<p>PÍSEK: Letní projekt Divadla Continuo s názvem Ve sklepě probíhá letos v prostoru nezrekonstruovaného sklepení písecké Sladovny, kam veřejnost nemá běžně přístup.</p> <p>Sklep se stal metaforou pro místo, ve kterém jsou uložené věci, vzpomínky a události, jež zdánlivě nehrají v našem každodenním individuálním životě, ani v životě společnosti, zásadní roli. Ale přesto existují. Odložili jsme je, zabalili, uskladnili. A zapomněli na ně.</p> <p> Představení je exkurzí do míst, kde tyto odložené věci a skutečnosti ožívají a derou se na povrch. Svět našeho podvědomí, svět zakonzervovaných vzpomínek a zamražených snů. Svět zapomenutých věcí.</p> <p> Společně s šestnácti účastníky projektu prakticky z celé Evropy se členové Divadla Continuo pokoušejí hledat odpovědi na otázku „Co jsme zapomněli?“ Jako jednotlivci i jako společnost. Odpovědi však nehledají ve slovech, ale v pohybu těla a materiálu, ve zvuku lidského hlasu i zvuku prostoru, v rytmu, hudebnosti, světle, barvě a tvaru. </p> <p> Inscenaci, která vznikla na základě společné práce účastníků projektu a členů Divadla Continuo bude možné vidět ve dnech 15. – 22. srpna 2013, vždy od 20:00 ve sklepě kulturního prostoru Sladovna – galerie hrou v Písku.</p> <p>Předprodej vstupenek:on-line: www.continuo.cz, tel: 777790709,email: ticket@continuo.cz<br />
Sladovna Písek: www.sladovna.cz,</p>
OLOMOUC: Moravská filharmonie Olomouc připravila k příležitosti státního svátku sérii pěti koncertů, kterými potěšila publikum ve městech Prostějov, Jeseník, Olomouc, Šumperk a Přerov. U příležitosti letošního Roku české hudby bylo hlavní programovým leitmotivem celého turné hudba výhradně českých autorů. Diváci se mohli těšit z mimořádných výkonů talentovaného rumunského violoncellisty Andreie Ionițy, který je nositelem prestižní ceny z mezinárodní soutěže Petra Iljiče Čajkovského a pravidelně vystupuje s předními orchestry po celém světě.
ČR: Česká republika patří mezi jeden z dvaceti šesti států, které mají polární základnu na Antarktidě. Vědci z Masarykovy univerzity v Brně zde už patnáct let provádějí unikátní výzkumy. Zaměřují se na dopad klimatických změn na Antarktidě a na to, jak tyto změny působí na území naší republiky. Film Petra Horkého Čeští vědci v Antarktidě představuje práci tuzemských výzkumníků a jejich způsob přemýšlení o globálních změnách, které čím dál tím více ovlivňují životy nás všech. To vše v nádherných a dechberoucích scenériích drsné antarktické krajiny. Dokument odvysílal program ČT2 dnes, 29. října, dostupný je i v iVysílání.
ČR: Tajný řád, jehož posláním je udržet rovnováhu mezi dobrem a zlem. S tím mu pomáhá lovec, který zasahuje tam, kde je odhalení a dopadení pachatele nad možnosti běžných postupů policejního vyšetřování. Osm případů s prvky thrilleru řeší v koprodukčním televizním seriálu Lovec herci Pavel Kříž a Jana Kolesárová. Nový projekt režiséra Jiřího Stracha tematicky navazuje na jeho divácky úspěšné minisérie Ďáblova lest, Ztracená brána či seriál Labyrint. Premiéru prvního dílu Lovce uvedla ČT1 ve středu 30. října.