<p>OLOMOUC: Staňte se členem početné rodiny milovníků výtvarného umění a užívejte si péče, kterou Vám bude poskytovat Spolek přátel Muzea umění Olomouc.</p> <p>Líbil by se Vám celoroční volný vstup na výstavy Muzea umění Olomouc? Chtěli byste se bezplatně účastnit komentovaných prohlídek a za nižší vstupné chodit na koncerty, workshopy a další doprovodné akce? Zamlouvaly by se Vám slevy například v knihkupectví nebo v prodejně s výtvarnými potřebami? Pokud ano, právě pro Vás tu spolek je. </p> <p>Jak se stát členem Spolku?</p> <p>Vyberte si z nabídky typ členství, který vám vyhovuje.<br /> Vyplňte formulář a zašlete on-line na webu muzea nebo odevzdejte vyplněný na pokladnách Muzea moderního umění nebo Arcidiecézního muzea Olomouc, popřípadě přihlášku zašlete na adresu: Muzeum umění Olomouc, Denisova 47, 771 11 Olomouc. Po splnění podmínek pro daný typ členství od nás obdržíte kartu člena Spolku přátel MUO a můžete se hned těšit z řady výhod.</p> <p>Typy členství – Roční příspěvek:</p> <p>člen 400,– Kč<br />
člen student (15 – 26 let) 200 Kč<br />
člen senior (nad 65 let) 200 Kč<br />
rodinné členství (2 dospělí, 2 děti) 500 Kč<br />
Platbu členských příspěvků lze rozložit do dvou plateb (první – do 30. června, druhá – do 30. října)</p> <p>Co muzeum nabízí členům?</p> <p>volný vstup na výstavy,<br />
zasílání newsleeteru a čtvrtletníku,<br />
zasílání pozvánek na zahájení výstav a další kulturní akce,<br />
poloviční vstupné na vybrané doprovodné akce,<br />
exkluzivní komentované prohlídky výstav,<br />
řadu bonusů a výhod u partnerů Spolku.</p> <p>Slevy poskytované partnerskými firmami a institucemi:</p> <p>sleva 5% v knihkupectví Kosmas<br />
sleva 50 Kč na 1 vstupenku do kina Metropol na představení cyklu „Světové malířství na plátnech kin“<br />
sleva 5% na nákup výtvarných potřeb v Galerii Caesar<br />
sleva 5% v prodejně KOH-I-NOOR HARDTMUTH (Denisova ulice, Olomouc)<br />
Další slevy jsou v jednání!</p> <p>ZDROJ a přihláška zde
ČESKÉ BUDĚJOVICE: V prosinci před šestadvaceti lety byla v centru Českých Budějovic v blízkosti dominanty města Černé věže s napětím a očekáváním otevřena nová umělecká Galerie Hrozen. Jejím zakladatelem a majitelem, duší celého podniku, byl grafik a ilustrátor Václav Johanus (1947-2024). Jeho životní cesta se bohužel náhle v únoru t.r. uzavřela. Působnost galerie byla v průběhu roku ukončena a Galerie Hrozen tak po čtvrtstoletí intenzivní činnosti završila svoji bohatou historii.
ČR: Původně vystudovaná lékařka v oboru pediatrie v roce 1988 tajně složila v Plzni doživotní řeholní sliby a o půl roku později byla přijata do noviciátu mnišek dominikánek. Od roku 1991 až dosud je ve službách dominikánského řádu a církve. V letech 1998 – 2010 působila na biskupství v Hradci Králové jako asistentka biskupa královéhradeckého a poté jako asistentka arcibiskupa pražského, kardinála Dominika Duky OP v Praze. V této roli měla příležitost naplnit heslo sv. Dominika i kardinála Dominika Duky „In Spiritu Veritatis“ a přispět ke kultivovanosti veřejného a církevního života.
Jak ostatně uvádí ve svém životopise: „Jsem vděčná, že jsem mohla být při realizaci sousoší sv. Vojtěcha a Radima na Libici, na jednom z nejstarších archeologicky probádaných míst naší země, nebo sousoší sv. Vojtěcha, Radima a Radly umístěného v katedrále sv. Víta. Podobně zahájení Via Sancta Mariana, rozjímavého putování z Prahy od Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí do Staré Boleslavi k Palladiu země české na sv. Silvestra 2019, chápu jako dar Ducha svatého. Těší mě také spolupráce s Hnutím na vlastních nohou – Stonožka, kde jsem mohla uplatnit svou původní pediatrickou profesi a starost o ty nejmenší.“
ČR: Divadelní streamovací platforma Dramox spouští tolik očekávanou aplikaci pro Google TV (dříve Android). Po chytrých televizích LG a Samsung tak diváci naladí všechny divadelní záznamy Dramoxu i na televizích Sony, Philips, Hisense, TLC a mnoha dalších. Drtivá většina diváků tedy bude moci během svátků sledovat divadlo online pohodlně z velké televizní obrazovky.
ČR: Vánoční pohádky jsou dlouhá léta symbolem českých Vánoc. Generace diváků si je spojují s rodinnou pohodou, vůní cukroví a kouzlem svátečních dní. Statistiky z loňského roku sice potvrzují, že zájem o pohádky neochabuje, ale zároveň se čím dál hlasitěji ozývá kritika na adresu jejich klesající kvality. Může si česká pohádka udržet své pevné místo na vrcholu televizní zábavy, nebo čelíme postupnému úpadku tohoto kdysi zářivého žánru?