorný, 2. Alicja Knast, 3. Jiří Fajt.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
04.08.2020

ČR: Josef Kubáník, herec a autor bestselleru Poslední deník Květy Fialové, vydává další knížku. Svůj román nazval jednoduše Herec a čtenáře v něm zve do lákavého světa divadla a filmu. Čtivý, napínavě vystavěný příběh s neobvyklým rozuzlením vychází v Nakladatelství ZEĎ 8. září.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
05.08.2020

HRADEC KRÁLOVÉ: V souvislosti s kulatým jubileem festivalu amatérského divadla Jiráskův Hronov a 90. výročím úmrtí slavného spisovatele si publicistka Ilona Machová klade otázky týkající se další ikony české literatury a tuzemských školních osnov – Aloise Jiráska. Co o něm vlastně víme?

Celá ČR, Královéhradecký kraj
Knihy, literatura, média, Památky
Články a komentáře
05.08.2020

PRAHA: Prázdninová část festivalu Letní slavnosti staré hudby, který každým rokem nabízí poutavé a objevné exkurze do hudební historie na atraktivních místech v Praze, se pomalu chýlí ke konci. Začátkem srpna jsou v programu představujícím pro tento rok hudbu šlechtických dvorů ještě dva koncerty výhradně domácích interpretů.

Hl. m. Praha
Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
03.08.2020