čtvrtek
29. února 2024
svátek slaví Horymír
Natali Santini na uměleckém festivalu Open ART Fest 2023
© Martin KnoppNatali Santini zahájí v Roudnici nad Labem výstavu svých ilustrací

ROUDNICE NAD LABEM: V sále Knihovny Ervína Špindlera v Roudnici nad Labem proběhne v úterý 23. ledna od 17:00 hodin vernisáž výstavy švédské ilustrátorky, malířky a sopranistky Natali Santini. Slavností atmosféru umocní svým živým vystoupením hudební skladatelka a koncertní klavíristka Ludmila Santini, jejíž umělecký rukopis oslovuje posluchače výraznou melodickou linkou, ve které se prolínají především prvky jazzu, popu a klasiky.

od 23.01.2024 do 23.02.2024
Autor článku: 
Martin Knopp

Ústředními postavami výstavního projektu s názvem „Hvězdná záře“ jsou dívky, které prožívají celou škálu emocí, a to od odhodlání, naděje a odvahy, až po osamělost, strach a zoufalství.

Autorka bude na vernisáži osobně přítomná a umožní všem příchozím hostům nahlédnout pod pokličku nástrojů a technik digitální ilustrace. Přiblíží rovněž proces tvorby ilustrace od skicování až po finální soubor připravený k tisku. 

Natali své práce představila například v Černínském paláci na Hradčanech, v Galerii U Zlatého kohouta v Praze, v prostorách OC Futurum v Kolíně a Justiční akademie Kroměříž. Vystavovala také na uměleckých festivalech FRAME Prague Comics Art Festival v Divadle X10, Polabský Montmartre v Brandýse nad Labem a na výtvarné scéně festivalu Nymburské posvícení.

V loňském roce vystavovala soubor svých ilustrací z cyklu „Hvězdná záře“ poprvé na mezinárodním uměleckém festivalu Open Art Fest 2023 v Křižíkových pavilonech holešovického Výstaviště a poté během listopadu 2023 v galerijních prostorách Městské knihovny Beroun.

Vzrůstající zájem o její tvorbu je patrný jak ze strany běžných návštěvníků výstav, tak ze strany odborné veřejnosti a také soukromých investorů do umění, kteří sází na investiční potenciál uměleckých děl autorů nastupující generace. To dokládá fakt, že je Natali Santini ve svých 20 letech zastoupena v soukromých sbírkách v České republice, Španělsku, Švédsku, Francii, Itálii, Nizozemsku a v USA.

Víte, kde všude lze ilustrace využít? Existuje vůbec talent? Zajímají Vás odpovědi nejenom na tyto otázky? Pak se určitě zastavte.

Vernisáž: 23.1. 2024 od 17:00 hodin

Místo: Knihovna Ervína Špindlera - sál, Karlovo nám. 19, Roudnice nad Labem

Výstava: od 23.1. 2024 do 23.2.2024

Vstupné je DOBROVOLNÉ.

 

www.natalisantini.com   

Sociální média:

FB: facebook.com/NataliSantiniArt
TW: twitter.com/santininatali
IG: instagram.com/natalisantini
YT: www.youtube.com/@natalisantini

Mohlo by vás také zajímat...

LITEŇ: Na zámku v Litni se chystá připomínka kulatého výročí Jarmily Novotné, součástí slavnostního programu bude i otevření novorenesanční hrobky rodu Daubků.

Středočeský kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Hudba, Výtvarné umění, Památky, Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Co se děje
28.02.2024

PRAHA: Poslední únorovou neděli mohli diváci v Divadle v Celetné vidět první fázi jednoho zajímavého experimentu. Spolek Kašpar uvedl veřejnou zkoušku nově připravované inscenace hry Williama Shakespeara KRÁL LEAR v režii Jakuba Špalka, která vzniká rozfázovaně do několika etap.

Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Památky
Co se děje
28.02.2024

ŠVÉDSKO-ČR: Česká historička Blanka Karlsson, žijící od roku 1984 se švédským manželem v Norrköpingu, patří k těm obětavým duším, které „na oltář vlasti“ dokážou přinést ohromnou spoustu času. K těm, kteří nelitují vlastních prostředků a s celoživotním zápalem se věnují svému vyvolenému tématu. Tím je pro ni zcela logicky mapování švédských pobytů dvou mimořádných postav české kultury a historie: Jana Amose Komenského a Bedřicha Smetany. Smetanovo 200. výročí narození 2. 3. 1824 dalo také vznik našemu dnešnímu rozhovoru na dálku.

S Blankou se známe díky natáčení dokumentu České kořeny ve Švédsku (2009) a dalším četným kontaktům, které se od něj odvíjely. Mohla jsem tak zblízka poznat její ryzí vlastenectví, které u mnohých často probudí až pobyt v zahraničí; ne tak u ní. Má jej zkrátka v krvi.

Výsledky svého třicetiletého bádání o Smetanovi ve Švédsku shrnula do své publikace vydané ve vlastním vydavatelství Blanka Pragensis.  

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba, Vzdělávání
Články a komentáře
28.02.2024

ČR: Výpravy po schwarzenberských místech je název už pátého dílu Výprav, osobitého cestopisu literárního publicisty a spisovatele Jiřího Peňáse. Autor svou pouť zahájil v létě 2023 ve společnosti Karla Schwarzenberga. Další destinace pak objel sám, protože do putování s knížetem zasáhl osud. Výsledkem je poutavé čtení. Z něj vystupuje originální portrét Schwarzenberga, s nímž Peňás napsal patrně poslední knižní rozhovor. Kromě toho Výpravy nabízejí zábavné, čtivě podané putování po krajině, historii a architektuře. Zápisky ze schwarzenberských míst v Česku a v Rakousku i tentokrát prostupují autorovy vtipné postřehy a osobní vzpomínky. Knihu vydává Echo Media. Zde je od 19. února k mání v e-shopu, v knihkupectvích se objeví od 28. února.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní, Vzdělávání
Nepřehlédněte
26.02.2024