čtvrtek
4. března 2021
svátek slaví Stela
Ilustrační foto
© Foto: archiv MěKSFrenštátská knihovna rozšiřuje rozvozy knih i do okolních obcí

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM: Městská knihovna ve Frenštátě pod Radhoštěm mezi své služby opět zařazuje rozvoz knih. Zaměstnanci frenštátského kulturního střediska budou rozvážet zdarma k zápůjčce knihy, které si čtenáři objednali telefonicky nebo e-mailem. Novinkou je rozšíření seznamu obcí, kam je možné knihy dovézt. K Frenštátu pod Radhoštěm a Trojanovicím se přidávají Bordovice, Lichnov a Veřovice. Služba rozvozu je k dispozici od 15. ledna 2021.

Autor článku: 
Marian Žárský

Rozvozovou službu knihovna nabízela již před Vánocemi loňského roku a nyní se k této službě vrací. "Možnost rozvozu knih byla ze strany čtenářů velmi vítaná služba. A protože současný vývoj situace ohledně šíření koronaviru není bohužel příznivý, rozhodli jsme se tuto službu opět zavést. Je určena nejen pro čtenáře, kteří patří do rizikových skupin, ale i pro ty, kteří si z nějakého důvodu nemohou vyzvednout knihy přes náš bezkontaktní výdej v knihovně," vysvětluje vedoucí knihovny Pavlína Martiňáková.

Závoz knih pro Frenštát pod Radhoštěm a Trojanovic bude probíhat ve stejném režimu jako dříve, to znamená vždy v úterý odpoledne v době od 17.00 do 19.00 hodin a v pátek v dopolední době od 10.00 do 12.00 hodin. Nově bude rozvoz knih k dispozici i čtenářům z Bordovic, Lichnova a Veřovic. Do těchto obcí bude rozvoz realizován každou středu v odpoledních a podvečerních hodinách. Jedinou podmínkou využití této služby je platná čtenářská registrace a bydliště v konkrétních lokalitách. Vypůjčené knihy mohou čtenáři vracet při dalším závozu, případně osobně jakmile bude knihovna opět otevřená. Další možností je také vrátit knihy přes bibliobox, který stojí u knihovny a je k dispozici nonstop. Objednávky rozvozu knih je možné vyřizovat telefonicky na čísle 556 835 670 nebo e-mailem na knihovna@mufrenstat.cz.

"Knihy jsou v dnešní době potřeba možná více než jindy a to nemluvím o studentech, kteří knihy potřebují pro své studium. Snažíme se tedy udělat maximum a najít cestu, jak se mohou naši čtenáři ke knihám dostat. Doporučujeme všem sledovat internetové stránky naší knihovny, kde naleznete vždy kompletní a aktuální informace," dodává Martiňáková.

www.kulturafrenstat.cz

Mohlo by vás také zajímat...

HRADEC KRÁLOVÉ: Přinášíme poslední příspěvek do naší ankety. I když je před námi nejistá doba, přece jen neztrácíme naději, že vám za nějaký čas budeme moci nabídnout její pokračování: Kultura po pandemii – cesta z krize. Na závěr reflexe kulturní a umělecké scény v časech pandemie jsme požádali o odpověď na otázku, jak se potýká s dopadem koronaviru muzejní sféra, Jana Hrubeckého - odborného pracovníka Muzea Východních Čech v Hradci Králové.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
Nepřehlédněte
04.03.2021

ČR: Jiří Schelinger – muž podmanivého charismatu a majitel nezaměnitelného chrapláku bez diskuze platí za ikonu československého hardrocku 70. let 20. století. Jeho písně a alba, jež natočil se Skupinou Františka Ringo Čecha, odolávají vrypům zubu času a i po několika desetiletích platí za skutečné majstrštyky nejen v rámci žánru. V roce Schelingerova dvojitého jubilea (*6. 3. 1951 / †13. 4. 1981) vše zmíněné připomíná a znovu stvrzuje LP reedice dnes již legendárního alba Hrrr na ně.... Ta nyní vychází u Supraphonu v novém remasteru, ale jinak v podobě maximálně blízké prvnímu vydání v roce 1977, tedy včetně různých průpovídek a špílců, s pečlivě rekonstruovaným obalem, doplněným vzpomínkovými texty a dobovými fotografiemi Otto Dlaboly. Nalaďte se video teaserem: http://y2u.be/mKXs6hHPlCk

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba
Co se děje
04.03.2021

ČR: „Fascinující kniha. Pokud máte děti, všeho nechte a kupte si ji,“ doporučil britský deník The Times knihu The Cyber Effect světově proslulé kyberpsycholožky Mary Aiken. Bestseller věnovaný nástrahám online světa vychází nyní konečně i v češtině. Pod názvem Nebezpečný efekt ho vydává Nakladatelství ZEĎ. Poutavě napsaná kniha by měla být povinnou četbou zejména pro rodiče dětí a teenagerů, kteří nechtějí své potomky vydat všanc svodům a hrozbám internetu. Publikace vyhlášená časopisem Time coby Kniha roku v kategorii „Myšlení“ a oceněná respektovaným vědeckým časopisem Nature vychází 18. března v rámci Velkého knižního čtvrtku. Objednávat ji lze už teď na www.knihyzed.cz

Celá ČR
Děti a mládež, Knihy, literatura, média
Co se děje
03.03.2021

BRNO: Moravská zemská knihovna v Brně na základě pověření ministra kultury České republiky vyhlašuje přijímání nominací na cenu Premia Bohemica. Cena je určena zahraničnímu bohemistovi, který se ve své zemi zasloužil ve výrazné míře o propagaci české literatury.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Menšiny a cizinci
Co se děje
02.03.2021