čtvrtek
7. července 2022
svátek slaví Bohuslava
Vizuál soutěže
© Zdroj: https://www.facebook.com/designcabinetczDesign Cabinet CZ vyhlašuje 32. ročník mezinárodní soutěže o Národní cenu za studentský design 2022 / The Czech International Student Design Award 2022

ČR: 32. ročník mezinárodní soutěže o Národní cenu za studentský design 2022 / The Czech International Student Design Award 2022. Letos soutěží práce z nejširšího spektra zahrnutého pod termínem vizuální komunikace (vizuální styl, kniha, plakát, typografie, aplikace, projekt, ostatní). Soutěž je určena studentům univerzit, vysokých škol, vyšších a středních odborných škol. Přihlašuje se do 30. 6. 2022 on-line přes web studentskydesign.cz (https://www.studentskydesign.cz/cs-cz/), kde jsou všechny potřebné informace.

 

Autor článku: 
TZ/ika

Přihlásit se mohou práce, které vznikly po 1. lednu 2019 do 30. 6. 2022.

Soutěž je anonymní. Práce hodnotí tři na sobě nezávislé mezinárodní poroty.

Soutěží se o prestižní známky ocenění Národní cena za studentský design *GRAND, Národní cena za studentský design *JUNIOR, Excelentní studentský design, Dobrý studentský design a další odborné ceny, více než 100 000 Kč, hmotné ceny, odborné stáže v ČR a v zahraničí, vydání knihy, zveřejnění v česko-anglickém katalogu, účasti na výstavách aj.

 

Design Cabinet CZ

602 350 805

info@designcabinet.cz

www.designcabinet.cz

www.studentskydesign.cz

 

 

 

Další informace:

Do soutěže se mohou přihlásit jakékoliv studentské práce z oblasti vizuální kultury a komunikace, které vznikly po 1. lednu 2019. Práce se do soutěže přihlašují on-line prostřednictvím webové stránky soutěže https://www.studentskydesign.cz/cs-cz/. Termín přihlášení do 30. června 2022.

O dalším průběhu (placení příspěvku, přidělení registračního čísla, získání nominace a postupu do mezinárodního kola a s ním spojené odevzdávání fyzických prací jsou účastníci informováni e-mailem a na webových stránkách designcabinet.cz a studentskydesign.cz.

Soutěž je anonymní. Práce hodnotí tři na sobe nezávislé poroty. Členy Mezinárodní pedagogické univerzitní a středoškolské poroty se automaticky stávají pedagogové, z jejichž ateliérů byly přihlášeny dvě a více prací. Mezinárodní pedagogické poroty hodnotí práce v srpnu 2022. Z jejich hodnocení vznikají nominace.  

Mezinárodní porota Grand složená z externích nepedagogických expertů bude zasedat a hodnotit prezenčně nominované práce 8. září 2022 v plzeňském kreativním prostoru DEPO2015.

Výstava nominovaných prací Nominace!!! bude od 7. 9. do 30. 9. 2022 v Galerii GAFA rovněž v kreativním prostoru DEPO2015. V Praze proběhne výstava oceněných prací Nový (z)boží! / New G(o)ods!  v Galerii ČS v Rytířské ulici v prosinci 2022.

Slavnostní vyhlášení proběhne v DEPO2015 v Plzni 30. 9. 2022. 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Z otevřené výzvy k účasti na 18. bienále architektury v Benátkách 2023, kterou v květnu vyhlásila Národní galerie Praha, vzešel vítězný návrh s pracovním názvem The Laboratory of No-More Precarious Future (Laboratoř již ne-více-prekarizované budoucnosti). Vybrala ho porota složená ze špičkových odborníků. Projekt poukazuje na palčivé problémy architektonické profese v současnosti, kterým jsou mladí architekti a architektky vystavováni, např. toxické pracovní prostředí přesčasů a „nocovek“, chybějící sociální zajištění tzv. švarcsystému nebo neplacených stáží.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Soutěže a festivaly
Co se děje
05.07.2022

BROUMOV: V sobotu 9. 7. 2022 v 16:00 bude v Galerii Dům v broumovském klášteře zahájena výstava Kryštofa Kaplana „Hladkáň“. Termín výstavy: 10. 07. – 28. 8. 2022 od 10:00 do 17:00. V pracích Kryštofa Kaplana se často setkáváme s významovou metaforou elementární fyzikální zákonitosti, postupně se v jeho sochařských objektech objevila i fyzikálně-chemická procesualita. V nejnovějších dílech na současné výstavě, jak ostatně naznačuje její název, hrají důležitou úlohu symboly spojené s lidskou postavou. Jejich organická forma je výsledkem charakteristické plasticity vypovídající o živé expresivní síle.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění
Co se děje
06.07.2022

ČR-UKRAJINA: Ministr kultury Martin Baxa přijal pozvání svého ukrajinského resortního kolegy, ministra kultury a informační politiky Oleksandra Tkačenka a dne 29. června navštívil ukrajinský Lvov. V tomto největšího města západní Ukrajiny, jehož centrum je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO, se sešlo celkem deset ministrů kultury zemí střední a východní Evropy a Pobaltských států, aby řešili dopady probíhající ruské válečné agrese na ukrajinské kulturní památky a aby diskutovali o tom, jaké se nabízí mechanismy pro pomoc Ukrajině vyhrát na kulturní frontě.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Menšiny a cizinci
Co se děje
29.06.2022

PŘÍBOR: Město Příbor a Rodný dům Sigmunda Freuda vyhlašují mezinárodní výtvarnou soutěž ART FREUD 2022. Její čestnou patronkou je Jane McAdam Freud, pravnučka Sigmunda Freuda. Své práce můžete posílat do 31. července 2022.

Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Soutěže a festivaly
Co se děje
04.07.2022