čtvrtek
13. června 2024
svátek slaví Antonín
Natali Santini a Ludmila Santini
© Martin KnoppJubilejní výstava umělkyně Natali Santini v Lovosicích

LOVOSICE: V sále secesní perly Lovosic (budova městské knihovny) bude ve středu 29. května v 17:00 hodin slavnostně zahájen výstavní cyklus digitálních ilustrací Hvězdná záře umělkyně Natali Santini. Jedná se o desátou výstavu této dvacetileté autorky, která svými neobvyklými pracemi dokáže oslovit publikum všech věkových kategorií. Symboliku hvězdné záře použila mladá výtvarnice k vyjádření různých emocí, atmosfér a témat. „Tento cyklus oslavuje optimismus a naději. Hvězdy nejsou ve dne vidět, ale to neznamená, že tam nejsou.", podotýká Natali.

od 29.05.2024 do 28.06.2024
17:00
Autor článku: 
Martin Knopp

Atmosféru slavnostního podvečera umocní mezinárodně renomovaná skladatelka a koncertní klavíristka Ludmila Santini, jejíž skladby se vyznačují silnou melodickou linkou, emotivní hloubkou, popovými vlivy a klasickou elegancí. Návštěvníci vernisáže uslyší, kromě jiného, živé provedení autorské skladby nazvané Where the Light Begins (Kde začíná světlo).

Ludmila Santini řadu let vystupovala na švédských koncertních pódiích a spolupracovala s předními osobnostmi tamní hudební scény. Za všechny lze jmenovat Berndta Sjörgena, saxofonistu a leadera XL Big Bandu a Elin Svensson, zpěvačku a zakladatelku vokální skupiny GET UP Soul Choir, která doprovází švédské popové hvězdy Petera Jöbacka, Zaru Larsson a Sannu Nielsen.

Přijďte otevřít tuto výstavní expozici spolu s oběma mimořádnými umělkyněmi. Jste srdečně zváni!

Slavnostní vernisáž: 29. 5. 2024 od 17:00 hodin

Doba trvání výstavy: od 29. 5. 2024 do 28. 6. 2024 

 

www.natalisantini.com

www.santinimusic.com

www.kclovos.cz

Mohlo by vás také zajímat...

KUKS: Letní počasí, výletní nálada a množství akcí přivedlo do Kuksu návštěvníky z východních Čech, ale i z celé České republiky. Festival Malá loutková inventura, který se tento týden odehrál v Kuksu, přitáhl dětské i dospělé diváky nejen na loutková představení, ale také komentované prohlídky. Divadelní soubor z Běloruska sice nedorazil, bonusem pro návštěvníky ale byly další atrakce. Zaujal třeba workshop s řezbářem loutek.

Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
11.06.2024

ČR: Již po devatenácté se 10. června uskutečnilo předávání Výročních cen OSA, které oceňují přední domácí hudební skladatele a textaře v rámci populární a klasické hudby, a to celkem ve 14 kategoriích. 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba
Co se děje
12.06.2024

ČR-ZAHRANIČÍ: Divadlo Drak se vrátilo z týdenního zájezdu na Kubu, kam bylo vybráno s inscenací Veroniky Poldauf Riedlbauchové Do hajan! spolu s dalšími 14 zahraničními produkcemi z celkových 542 přihlášených projektů. Inscenaci v Havaně viděly desítky kubánských dětí z pozvaných škol i desítky zahraničních promotérů a odborníků na divadlo pro děti a mládež z celého světa. Divadlo Drak si tak z festivalu přiváží i několik pozvání na další zahraniční festivaly a mnoho cenných kontaktů i zkušeností.

Celá ČR, Královéhradecký kraj, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
11.06.2024

PRAHA-ČR: Inscenace textu Autorka skotské dramatičky Elly Hickson uváděná v Jihočeském divadle v režii Adama Svozila získala Cenu Marka Ravenhilla za nejlepší českou divadelní inscenaci nového textu za rok 2023. Cenu v podobě „kožichu Marka Ravenhilla“ pro letošní ročník navrhla česká designérka Maria Nina Václavková.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
07.06.2024