středa
3. června 2020
svátek slaví Tamara
© www.kr-vysocina.czDny otevřených ateliérů 2019

KRAJ VYSOČINA: Dny otevřených ateliérů se v Kraji Vysočina konají ve dnech 5. a 6. října 2019 pod záštitou Jany Fischerové, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.

 

od 28.09.2019 do 20.10.2019
Autor článku: 
luk

„Dny otevřených ateliérů nabízí zažít autentickou atmosféru, která se vymyká běžnému galerijnímu provozu. Umožňují návštěvníkům dozvědět se něco více o výtvarném umění či řemeslu a napovědět, kolik mezi námi žije šikovných lidí a jaké krásné věci dovedou vytvořit. Mé poděkování patří všem, kteří se na této akci podílejí,“ uvedla Jana Fischerová.

Dny otevřených ateliérů na Vysočině se uskuteční letos již podeváté. Organizace se každoročně ujímá Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, krajská příspěvková organizace, za finanční podpory Kraje Vysočina.

Svůj původ mají Dny otevřených ateliérů v Dolním Rakousku, kde se konají od roku 2003. Postupně se rozšířily do okolních příhraničních regionů – Jihočeského kraje, Jihomoravského kraje, na Vysočinu  a dnes patří k společným a všemi kraji podporovaným aktivitám, v souladu s naplňováním pracovního programu skupiny Kultura v rámci uzavřené Dohody o spolupráci mezi spolkovou zemí Dolní Rakousko a kraji  Jihočeský, Jihomoravský a Krajem Vysočina.

 

Dny otevřených ateliérů 2019 v partnerských regionech Dohody o spolupráci mezi spolkovou zemí Dolní Rakousko, kraji Jihočeský, Jihomoravský a Krajem Vysočina:

Jihomoravský kraj:            28. - 29. 9. 2019

Kraj Vysočina:                     5. -  6. 10. 2019

Jihočeský kraj:                  12. - 13. 10. 2019

Dolní Rakousko:               19. - 20. 10. 2019

Koordinátorem Dnů otevřených ateliérů 2019 na Vysočině je Mgr. Martina Mrázová, Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, více informací: www.vysocina-kultura.cz

 

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Omnium z.s. organizuje cyklus vzdělávacích a osvětových seminářů, konferencí, workshopů, výstav, koncertů a dalších aktivit pro širokou i odbornou veřejnost se vztahem k památkové péči pořádaný pod názvem Monumenta VIVA a pracuje na dalších projektech. Jaké akce v oblasti ochrany a obnovy památek připravili pro nadcházející období?

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání
Co se děje
02.06.2020

ČR: Evropský vzdělávací program v oblasti filmové výchovy CinEd rozšiřuje své stávající online nástroje, aby umožnil mladému publiku objevovat evropské filmy z pohodlí domova. Nová platforma CinEd doma je studentům a žákům k dispozici v dobách, kdy jsou projekce v běžném formátu ve školních třídách méně dostupné či vůbec nedostupné. Stejně jako celý Cined, i nabídka CinEdu doma je vedle vybraných filmů a učebních materiálů přístupná zdarma.

Celá ČR
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
02.06.2020

HRONOV: Přestože je hranice mezi Českem a Polskem z důvodů vládních opatření stále uzavřená, uskuteční se tuto sobotu od 14 h na zelené hranici mezi Náchodskem a Kladskou kotlinou na cestě mezi obcemi Žďárky a Pstrążna (Stroužné) sousedské setkání. “Smyslem tohoto setkání je poukázat na nesmyslnost uzavření hranic mezi dvěma zeměmi, které mají podobnou epidemiologickou situaci a takřka identická ochranná opatření,” uvedl jeden z organizátorů setkání Zdeněk Kozlíček. Toto setkání, které je otevřené všem sousedům a přátelům z obou stran hranice, je součástí mezinárodní občanské iniciativy Soboty pro sousedství / Soboty dla sąsiedztwa, kdy se každou druhou sobotu setkávají na tzv. zelené hranici sousedé, přátelé a rodiny z Česka se svými sousedy z Německa, Rakouska, Slovenska a Polska.

Královéhradecký kraj, zahraničí
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Menšiny a cizinci
Co se děje
29.05.2020

ČR: V chatové oblasti Nižbor na Berounsku se potkali Martin Myšička, Ivana Chýlková, Radek Holub, Pavla Beretová, Josef Polášek, Jana Švandová, Tomáš Hanák a mnoho dalších, aby zde natočili nový seriál České televize. Scénáře ke třinácti dílům napsal dvojnásobný držitel Českého lva Petr Kolečko, režie se ujal Radek Bajgar, tvůrce divácky oblíbených komedií Teroristka a Teorie tygra. Pracovní název právě vznikajícího rodinného seriálu je Chataři.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
02.06.2020