neděle
5. února 2023
svátek slaví Dobromila
Vizuál k akci
© Zdroj: www.cz-museums.czMuzea po pandemii

BRNO: Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., ve spolupráci s Komisí muzejních historiků AMG, Komisí pro práci s veřejností a muzejní pedagogiku AMG a Moravským zemským muzeem s finanční podporou Ministerstva kultury pořádá ve dnech 9. 10. listopadu 2022 v prostorách Univerzitního kina Scala v Brně v pořadí již 10. celorepublikové kolokvium na aktuální téma českého muzejnictví s názvem "Muzea po pandemii".

od 09.11.2022 do 10.11.2022
Autor článku: 
AMG

Muzea a galerie si podobně jako celá naše společnost v posledních dvou letech procházejí nelehkým obdobím a musejí reagovat na řadu nových podnětů. Na mnohé z nich se podařilo nalézt řešení, další na odezvu teprve čekají. Změn doznal veřejný i soukromý sektor, opomenout nelze ani rovinu ekonomických a politických implikací.

Kolokvium, kterého se zúčastní na 130 zástupců muzejních a dalších paměťových institucí, je rozděleno do pěti tematických bloků: „Reflexe ztrát a nálezů“, „Plány a vize do budoucna“, „Nové technologie a virtuální prostor“ a „Proměny (očekávání a potřeb) návštěvníků“.

Slavnostní zahájení akce proběhne v úterý 9. listopadu 2022 v 10.30 hodin v prostorách Univerzitního kina Scala v Brně. Přátelské setkání účastníků kolokvia se uskuteční 9. listopadu 2022 od 19.30 hod. v prostorách Dietrichsteinského paláce Moravského zemského muzea.

Partnery konference jsou AV MEDIA, a. s., Promotion and Education, s. r. o., a Tasty Air, s. r. o.

Více informací na http://www.cz-museums.cz

Online přihláška účastníka kolokvia

Program přiložen.


 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: S novým rokem přichází také Místní kultura s formátem podcastu, který je dnes součástí většiny internetových médií. PODCAST MÍSTNÍ KULTURY přináší dialogy s lidmi, kteří mají, co říci. Autorsky ho bude připravovat zkušená rozhlasová publicistka a dokumentaristka Hana Soukupová.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
EDITORIAL
05.02.2023

ČR: Masopust, slavnostní období, které začíná po svátku Tří králů, se mimo jiné vyznačuje obdobím hodování, veselí a bujarými zábavami. Na nich byl dostatek příležitostí pro skupinové hrátky.

Celá ČR
Lidová kultura
Co se děje
03.02.2023

LIBOCHOVANY: Pro milovníky starých pověstí mohu nabídnout výpravu na místo, které již je na mapě označeno, ale značené cesty tam nevedou. Odměnou vám může být nezvyklý výhled a na místě si můžete pustit v případě dostatku dat i audiovizuální zpracování pověstí o tomto místě.

Libochovany leží na tak zvané lysecké trati. To je železniční trať z Lysé nad Labem do Děčína. Když vystoupíte v Libochovanech, kde je i krásný opravený ale nepřístupný zámek, je zapotřebí vyndat mapy v mobilní aplikaci. Severovýchodně od obce se tyčí pás zalesněných vrchů a jeden z nich je označen Čerťák.

Dojdete pod něj již zarostlou úvozovou cestou. Je to vrch plný skalnaté suti. Na něj musíte vystoupit vlastní cestou okolo bývalého lomu s velkým převýšením. Výhled na lomy na Deblíku a na Trabicích ale stojí za to. Také Libochovany i se zámkem máte krásně pod sebou, včetně Labe klidně se třpitícím v mírné zákrutě. Není nad to posadit se na některý z kamenů a pustit si audio- vizuální pověst o Čertově drápu, jak se vrchu dříve říkalo.

Naleznete jej na tomto linku na YouTube:

https://youtu.be/Q2iUBjan4fo

Poté se můžete pokusit najít otisky čertových drápů sami, ale pozor, ať nespadnete na dno bývalého lomu! Zelená značka vás pak pohodlně odvede na Kalvárii, kde se tyčí tři kříže, a poté už sestoupíte do Velkých Žernosek, odkud můžete pokračovat vlakem libovolným směrem.

Celá ČR, Ústecký kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Hudba, Památky
Co se děje
03.02.2023

ČR: V polovině ledna vybrala Česká televize pětici interpretů, kteří se přihlásili do letošního ročníku Eurovision Song Contest. Výběr národního zástupce odstartoval přímý přenos na youtubovém profilu soutěže a v iVysílání ČT. Hlasy pro zpěvačky Maellu, Pam Rabbit, Markétu Irglovou, dívčí skupinu Vesna nebo pro písničkáře RODANA mohou fanoušci posílat do půlnoci 6. února.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
02.02.2023