<p>Nově vznikající evropský region Dunaj – Vltava se bude prezentovat logem navrženým jihočeským autorem Janem Mlčochem.</p> <p>Záměrem Jana Mlčocha bylo zdůraznit společnou historii a zároveň vizi budoucí spolupráce v různých oblastech:<br /> „Tři tahy štětcem symbolizují společné dědictví – zlatou a solnou stezku, vodstvo a lesy. Modrá barva v textu navozuje atmosféru lehkosti a dodává logotypu svěžest a volnost,“ uvedl. </p> <p>U vzniku nového evropského regionu Dunaj – Vltava, jehož cílem je především zintenzivnění mezinárodní spolupráce, stojí tři příhraniční oblasti: Jihočeský kraj, Dolní Bavorsko a Horní Rakousko. S nimi spolupracují Plzeňský kraj, Vysočina a Horní Falc. </p> <p>Veřejnosti se region Dunaj – Vltava plně představí na přelomu dubna a května tohoto roku.</p> <p>Stránky grafického studia Jana Mlčocha naleznete v odkazu zde
ČR: Aktuálním technologickým fenoménem dneška je bezesporu umělá inteligence (AI) a její integrace do každodenního života. Neustále se objevují nové a nové nástroje, služby a aplikace postavené na této technologii, které slibují zásadní změny v našich každodenních činnostech a pracovních procesech. Nicméně, otázkou zůstává, zda je AI skutečně revolučním posunem, nebo jen další technologickou bublinou, která nakonec praskne, podobně jako tomu bylo s Webem 2.0 před více než dvaceti lety. V tomto kontextu se objevuje otázka: může umělá inteligence skutečně transformovat fungování knihoven? A pokud ano, v jakých konkrétních oblastech? V tomto článku se pokusím odpovědět na tyto otázky a prozkoumat potenciál AI v modernizaci knihovních služeb.
ZLÍN: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně (MJVM) digitalizovalo v loňském roce 71 ročníků podnikových novin významného regionálního závodu Continental Barum s.r.o. Podnikové noviny začal tehdejší závod Rudý říjen vydávat v roce 1953 a jsou nepřetržitě vydávány dodnes. Název novin je vždy přizpůsoben změnám názvu organizace.