pondělí
6. ledna 2025
svátek slaví Tři králové



Mladá kamera Uničov

Autor článku: 
mis

<p>UNIČOV: Mladá kamera je celostátní soutěžní přehlídkou videoprogramů a filmů autorů do 30 let. Představuje šanci pro všechny mladé tvůrce, kteří zejména videotvorbě věnují nemálo svého času a prostředků.</p> <p>Jde o to překonat ostych a představit své dílo v neformálním prostředí, kterým Mladá kamera svou bezprostředností již řadu let je.<br />
Letos se uskuteční její 39. ročník.<br />
Formou seminářů a diskusí k předvedeným dílům se u mnoha tvůrců podařilo podnítit jejich tvorbu a vedle samotné účasti v soutěži také ovlivnit jejich další umělecký růst. K tomu je ovšem nezbytná ještě jedna „maličkost“, kterou je bezesporu kontakt s kolegy a odborníky v oboru.</p> <p> Do soutěže Mladá kamera se mohou přihlásit všichni filmoví amatéři, studenti a absolventi středních a vysokých filmových škol do 30 let věku. Přihlášené filmy prochází předvýběrem, v němž jsou vybrány soutěžní snímky. Filmové snímky zaslané do soutěže hodnotí v roce 2013 odborná porota ve složení Mgr. Simona Oktábcová, Ing. Jiří Králík, F. A. Brabec a Martin Čihák. </p> <p> Rozdělení do kategorií:<br />
I. ‒ amatérský film, tvůrce do 20 let,<br />
II. ‒ amatérský film, tvůrce do 30 let,<br />
III. ‒ neamatérský film, tvůrce do 30 let.</p> <p> Pod pojmem amatérský film se rozumí takový film, na jehož výrobě se jako režisér, scenárista, kameraman, střihač, zvukař nebo osvětlovač nepodílel student ani absolvent filmové školy, ani jiný filmový profesionál nebo pedagog filmové školy.</p> <p> 39. ročník soutěže Mladá kamera se uskuteční ve dnech 21. ‒ 23. března 2013 v Městském kulturním zařízení v Uničově.</p> <p> Soutěž pořádají Sdružení pro film a video Uničov ve spolupráci s Městským kulturním zařízením Uničov, SPŠ a SOU Uničov a Gymnáziem Uničov za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Olomouckého kraje a Městského úřadu Uničov.</p> <p> Program soutěže Mladá kamera 2013 <p> Filmy přihlášené do soutěže Mladá kamera 2013 <p> Propozice soutěže Mladá kamera a formuláře přihlášek

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Česká televize se v roce 2024 stala nejsledovanějším tuzemským vysílatelem. S podílem 30,43 % obhájila svoji pozici posedmé v řadě, ve srovnání s rokem 2023 dokázala svůj výkon navýšit o více než půl procentního bodu. Lídrem trhu byla ve sledovanosti za celý den, nadprůměrný výsledek zaznamenala ČT také v hlavním vysílacím čase, kdy podíl na sledovanosti dosáhl na 30,75 %. Nejvyhledávanějším pořadem roku se stalo finále mistrovství světa v ledním hokeji, ze seriálové tvorby byl nejsledovanější Docent II, ze zábavních pořadů pak StarDance. Rekordní zájem od začátku svého vysílání slaví ČT :D a ČT sport.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
03.01.2025

PRAHA: Rozšíření otevírací doby, otevření dvou nových Kiosků a rozšiřování povědomí široké veřejnosti o digitálních službách, to jsou hlavní očekávané události a témata roku 2025 v Městské knihovně v Praze (MKP).

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
06.01.2025

ČR: V roce 2025 se můžete těšit na dvě nové poutní cesty z naší produkce. A to na Stezku sv. Ludmily a prodlouženou Vintířovu stezku.
Stezka sv. Ludmily propojí místo rodiště (Mělník), s místem smrti (Tetín) sv. Ludmily. Jedenáct stanovišť by, kromě poskytnutí životopisných a historicko-kulturních informací, chtělo také postupně vyzdvihnout určité inspirativní období Ludmilina života, tak, aby se i poutník sám mohl nad určitou svou životní etapou zamyslet.

Aktuální Vintířova stezka, zatím dlouhá 162 kilometrů, vede takřka neobydleným krajem po jedné z nejstarších obchodních stezek. Začíná v Německu, vede přes místa, kde Vintíř působil a končí v Blatné.

Spolek Svatá Ludmila se tedy chystá prodloužit stezku z Blatné až k Břevnovskému klášteru, kde jsou dle legend uloženy Vintířovy ostatky.

Více na: www.svataludmila.cz

Hl. m. Praha, Jihočeský kraj, Středočeský kraj
Co se děje
03.01.2025

TĚŠÍN: Na sklonku letošního roku vydalo Muzeum Těšínska výpravnou publikaci „Putování za krásou“ s podtitulem „Národopisná kolekce Jiřiny Králové“. Jak název knihy napovídá, bylo záměrem autorek, etnografek Evy Hovorkové a Lucie Kaminské, představit široké veřejnosti unikátní sbírku a celoživotní dílo Jiřiny Králové (1911–1998), rodačky z orlovských Lazů, jež systematicky dokumentovala vývoj a podobu lidového oděvu užívaného na Těšínsku, Opavsku a v přilehlých severomoravských oblastech.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Výtvarné umění, Lidová kultura, Památky, Vzdělávání
Co se děje
31.12.2024