středa
26. června 2024
svátek slaví Adriana
Logo festivalu
© Archiv pořadatele



Multižánrový festival o životě s odlišností „Můj život online“ musel upravit či přesunout většinu říjnového programu.

PLZEŇ: Festival Můj život s…, který už podeváté propojuje sociální témata a kulturu, se letos zaměřuje na téma online. Pod názvem Můj život online ho měla v pondělí 12. 10. slavnostně zahájit vernisáž výstavy pohyblivých plakátů Samuila Trenova, studenta Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU. Vernisáž ve foyer Moving Station se z důvodu současných protiepidemických opatření ruší a výstava zde bude pouze instalována.

Autor článku: 
Daniela Vítová

Následná odborná debata na téma „závislost na mobilním telefonu“ se uskuteční bez diváků a její záznam bude zveřejněn na internetu. Norské divadelní představení Cult of Busy, které se mělo konat 13. 10., bylo zrušeno z norské strany a filmy, které se měly promítat ve Filmovém klubu v Kině Beseda 20. 10., se organizátorům podařilo přesunout na 8. 12. Další část programu, série workshopů pro školy, by se měla uskutečnit v původním termínu, stejně jako Čítání lidu 3. 11.

V úterý 20. 10. se měl festival Můj život online tradičně propojit s Filmovým klubem v Kině Beseda. Vzhledem k říjnovému uzavření kin přesunují organizátoři oba avizované filmy na termín 8. 12. Od 17 hodin bude uveden německý snímek z roku 2019 Téměř dokonalá tajemství, jehož děj začíná jako nevinná hra. Všichni položí své mobilní telefony na stůl a všechny zprávy, vzkazy a telefonáty budou ten večer sdílet… Ve 20 hodin začne druhý z festivalových filmů, francouzský snímek Kdo si myslíš, že jsem. Je rovněž z roku 2019 a vypráví o tom, že vytvořit si falešný profil na sociální síti, není nic složitého. Ale co když se do vaší falešné identity zamiluje někdo, koho dobře znáte?

V programu festivalu je i další tradiční akce – Čítání lidu Divadla MY, tentokrát na téma „Život online“. Odehrát by se měla 3. 11. od 20 hodin. „Pokud nám situace ohledně covid -19 neumožní sejít se s našimi diváky v Anděl music baru, pokusíme se o uvedení tohoto pořadu online, " prozradila Marcela Mašínová.

Současná opatření zkomplikovala i novinku letošního festivalu, rezidenční pobyt, jehož cílem je upozornit na problém nomofobie a kyberzávislosti. Formou zážitkových workshopů by se studenti druhého stupně základních škol a středoškoláci měli seznámit s problematikou závislosti na mobilním telefonu a naučit se komunikaci i kritickému myšlení. Na základě výsledků série workshopů se školami pak bude uspořádán 13. 11. od 19 hodin v Moving Station workshop pro veřejnost. „Doufáme, že se nám tuto závěrečnou tečku našeho letošního festivalu podaří uskutečnit. O workshopy je mezi pedagogy velký zájem, téma shledávají velmi aktuálním, již nyní jsou všechny termíny zcela obsazeny. Workshopy se měly původně konat v prostoru Moving Station, nyní jsou z důvodu bezpečnosti přesunuty do jednotlivých škol. Záleží ale samozřejmě na vládních opatřeních, jestli se budou moci nakonec uskutečnit,“ upozornila Marcela Mašínová. Workshopy se konají pod názvem NOMOFOBIE – co bych si počal bez svého mobilu? A lektorkami jsou Martina Dobiášová a Aneta Fodorová.

 

Změna programu je vzhledem k aktuální situaci vyhrazena, informace najdete na www.mujzivots.cz a FB.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Všechny v kulturním sektoru zajímá, jak se účinněji propagovat, ale někde to umějí lépe… Koncem loňského roku se na Ministerstvu kultury konal seminář věnovaný novým trendům v marketingu a propagaci kulturních zařízení a paměťových institucí. Ukázalo se, že sdílení zkušeností a úspěšných praxí je pro všechny, kteří mají oblast marketingu a propagace na starosti, velmi cenné. Proto jsme v Místní kultuře připravili anketu, která nabízí možnost „podívat se“, jak to dělají jinde. Chceme přinést konkrétní příklady vynalézavé, nápadité, ale hlavně fungující sebepropagace a dobře zvolené komunikační strategie vybraných projektů z oblasti kultury. Jaký je váš příběh? Co pomohlo ke zvýšení návštěvnosti, prodejnosti, sledovanosti? Čím můžete inspirovat ostatní? Zeptali jsme se Pavly Evjákové za Městské divadlo Zlín.

Celá ČR, Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Hudba, Soutěže a festivaly
Články a komentáře
26.06.2024

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Královéhradecký kraj zahájil největší investici do kultury, a to dlouho očekávanou revitalizaci objektu bývalých Vrbenského kasáren, která se promění na novou muzejní budovu sloužící pro vědecké i kulturní účely. Stavební práce budou stát 341 milionů korun.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní, Památky, Vzdělávání
Co se děje
25.06.2024

ČR: V nejnovějším průzkumu Vnímání veřejné služby hodnotí diváci Českou televizi jako důvěryhodnou, objektivní a vyváženou. Ve všech sledovaných bodech navíc došlo k nárůstu hodnocení. Největší pozitivní změnu, o pět procentních bodů, zaznamenala ČT u dotazu, zda předkládá divákům pravdivý a nezkreslený obraz skutečnosti kolem nás. Úspěch zaznamenala veřejnoprávní televize i na mezinárodním poli, podle výzkumu Digital News Report patří Česká televize společně s Českým rozhlasem mezi nejdůvěryhodnější tuzemská média.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
26.06.2024

ČESKÝ TĚŠÍN: Přijměte pozvání na akci Vivat Prochaska!, která se uskuteční v sobotu 22. června od 10 do 17 h v Historické budově v Českém Těšíně. Akce je připraveno ke 195. výročí narození Karla II. Albina Prochasky, majitele Prochaskovy tiskárny v Těšíně. V bohatém doprovodném programu si jistě najdou své malí i velcí návštěvníci. Mohou si například vyzkoušet psaní brkem a inkoustem, jak se tiskne z výšky i hloubky, výrobu mramorovaného papíru, zúčastnit se besedy se spisovatelem Tomášem Němečkem nebo výtvarné dílny a spoustu dalšího. Nebude chybět ani čerstvě pražená káva. Podrobnější program zde https://www.muzeumct.cz/aktuality/911-vivat-prochaska-22-6-2024.

Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
21.06.2024