středa
4. října 2023
svátek slaví František
Natali Santini - Plynutí času (2023)
© Zdroj: Natali SantiniNatali Santini na výtvarné scéně Nymburského posvícení

NYMBURK: Švédská ilustrátorka, malířka, sopranistka a básnířka Natali Santini (20) představí své ilustrace na výtvarné scéně festivalu Nymburské posvícení.

02.09.2023
09:00 - 18:00
Autor článku: 
Martin Knopp

Její díla lze charakterizovat sofistikovaným a hravým použitím barev, které upoutají hned na první pohled. Natali ve své tvorbě citlivě propojuje dva styly: realistický a grafický. Tím jí dodává lehkost a zároveň potřebnou hloubku. Její pestré práce oslovují publikum všech věkových kategorií. Dětem se zejména líbí její digitální ilustrace s roztomilou tématikou. Umělkyně žije a tvoří v Praze a umění je pro ni přirozeným vyjadřovacím prostředkem, který hluboce prostupuje celým jejím životem.

V loňském roce se mohla veřejnost setkat s Natali a jejími pracemi na mezinárodní přehlídce FRAME Prague Comics Art Festival. Letos vystavovala na uměleckém festivalu Polabský Montmartre v Brandýse nad Labem a v prostorách OC Futurum v Kolíně.

Koncem října představí svá díla na festivalu Open ART Fest 2023 v Praze a během listopadu na samostatné autorské výstavě v Městské knihovně v Berouně.     

Výtvarná scéna Nymburského posvícení bude instalována v sobotu 2. září 2023 od 9:00 do 18:00 hodin v areálu farní zahrady Starého děkanství v Nymburce.

Přijďte se osobně poznat s Natali a zeptat se jí na cokoli, co Vás z její tvorby zaujme.

Vstup je ZDARMA.

www.natalisantini.com       

Sociální média:

FB: facebook.com/NataliSantiniArt
TW: twitter.com/santininatali
IG: instagram.com/natalisantini
YT: www.youtube.com/@natalisantini

 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Jiří Opěla (25. 12. 1939 – 2. 10. 2023) byl unikátní osobností, která stála u zrodu úspěchů Pražského komorního baletu, když si vzal v 70. letech na starost jeho produkci. Pavel Šmok o něm říkal: „Bez Jirky Opěly už bychom už neexistovali.“ Obchodní duch a radost z náročných úkolů jej provázely celý profesní život a pro Pražský komorní balet se stal nepostradatelným, jedním z těch, bez kterých by soubor nepřeklenul těžká období, člověk, o jakém jste přesvědčení, že s vámi zůstane navždy.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec
Co se děje
04.10.2023

ČR: Přesně před 5 měsíci předal z pověření ministra kultury Martina Baxy vrchní ředitel sekce živého umění Ministerstva kultury Milan Němeček oficiální přihlášku k čestnému hostování České republiky na Frankfurtském knižním veletrhu 2026.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Nepřehlédněte
03.10.2023

PARDUBICE: Jedna z významných staveb architekta Josefa Gočára, Winternitzovy automatické mlýny, se po třech letech intenzivní rekonstrukce otevřela veřejnosti. Historický komplex budov, který byl v provozu více než 100 let, zažívá transformaci na moderní kulturně-společenskou městskou čtvrť. Iniciátorem proměny celého areálu je Nadace Automatické mlýny manželů Smetanových. Ti koupili areál v roce 2016 a k obnově národní kulturní památky přizvali město Pardubice a Pardubický kraj. Rekonstrukci celého areálu za tři čtvrtě miliardy korun nastartovala možnost 400 milionové evropské dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), kterou vlastníci objektů dohromady získali prostřednictvím ITI Hradecko-pardubické aglomerace. 

Podrobnosti najdete v připojené tiskové zprávě.

Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
02.10.2023

ČR: Společnost GLAZ Bridge právě vyhlásila veřejnou soutěž Funerary Art competition Open call vol II. na řešení současných funerálních stél a náhrobků pro interiér i exteriér. Povinným materiálem jsou opět sklo, kámen, kov nebo beton. Soutěž se uzavírá 15. 1. 24 a na konci února budou vyhlášeni umělci, jejichž vybraných dvanáct vítězných objektů bude zařazeno do druhé kolekce Glaz Bridge projektu. Výstava proběhne v létě 2024 částečně opět v Uměleckoprůmyslovém muzeu. První vybraná autorka již byla odtajněna-je jí uznávaná malířka Lucie Jindrák Skřivanová.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Soutěže a festivaly
Co se děje
04.10.2023