<p>V evropské literární soutěži určené uživatelům Braillova písma je pro vítěze připravena výhra dva tisíce dolarů.</p> <p>Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých v ČR (SONS) jako významná součást Evropské unie nevidomých vyzývá k účasti v soutěži na téma Jak mně znalost Braillova písma změnila život. Přihlásit se může každý uživatel Braillova písma žijící v některé z evropských zemí, a to bez omezení věku.</p> <p>Uzávěrka soutěže je 31. května 2010.</p> <p>Kromě první ceny dvou tisíc dolarů bude v kategorii dospělí a v kategorii mládež udělena ještě cena za ZNAMENITOST – tisíc dolarů a dvě ceny za VÝBORNOU KVALITU PRÁCE po pěti stech dolarech.</p> <p>Podrobnosti o pravidlech soutěže a adresu pro odeslání příspěvků naleznete v odkazu zde
ČR: Aktuálním technologickým fenoménem dneška je bezesporu umělá inteligence (AI) a její integrace do každodenního života. Neustále se objevují nové a nové nástroje, služby a aplikace postavené na této technologii, které slibují zásadní změny v našich každodenních činnostech a pracovních procesech. Nicméně, otázkou zůstává, zda je AI skutečně revolučním posunem, nebo jen další technologickou bublinou, která nakonec praskne, podobně jako tomu bylo s Webem 2.0 před více než dvaceti lety. V tomto kontextu se objevuje otázka: může umělá inteligence skutečně transformovat fungování knihoven? A pokud ano, v jakých konkrétních oblastech? V tomto článku se pokusím odpovědět na tyto otázky a prozkoumat potenciál AI v modernizaci knihovních služeb.
ZLÍN: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně (MJVM) digitalizovalo v loňském roce 71 ročníků podnikových novin významného regionálního závodu Continental Barum s.r.o. Podnikové noviny začal tehdejší závod Rudý říjen vydávat v roce 1953 a jsou nepřetržitě vydávány dodnes. Název novin je vždy přizpůsoben změnám názvu organizace.