neděle
4. června 2023
svátek slaví Dalibor
Plakát festivalu
© Zdroj: www.horeckyfest.czHudební festival pro celou rodinu Horečky fest startuje 9. července

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM: 11. ročník pohodového rodinného festivalu HOREČKY FEST proběhne tradičně v Amfiteátru na Horečkách ve Frenštátě pod Rahoštěm. Zábava pro celou rodinu, skvělá muzika, jídlo a pití v přírodním areálu u skokanských můstků.

09.07.2022
Autor článku: 
Zuzana Kalinová/ika

Historie festivalu sahá k roku 2011, kdy se rozhodli pracovníci Městského kulturního střediska spolu s řadou dobrovolníků vrátit život do zchátralého amfiteátru na Horečkách, přírodního divadla ležícího v těsné blízkosti věže skokanského můstku Jiřího Rašky ve Frenštátě pod Radhoštěm. Krásné přírodní prostředí, pohodová atmosféra a především obrovské nasazení nadšených lidí, učinil během čtyř let z Horečky festu jeden z nejúspěšnějších festivalů v regionu.

Aktuálně se můžete těšit na tyto interprety: turbo-šansónoví Poletíme?, punk-rockový Bijouterrier ze Slovenska, legenda českého bigbítu Flamengo, která připomene 50 let od vydání přelomového alba Kuře v hodinkách, další legenda Laura a její tygři, z regionálních interpretů pak Light&Love nebo mimořádný reunion skupiny Tatroska

Na pódiu u resraurace Rekovice vystoupí řada dalších interpretů jako jsou Dazed and Confused, November 2nd, The Truth Is Out There nebo frenštátská kapela Čuráčí hlavy, před půlnocí bude program v režii DJ Lucky boye, DJ Lowa a vítěze DJ soutěže.
Nebude chybět také bohatý program v dětské zóně, pohádka v podání myšky Klárky a veverky Terky, Klauni z Balónkova a různé výtvarné a jiné aktivity v rámci festivalové školky.

Cena vstupenky v předprodeji 350 Kč / Cena vstupenky na místě 400 Kč / Děti do 12 let za doprovodu rodičů s platnou vstupenkou VSTUP ZDARMA

Odkazy na nákup vstupenek:

https://www.smsticket.cz/vstupenky/29310-horecky-fest-2022 (nákup vstupenek on-line)
https://online.colosseum.eu (zde je možná pouze on-line rezervace, vyzvednutí potom v TIC Frenštát p. R.)

 

www.horeckyfest.cz - veškeré informace k festivalu
Facebook Horečky fest
instagram kulturafrenstat
partneři našeho festivalu

program Frenštátského kulturního léta 2022

Místní kultura je mediálním partnerem festivalu.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Opatření proti šíření pandemie covid-19 dopadla nejvíce na tradiční kulturu, zejména pak na scénické umění a kulturní dědictví. Během let 2020 a 2021 se jejich výsledek hospodaření očištěný o dotace propadl o více než 3,7 miliardy korun v porovnání s rokem 2019. Návštěvnost kulturních zařízení v roce 2021 ve srovnání s rokem 2019 klesla o více než polovinu, meziročně však stoupla o téměř šest procent.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Odborné studie a recenze, Co se děje
02.06.2023

KUNŠTÁT: MĚSTO KUNŠTÁT a SPOLEK PŘÁTEL UMĚNÍ MĚSTA KUNŠTÁT vyhlašují 51. ročník Literární soutěže Františka Halase. Vřelý vztah básníka Františka Halase k mladším autorům je obecně známým faktem. Tuto část Halasova odkazu již více než pět desetiletí připomíná i literární soutěž nesoucí básníkovo jméno. Cílem této tradiční akce je podchytit mladé literární talenty, umožnit jejich vzájemnou konfrontaci a publikovat a propagovat kvalitní básnickou tvorbu. Uzávěrka zasílání příspěvků: 15. července 2023.

Celá ČR, Jihomoravský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
02.06.2023

PLZEŇ: V dubnu letošního roku několik desítek plzeňských architektek a architektů zveřejnilo otevřený dopis hejtmanovi a zastupitelům Plzeňského kraje, v němž podepsaní apelovali na vedení kraje, aby přehodnotilo rozhodnutí nevypsat soutěž na návrh adaptace budovy někdejších městských lázní pro účely Západočeské galerie v Plzni a dalších institucí a v celé věci postupovalo maximálně transparentně. Během následujících týdnů pak téměř 60 signatářů podpořila jak Česká komora architektů (ČKA), tak Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT).

Plzeňský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Ostatní
Co se děje
02.06.2023

ČR: Vladimír Mišík sice už pověsil koncertování na hřebík, ale i tak se toho okolo něj a jeho jménem děje stále víc než dost. Kromě Anděly ověnčené nové studiové tvorby se můžeme průběžně těšit také z reedic Mišíkových starších, často dlouho nedostupných alb. Aktuálně v podobě kompilace, která se ne nadarmo honosí přízviskem ikonická! Dvojalbum Špejchar 1969–1991 I–II, jež letos slaví třicet let od prvního vydání, se na pětadvaceti písních ohlíží za první částí Mišíkovy velmi úspěšně kariéry rockového písničkáře a asi netřeba zdůrazňovat, že je vskutku za čím se ohlížet. Nyní navíc s novým masterem z původních pásů a se skvělou variací na originální grafiku z dílny Karla Halouna a Luďka Kubíka na 2LP, 2CD i digitálně. Podívejte se na videoteaser: https://youtu.be/69WxTAC4FFQ

Celá ČR
Hudba
Co se děje
02.06.2023