pondělí
15. srpna 2022
svátek slaví Hana
Plakát k festivalu
© Archiv pořadateleFestival Jurkovič Open Air a Středočeské kulturní léto

16.07.2022
Autor článku: 
Regionální muzeum Jílové u Prahy

Již tuto sobotu 16. 7. 2022 se Regionální muzeum Jílové u Prahy poprvé připojí k tradičnímu jílovskému festivalu Jurkovič Open Air, který se tak odehraje na dvou pódiích. Na muzejním nádvoří vystoupí Fusion Eichler Trio, Mama Mbaye, The Bladderstones a Ivan Hlas Trio. V městském parku za muzeem vystoupí: Marcus Jurkovič a Motion Food, Michal Prokop Trio, Bára Poláková, Flamengo Reunion Session, Krausberry. Podrobný program a informace najdete v příloze tohoto mailu.

Nezapomeňte, že již brzy také odstartujeme Středočeské kulturní léto divadelním představením s hvězdným hereckým obsazením. V pondělí 1. 8. od 20:00 nás čeká komedie Jistě, pane premiére!, kde hrají například Karel Heřmánek st., Josef Carda, Dana Morávková, Karel Heřmánek ml. Vstupenky se prodávají rychle, tak neváhejte a zakupte si je v předprodeji na pokladně muzea nebo na GoOut: https://goout.net/cs/jiste-pane-premiere/szhpvmt/

 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Knihovna NIPOS se v termínu 24.–29. července 2022 zúčastnila celosvětové konference IAML (International Assosiation of Music Libraries, Archives and Documentation Centres), která se po 31 letech konala opět v Praze. Prezentovali jsme zde ve dvou posterových sekcích nejen hudební fond, který je součástí Knihovny NIPOS, ale rovněž celou naši instituci společně se statistikou, amatérským uměním a dalšími aktivitami.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba
Co se děje
12.08.2022

ZLÍN: Sosone je moderní značka nábytku, která kombinuje nadčasový design s nejlepšími estetickými tradicemi města Zlína. Po více než 20 letech působení na trhu jsme se rozhodli zahájit novou etapu své činnosti. Spojili dlouholeté zkušenosti s výrobou nábytku na míru se znalostmi mladých designérů a nyní hrdě představujeme nejnovější kolekci unikátních štokrlat – připravenou v duchu zero-waste z recyklovaných materiálů.

Zlínský kraj
Výtvarné umění, Lidová kultura, Ostatní
Co se děje
12.08.2022

ZLÍN: Baťův Památník zve přes letní prázdniny k návštěvám také rodiny s dětmi a příměstské tábory! Vedle stávajících komentovaných prohlídek je totiž novinkou edukační program určený dětem předškolního věku a žákům prvního stupně.

Celá ČR, Jihomoravský kraj, Kraj Vysočina, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Architektura, Památky, Vzdělávání
Co se děje
08.08.2022

OSTROV U BOHDANČE: Kroje jsou specifickým výrazem místní kultury, udrželi jsme si k nim dodnes vřelý vztah a někteří je při příležitosti rozmanitých slavností stále s hrdostí oblékají. Také proto nás zaujala zpráva o nově otevřeném Muzeu Ostrov lidových krojů (MOLK), které disponuje největší soukromou sbírkou historických venkovských oděvů v České republice. Unikátní expozice je navíc úplně první veřejnou prezentací všech krojových oblastí naší země. Že se jedná o opravdu mimořádnou záležitost, dokládá i ocenění v letošním jubilejním 20. ročníku prestižní soutěže Glorea musaealis, kterou pořádá každoročně Asociace muzeí a galerií − v kategorii „Muzejní počin roku 2021“ se muzeum umístilo na vynikajícím druhém místě. O rozhovor jsme požádali ředitele MOLK Jana Mičánka, duší historika, jinak lesního inženýra, aby nám svůj krásný, ale nákladný projekt blíže představil. V případě tohoto místního patriota a podnikatele se nejedná o jediný příspěvek k lokální kultuře…

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Lidová kultura, Senioři, Památky
Články a komentáře
10.08.2022