úterý
17. května 2022
svátek slaví Aneta
© Zdroj: www.mezinarodnidentance.czMezinárodní den tance 2022 je zpět a s ním i taneční flashmob!

PRAHA: Mezinárodní den tance, který se koná tradičně 29. dubna, se letos po dvou covidových letech konečně vrací zpět na Střelecký ostrov! Vstup na akci je pro všechny opět zdarma a tým Art 4 People pro návštěvníky i letos připravil bohatý program, který nabídne taneční show, workshopy různých žánrů (standard a latina, swing, bachata, salsa aj.), tančírny, společný baletní trénink, přehlídku tanečních konzervatoří, GALA profesionálních tanečních souborů a samozřejmě také taneční flashmob, který si společně zatančíme úplně všichni! Choreografii flashmobu letos vytvořila Lenka Nora Návorková, tanečnice, choreografka a vítězka StarDance, na hudbu Miraie Navrátila, který letos během oslav zahraje naživo. Natáčení propagačního spotu se opět zúčastnila Taťána Kuchařová za Nadaci Krása pomoci, a další osobnosti české taneční scény. Zapojit se do flashmobu ode dneška může úplně každý! Více info o akci na www.mezinarodnidentance.cz.

29.04.2022
Autor článku: 
Alexandra Šebestová

„Mezinárodní den tance jsme v uplynulých dvou letech slavili kvůli covidovým omezením online, proto jsme strašně rádi, že se konečně můžeme vrátit na Střelecký ostrov a užít si tento den všichni pohromadě, jak to má být. Do tanečního flashmobu, který každoročně oznamuje přibližující se termín oslav tance a zároveň usiluje o zapojení co nejširší veřejnosti do programu, se pak může zapojit úplně kdokoliv.“ uvedl Martin Kolda, ředitel Art 4 People.

Letošní choreografii vytvořila tanečnice a choreografka Lenka Nora Návorková, účastnice StarDance na na píseň „Chci tančit“ od Miraie Navrátila – na vzniku videoklipu, který nabádá diváky k zapojení se do flashmobu, se podíleli Taťána Kuchařová, Lenka Nora Návorková, Tereza Bufková (Prusková) a další, kterým tímto patří velké díky. Fanoušci oslav tance se mohou choreografii naučit podle ilustračního videa ZDE už teď a přijít si ji se všemi účinkujícími zatančit 29. dubna na Střelecký ostrov, kde jim k tomu Mirai zahraje naživo!

Účast na Mezinárodním dni tance 2022 přislíbila většina každoročních partnerů akce, mezi nimi např. baletní soubor Národního divadla v Praze, Národní divadlo Brno, Národní divadlo moravskoslezské, Moravské divadlo Olomouc, Jihočeské divadlo, Divadlo F. X. Šaldy Liberec, Divadlo J.K. Tyla, Slezské divadlo Opava, Pražská taneční konzervatoř, Konzervatoř hl. m. Prahy, Bohemia balet, Taneční centrum Praha a další. V programu vedle GALA profesionálních tanečních souborů nejen výše uvedených tanečních subjektů nebude chybět ani trénink u baletní tyče pod taktovkou jejich uměleckých vedoucích a baletních mistrů. Po slavnostním zakončení programu bude následovat afterparty/tančírna s hudebním doprovodem DJ.

Tímto zveme všechny fanoušky tance, aby v pátek 29. dubna dorazili na Střelecký ostrov a nezapomněli s sebou vzít své kamarády, partnery, děti, babičky a dědečky, letos program akce nabídne něco opravdu pro všechny!  Více o programu a přípravách Mezinárodního dne tance sledujte na webu www.mezinarodnidentance.cz a ve Facebookové události Mezinárodní den tance 2022.

Partnery akce jsou Ministerstvo kultury, Státní fond kultury, MČ Praha 1, Nadace Život umělce, Art 4 People, Česká komora tanečních oborů, Place 4 People, Nadace Krása pomoci, Česká komora tanečních oborů, Asociace tanečních umělců, Taneční aktuality, Databáze tance, ČR, Kletch CZ s.r.o., Tüchler, Unicredit Bank a další. Projekt je realizován s finanční podporou hl. města Praha.

Mohlo by vás také zajímat...

HRADEC KRÁLOVÉ: Barbora Kalinová, vedoucí produkce Divadla Drak, během května přijala účast na Edinburgh International children’s festival ve Skotsku v rámci dotačního programu mobility. Jedná se o jeden z největších světových festivalů zaměřených na divadelní představení určená dětskému publiku. Imaginate, která festival pořádá, je zároveň národní skotská organizace, zaměřující se na rozvoj divadla a tance pro děti a mládež.  Po celém světě vyhledává kvalitní divadelní produkce pro děti a mládež a poté tento koncentrovaný výběr představuje na svém festivalu v Edinburghu. 

Královéhradecký kraj, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
17.05.2022

PRAHA: Nezisková organizace Výtvarný ateliér Malování kreslení (Balbínova 28, Praha 2, tel: 777 422 022) na letní prázdniny (červenec a srpen 2022) připravila pro děti rodičů migrujících z Ukrajiny nabídku adaptačních výtvarných příměstských táborů, které jsou pro tyto účastníky díky finanční podpoře MŠMT zdarma.

Celá ČR, zahraničí
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Vzdělávání
Nepřehlédněte
16.05.2022

BRUSEL: Prostory stálého zastoupení ČR při EU v Bruselu se ve středu 11. 5. proměnily v koncertní síň, v níž v podvečer zazněly skladby od místní pěvecké skupiny Brusinky a renomovaného Českého chlapeckého sboru Boni pueri. Galakoncert se konal při příležitosti oslav Dne Evropy, připomínající deklaraci míru a jednoty v Evropě. Obě skupiny, které celému světu předvádějí krásu české kultury, vytvořily nezapomenutelnou atmosféru a připomněly důležitost kultury a solidarity v dnešní Evropě. Sbormistr Boni pueri Pavel Horák převzal po koncertě ocenění Sbor Evropské unie. Akce se konala pod záštitou europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) a stálé představitelky České republiky při Evropské unii Edity Hrdé.

Celá ČR, Královéhradecký kraj, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Hudba
Co se děje
17.05.2022

PRAHA- ZAHRANIČÍ: Ministr kultury Martin Baxa se včera v Poslanecké sněmovně setkal s lídryní běloruské opozice Svjatlanou Cichanouskou. Společně hovořili nejen o aktuální situaci, o válce na Ukrajině i o situaci v Bělorusku, ale věnovali se také konkrétním tématům a pomoci České republiky běloruským umělcům a kultuře.

Celá ČR, Hl. m. Praha, zahraničí
Menšiny a cizinci
Co se děje
13.05.2022