pondělí
15. srpna 2022
svátek slaví Hana
Vizuál festivalu
© Zdroj: www.krasnyztratyvsetice.czKrásný ztráty Live přidávají Lauru a skautské ubytování

VŠETICE: Šestý ročník festivalu Krásný ztráty Live se nezadržitelně blíží. Ve dnech 12. a 13. srpna tradičně na statku ve středočeských Všeticích nedaleko Benešova propukne pod mottem Malý festival – velký program všežánrová přehlídka legend, jistot i nadějí současné scény. Pečlivě vybraný hlavní hudební program garantovaný zpěvákem Michalem Prokopem jistě splní úlohu hlavní náplně víkendových dní, bude ale možné se pobavit i rozšířit obzory také na dalších scénách a prostřednictvím nehudebních aktivit.

od 12.08.2022 do 13.08.2022
Autor článku: 
Zuzana Kantorová

Line-up nabízí tradičně koncerty Michala Prokopa v obou jeho projektech, tedy velkokapelovém s Framusem Five i komornějším v rámci tria s houslistou Janem Hrubým a kytaristou Pavlem Marcelem. K legendám podobného kalibru ve Všeticích bude patřit slovenský zpěvák Pavol Hammel, který představí program speciálně připravený k padesátému výročí vydání legendárního alba Zelená Pošta, anebo jeho krajan, bluesman a jazzman Peter Lipa. Nejkvalitnější české písničkáře budou reprezentovat Jan Burian, tentokrát za doprovodu rockové kapely, a Jiří Dědeček. Mezi účinkujícími, jejichž kořeny sahají do osmdesátých let, budou kapela Vltava, špičkový poprockový zpěvák Janek Ledecký a nově oznámená Laura a její tygři, kapela, která svou hybnou muzikou, energií a vskutku nepřehlédnutelnou image zabodovala v dobách těsně před sametovou revolucí a o pár let později se stala jednou z nejaktivnějších položek českého hudebního exportu do světa. Vrcholnými současnými projekty, které dostanou ve Všeticích prostor, jsou každým koncertem stále překvapující Tata Bojs, nebo jednočlenný „band“ Circus Ponorka. Až z katalánské metropole přijede divoce roztančený mezinárodní projekt Los Made in Barcelona.

 

Všetická jízda

Pro mnohé návštěvníky neméně atraktivní je již tradičně alternativní program, skrývající se pod hlavičkou Všetická jízda. Mezi účinkujícími najdeme například jednoho z nejznámějších českých básníků posledních dekád J. H. Krchovského s jeho Krch-off bandem, punkrockové legendy Do řady!, stále populární temně rockové Kill the Dandies! nebo slovenské experimentující sdružení Ľahká múza. Na Všetické jízdě dále vystoupí převážně středočeské kapely Mykologický les, Paf, Permon Balet Superstar, Jiříkovo vidění, Pigstyle, Cuk letu či Edith.

 

Mimo decibely

Ani toho, kdo si bude chtít odpočinout od zvýšené hladiny decibelů, nenechají pořadatelé Krásných ztrát Live na holičkách, ostatně, i sám garant programu dlouhá léta „seděl na dvou židlích“ muzikanta a televizního publicisty a moderátora. Novináři z Echa24 připravují na festival sérii zajímavých debat na aktuální témata a moderátorská dvojice Dobrovský & Šídlo natočí jeden z dílů svého oblíbeného podcastu přímo ve Všeticích na Krásných ztrátách Live.

 

Přespi jako skaut

Festival Krásný ztráty Live si získal u návštěvníků popularitu nejen originálním programem, ale také dokonalým servisem a komfortem pro každého hudebního fanouška. Také letos nabízejí pořadatelé kromě klasického kempu bydlení přímo na statku v jeho exkluzivních ubytovacích kapacitách. Kromě nich pod mottem Nebuď out, přespi jako skaut budou mít návštěvníci možnost přespat v originálních skautských stanech s podsadou, jako vystřižených z komiksů o Rychlých šípech. Návštěvník, který využije této nabídky, jež je součástí jednoho z balíčků společně se vstupenkou na adrese recepce@vsetice.cz, navíc získá bobříka laskavosti, protože část výtěžku půjde na Skautskou nadaci Jaroslava Foglara. „A čestný skautský, že nebude budíček,“ dodávají s úsměvem pořadatelé.

 

Přespi jako rockstar
Jako úplnou novinku představují letos pořadatelé balíček ubytování se vstupenkou v rámci backstage. Balíček zahrnuje ubytování na 2 noci v maringotce umístěné v dostatečné vzdálenosti za hlavním podiem, přístup do backstage mezi muzikanty, neomezenou konzumaci jídla a pití a jako bonus - možnost odpočinout si ve vířivce či sauně. Více VIP už to být nemůže.

 

Více na www.krasnyztratyvsetice.cz

 

Vstupenky v prodeji zde:

 

bit.ly/VSTUPENKY_TICKETPORTAL

bit.ly/VSTUPENKY_GOOUT

 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Knihovna NIPOS se v termínu 24.–29. července 2022 zúčastnila celosvětové konference IAML (International Assosiation of Music Libraries, Archives and Documentation Centres), která se po 31 letech konala opět v Praze. Prezentovali jsme zde ve dvou posterových sekcích nejen hudební fond, který je součástí Knihovny NIPOS, ale rovněž celou naši instituci společně se statistikou, amatérským uměním a dalšími aktivitami.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba
Co se děje
12.08.2022

ZLÍN: Sosone je moderní značka nábytku, která kombinuje nadčasový design s nejlepšími estetickými tradicemi města Zlína. Po více než 20 letech působení na trhu jsme se rozhodli zahájit novou etapu své činnosti. Spojili dlouholeté zkušenosti s výrobou nábytku na míru se znalostmi mladých designérů a nyní hrdě představujeme nejnovější kolekci unikátních štokrlat – připravenou v duchu zero-waste z recyklovaných materiálů.

Zlínský kraj
Výtvarné umění, Lidová kultura, Ostatní
Co se děje
12.08.2022

ZLÍN: Baťův Památník zve přes letní prázdniny k návštěvám také rodiny s dětmi a příměstské tábory! Vedle stávajících komentovaných prohlídek je totiž novinkou edukační program určený dětem předškolního věku a žákům prvního stupně.

Celá ČR, Jihomoravský kraj, Kraj Vysočina, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Architektura, Památky, Vzdělávání
Co se děje
08.08.2022

OSTROV U BOHDANČE: Kroje jsou specifickým výrazem místní kultury, udrželi jsme si k nim dodnes vřelý vztah a někteří je při příležitosti rozmanitých slavností stále s hrdostí oblékají. Také proto nás zaujala zpráva o nově otevřeném Muzeu Ostrov lidových krojů (MOLK), které disponuje největší soukromou sbírkou historických venkovských oděvů v České republice. Unikátní expozice je navíc úplně první veřejnou prezentací všech krojových oblastí naší země. Že se jedná o opravdu mimořádnou záležitost, dokládá i ocenění v letošním jubilejním 20. ročníku prestižní soutěže Glorea musaealis, kterou pořádá každoročně Asociace muzeí a galerií − v kategorii „Muzejní počin roku 2021“ se muzeum umístilo na vynikajícím druhém místě. O rozhovor jsme požádali ředitele MOLK Jana Mičánka, duší historika, jinak lesního inženýra, aby nám svůj krásný, ale nákladný projekt blíže představil. V případě tohoto místního patriota a podnikatele se nejedná o jediný příspěvek k lokální kultuře…

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Lidová kultura, Senioři, Památky
Články a komentáře
10.08.2022