ČR, ZAHRANIČÍ: Jaké výhody a výzvy přináší všudypřítomná digitalizace a čím ovlivňuje každého z nás? To je tématem letošního ročníku soutěže Young Directors, jehož partnerem se stala společnost T-Mobile. Mladí režiséři a režisérky budou motiv digitálního optimismu zpracovávat během dubnových workshopů a dva nejzajímavější návrhy se dočkají realizace. Vítězné krátké filmy se zároveň stanou součástí aktivit souvisejících s tématem digitálního wellbeingu, kterému se T-Mobile dlouhodobě věnuje.
Soutěž Young Directors je určena pro režisérky a režiséry do 35 let, kteří si chtějí vyzkoušet práci pro zavedenou značku a vyprávěním smysluplného příběhu přispět k řešení existujícího problému. Motiv letošního ročníku přinesla do soutěže společnost T-Mobile, která zvolila téma digitalizace a jejího vlivu na každodenní život.
„Naším cílem je pomáhat lidem pohybovat se bezpečně ve světě internetu a technologií, odstraňovat možné bariéry pro jejich používání a celkově poukazovat na nutnost digitálního wellbeingu. Digitalizace a moderní technologie jsou tady proto, aby společnosti zjednodušovaly a zlepšovaly život, ale zároveň s sebou přináší celou řadu výzev a jen jejich správné využívání nám umožní posouvat se vpřed. To vše u nás vidíme pod pojmem digitální optimismus. Věříme, že pro mladé lidi, kteří digitální technologie využívají v podstatě od dětství a život bez nich si často neumí představit, to může být téma, které bude zábavné, ale i možná poučné,“ dodává Simona Dřízhalová, manažerka udržitelnosti T-Mobile.
Nápady zpracovávající téma digitalizace ohodnotí odborná porota složená z mentorů, zástupců Young Academy, APA, společnosti T-Mobile a nezávislého hosta. Finalisté získají každý 400 000 Kč až 600 000 Kč na natočení svého filmu, které proběhne během května a června.
ČR: Aktuálním technologickým fenoménem dneška je bezesporu umělá inteligence (AI) a její integrace do každodenního života. Neustále se objevují nové a nové nástroje, služby a aplikace postavené na této technologii, které slibují zásadní změny v našich každodenních činnostech a pracovních procesech. Nicméně, otázkou zůstává, zda je AI skutečně revolučním posunem, nebo jen další technologickou bublinou, která nakonec praskne, podobně jako tomu bylo s Webem 2.0 před více než dvaceti lety. V tomto kontextu se objevuje otázka: může umělá inteligence skutečně transformovat fungování knihoven? A pokud ano, v jakých konkrétních oblastech? V tomto článku se pokusím odpovědět na tyto otázky a prozkoumat potenciál AI v modernizaci knihovních služeb.
ZLÍN: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně (MJVM) digitalizovalo v loňském roce 71 ročníků podnikových novin významného regionálního závodu Continental Barum s.r.o. Podnikové noviny začal tehdejší závod Rudý říjen vydávat v roce 1953 a jsou nepřetržitě vydávány dodnes. Název novin je vždy přizpůsoben změnám názvu organizace.