pondělí
15. srpna 2022
svátek slaví Hana
Plakát festivalu
© Zdroj: www.horeckyfest.czHudební festival pro celou rodinu Horečky fest startuje 9. července

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM: 11. ročník pohodového rodinného festivalu HOREČKY FEST proběhne tradičně v Amfiteátru na Horečkách ve Frenštátě pod Rahoštěm. Zábava pro celou rodinu, skvělá muzika, jídlo a pití v přírodním areálu u skokanských můstků.

09.07.2022
Autor článku: 
Zuzana Kalinová/ika

Historie festivalu sahá k roku 2011, kdy se rozhodli pracovníci Městského kulturního střediska spolu s řadou dobrovolníků vrátit život do zchátralého amfiteátru na Horečkách, přírodního divadla ležícího v těsné blízkosti věže skokanského můstku Jiřího Rašky ve Frenštátě pod Radhoštěm. Krásné přírodní prostředí, pohodová atmosféra a především obrovské nasazení nadšených lidí, učinil během čtyř let z Horečky festu jeden z nejúspěšnějších festivalů v regionu.

Aktuálně se můžete těšit na tyto interprety: turbo-šansónoví Poletíme?, punk-rockový Bijouterrier ze Slovenska, legenda českého bigbítu Flamengo, která připomene 50 let od vydání přelomového alba Kuře v hodinkách, další legenda Laura a její tygři, z regionálních interpretů pak Light&Love nebo mimořádný reunion skupiny Tatroska

Na pódiu u resraurace Rekovice vystoupí řada dalších interpretů jako jsou Dazed and Confused, November 2nd, The Truth Is Out There nebo frenštátská kapela Čuráčí hlavy, před půlnocí bude program v režii DJ Lucky boye, DJ Lowa a vítěze DJ soutěže.
Nebude chybět také bohatý program v dětské zóně, pohádka v podání myšky Klárky a veverky Terky, Klauni z Balónkova a různé výtvarné a jiné aktivity v rámci festivalové školky.

Cena vstupenky v předprodeji 350 Kč / Cena vstupenky na místě 400 Kč / Děti do 12 let za doprovodu rodičů s platnou vstupenkou VSTUP ZDARMA

Odkazy na nákup vstupenek:

https://www.smsticket.cz/vstupenky/29310-horecky-fest-2022 (nákup vstupenek on-line)
https://online.colosseum.eu (zde je možná pouze on-line rezervace, vyzvednutí potom v TIC Frenštát p. R.)

 

www.horeckyfest.cz - veškeré informace k festivalu
Facebook Horečky fest
instagram kulturafrenstat
partneři našeho festivalu

program Frenštátského kulturního léta 2022

Místní kultura je mediálním partnerem festivalu.

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Knihovna NIPOS se v termínu 24.–29. července 2022 zúčastnila celosvětové konference IAML (International Assosiation of Music Libraries, Archives and Documentation Centres), která se po 31 letech konala opět v Praze. Prezentovali jsme zde ve dvou posterových sekcích nejen hudební fond, který je součástí Knihovny NIPOS, ale rovněž celou naši instituci společně se statistikou, amatérským uměním a dalšími aktivitami.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba
Co se děje
12.08.2022

ZLÍN: Sosone je moderní značka nábytku, která kombinuje nadčasový design s nejlepšími estetickými tradicemi města Zlína. Po více než 20 letech působení na trhu jsme se rozhodli zahájit novou etapu své činnosti. Spojili dlouholeté zkušenosti s výrobou nábytku na míru se znalostmi mladých designérů a nyní hrdě představujeme nejnovější kolekci unikátních štokrlat – připravenou v duchu zero-waste z recyklovaných materiálů.

Zlínský kraj
Výtvarné umění, Lidová kultura, Ostatní
Co se děje
12.08.2022

ZLÍN: Baťův Památník zve přes letní prázdniny k návštěvám také rodiny s dětmi a příměstské tábory! Vedle stávajících komentovaných prohlídek je totiž novinkou edukační program určený dětem předškolního věku a žákům prvního stupně.

Celá ČR, Jihomoravský kraj, Kraj Vysočina, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Architektura, Památky, Vzdělávání
Co se děje
08.08.2022

OSTROV U BOHDANČE: Kroje jsou specifickým výrazem místní kultury, udrželi jsme si k nim dodnes vřelý vztah a někteří je při příležitosti rozmanitých slavností stále s hrdostí oblékají. Také proto nás zaujala zpráva o nově otevřeném Muzeu Ostrov lidových krojů (MOLK), které disponuje největší soukromou sbírkou historických venkovských oděvů v České republice. Unikátní expozice je navíc úplně první veřejnou prezentací všech krojových oblastí naší země. Že se jedná o opravdu mimořádnou záležitost, dokládá i ocenění v letošním jubilejním 20. ročníku prestižní soutěže Glorea musaealis, kterou pořádá každoročně Asociace muzeí a galerií − v kategorii „Muzejní počin roku 2021“ se muzeum umístilo na vynikajícím druhém místě. O rozhovor jsme požádali ředitele MOLK Jana Mičánka, duší historika, jinak lesního inženýra, aby nám svůj krásný, ale nákladný projekt blíže představil. V případě tohoto místního patriota a podnikatele se nejedná o jediný příspěvek k lokální kultuře…

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Lidová kultura, Senioři, Památky
Články a komentáře
10.08.2022