Divadelní spolek JEDL se rozhodl uvést své představení Reynek: Slova a obrazy z Petrkova v knihovně Gabriel Loci. V tomto útulném a zachovalém prostoru bývalého kláštera sv. Gabriela budou moci diváci zhlédnout poetickou performanci v podání nezávislého autorského divadla 12. září.
Představení nabídne propojení slova, hudby a obrazu. Všechny portréty i grafiky při inscenaci jsou zachycené okem dokumentárního fotografa Bohdana Holomíčka. Herečka a scénáristka Lucie Trmíková otevírá Reynkův svět slovem a písněmi. Hudbu skladatele Martina Dohnala, který zhudebnil Reynkovy básně, interpretuje violoncellista Libor Mašek.
Bývalý klášter sv. Gabriela, dnes Gabriel Loci, nabízí na pražském Smíchově kulturní a umělecké vyžití. V letních měsících mohou návštěvníci posedět ve venkovním baru. Magické místo láká nejenom divadelní umělce, ale i filmové produkce. Prostory jsou často vyhledávány pro jakoukoliv firemní, soukromou nebo kulturní akci a v letních měsících pro svatební hostiny. Pořádají se zde festivaly, koncerty nebo hudební show a letní scéna pak slouží jak pro promítání filmových trháků, tak pro divadelní představení.
Klášter sv. Gabriela koupila v roce 2020 od České pošty společnost Cimex, která objekt postupně přeměnila na kulturní a umělecké centrum. Gabriel Loci si vydobyl své jedinečné postavení na pražské kulturní scéně. Již potřetí zde také proběhne největší designový festival ve střední Evropě, Designblok. Klášter je v současné době domovem více než 30 umělců, kteří zde nejen čerpají nápady a ideje pro svou práci, ale mají zde i plnohodnotné zázemí.
Bar Gabriel je otevřen každý den od 16:00 do 22:00. Bar poskytuje širokou nabídku alkoholických a nealkoholických nápojů, vybraná vína z různých koutů světa a nabídku masových a vegetariánských pokrmů.
Místo: Gabriel Loci, Holečkova 106/10, Praha 5 – Smíchov
Termín: 12.9.2022 ve 19:00 hod
Délka představení: 1 hodina bez přestávky
Cena: 195 Kč – 600 Kč
Vstupenky lze zakoupit na: https://program.gabrielloci.com/program/reynek-slova-a-obrazy-z-petrkova/
ČR: Aktuálním technologickým fenoménem dneška je bezesporu umělá inteligence (AI) a její integrace do každodenního života. Neustále se objevují nové a nové nástroje, služby a aplikace postavené na této technologii, které slibují zásadní změny v našich každodenních činnostech a pracovních procesech. Nicméně, otázkou zůstává, zda je AI skutečně revolučním posunem, nebo jen další technologickou bublinou, která nakonec praskne, podobně jako tomu bylo s Webem 2.0 před více než dvaceti lety. V tomto kontextu se objevuje otázka: může umělá inteligence skutečně transformovat fungování knihoven? A pokud ano, v jakých konkrétních oblastech? V tomto článku se pokusím odpovědět na tyto otázky a prozkoumat potenciál AI v modernizaci knihovních služeb.
ZLÍN: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně (MJVM) digitalizovalo v loňském roce 71 ročníků podnikových novin významného regionálního závodu Continental Barum s.r.o. Podnikové noviny začal tehdejší závod Rudý říjen vydávat v roce 1953 a jsou nepřetržitě vydávány dodnes. Název novin je vždy přizpůsoben změnám názvu organizace.