<p>PRAHA: Rumunský kulturní institut v Praze zve na DEN RUMUNSKA, který se bude konat v rámci festivalu Mene Tekel ve středu 22. února od 20 h pod záštitou velvyslankyně Rumunska J.E. Daniely Gîtman.</p> <p>Kino Ponrepo (Bio Konvikt) – Bartolomějská 11, Praha 1</p> <p>Vernisáž výstavy „Kolektivizace v obrazech“</p> <p>Projekce filmového snímku Dub (Rumunsko, 1992, 105 min.) r. Lucian Pintilie Lektorský úvod Mircea Dan Duţă, Ph.D.</p> <p>Vstup volný</p> <p>www.icr.ro/praha/<br />
www.rumunskoprovas.cz</p>
ČR: Aktuálním technologickým fenoménem dneška je bezesporu umělá inteligence (AI) a její integrace do každodenního života. Neustále se objevují nové a nové nástroje, služby a aplikace postavené na této technologii, které slibují zásadní změny v našich každodenních činnostech a pracovních procesech. Nicméně, otázkou zůstává, zda je AI skutečně revolučním posunem, nebo jen další technologickou bublinou, která nakonec praskne, podobně jako tomu bylo s Webem 2.0 před více než dvaceti lety. V tomto kontextu se objevuje otázka: může umělá inteligence skutečně transformovat fungování knihoven? A pokud ano, v jakých konkrétních oblastech? V tomto článku se pokusím odpovědět na tyto otázky a prozkoumat potenciál AI v modernizaci knihovních služeb.
ZLÍN: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně (MJVM) digitalizovalo v loňském roce 71 ročníků podnikových novin významného regionálního závodu Continental Barum s.r.o. Podnikové noviny začal tehdejší závod Rudý říjen vydávat v roce 1953 a jsou nepřetržitě vydávány dodnes. Název novin je vždy přizpůsoben změnám názvu organizace.