ČR: Čestmír Strakatý, český novinář, dramaturg, moderátor a podcaster, který se specializuje na autorské rozhovory jdoucí do hloubky témat i příběhů, bude nově i na Forendors. Od 11. prosince 2024 přichází na tuto monetizační platformu se svým Čestmír podcastem. Rozhovory z tohoto podcastu byly doposud v plném znění k dispozici pouze na platformě herohero.
"Na Forendors přicházím, protože chci dát lidem možnost podpořit mě na další české platformě. Sami mi o tuto možnost dlouho psali. Už není na co čekat,” komentuje svůj začátek tvorby na Forendors Čestmír Strakatý a dodává: “Plány jsou velké.”
“Jsem ráda, že po těch letech, co se s Čestmírem známe, bude svůj obsah publikovat i u nás. Věřím že mu naše platforma a propojení s mobilní aplikací i Spotify přinese další spokojené podporovatele a pomůže budovat vztah s jeho posluchači. Čestmírovi přejeme, ať je u nás spokojený,” doplňuje Denisa Hrubešová, spoluzakladatelka monetizační platformy Forendors, která na ni sama publikuje svoje obsahové projekty a buduje kolem sebe komunitu.
Být tam, kde jsou vaši fanoušci
Čestmír Strakatý se rozhodl svůj obsah nabízet i na Forendors, nejen pro to, že si lidé o obsah na téhle platformě sami psali. “Těším se na jejich mobilní aplikaci. Ale hlavně se mi z naší současné komunikace zdá, že se o svou platformu dobře starají. Zatím nic nebyl problém. Těším se, kam to všechno společně posuneme,” doplňuje důvody k vyzkoušení platformy Forendors sám tvůrce podcastu Čestmír.
“Jsme pyšní, že jsme jako první nabídli našim tvůrcům možnost nabízet poslech přes Spotify, nebo v naší vlastní mobilní aplikaci. Teď máme nově i aplikaci pro Android TV. Takže ti, kdo ji mají, si mohou Čestmírovy rozhovory pustit i ve své televizi. Věřím, že i Čestmír se přesvědčí, že Forendors není jen o technologiích, monetizaci obsahu, ale hlavně o komunikaci s fanoušky a podporovateli. Zkrátka Forendors pomáhá formovat komunity. Taky se těším, co společně s Čestmírem ještě vymyslíme,” uzavírá Denisa Hrubešová.
Čestmír Strakatý má už nyní svůj profil na Forendors. Už dnes najdou fanoušci na Forendors nejen nové rozhovory, ale i archiv všech epizod podcastu Čestmír. Předplatné Čestmír podcast i na Forendors pořídí podporovatelé za 150 korun. Předplatné je navíc možné zřídit na 3, 6 či 12 měsíců. ”To se může hodit těm, kdo chtějí svým blízkým pod stromeček nadělit kvalitní obsah. Tohle předplatné na několik měsíců dopředu je prostě skvělý dárek pro chytré lidi,” uzavírá Denisa Hrubešová, zakladatelka Forendors..
O Forendors.cz
Forendors je online platforma, která podporuje férové šíření autorské tvorby. Platforma pomáhá tvůrcům najít cestu, jak mohou monetizovat svůj kreativní obsah. Prakticky to funguje tak, že si na Forendors mohou fanoušci na měsíční bázi předplácet či jednorázově koupit obsah od tvůrců videí, podcastů, fotografií či textů. Tvůrci a jejich podporovatelé se pak navíc mohou na platformě i v mobilní aplikaci spojit pomocí přímých zpráv.
Start up v roce 2021 společně založili David Slačálek a Denisa Hrubešová. Našli si už dva investory. Prvním byl podnikatel Petr Bureš, druhým se na jaře 2023 stala společnost Quanti.
Čestmír Strakatý je český novinář, dramaturg, moderátor, podcaster a svými slovy „rozhovorář“.
Tvůrce a autor:
#cestmirpodcast na herohero (herohero.co/cestmir) a nově i na forendors.cz/cestmir
#Crunch pro CzechCrunch -> https://cc.cz/podcasty/crunch/
ExReflex, exDVTV, exČT24.
V roce 2021 získal 1. místo odborné poroty v anketě Podcast roku s pořadem Prostor X v kategorii Zpravodajství a v roce 2023 ocenění Influencer roku soutěže Czech Social Awards. Více viz Wikipedie
TĚŠÍN: Na sklonku letošního roku vydalo Muzeum Těšínska výpravnou publikaci „Putování za krásou“ s podtitulem „Národopisná kolekce Jiřiny Králové“. Jak název knihy napovídá, bylo záměrem autorek, etnografek Evy Hovorkové a Lucie Kaminské, představit široké veřejnosti unikátní sbírku a celoživotní dílo Jiřiny Králové (1911–1998), rodačky z orlovských Lazů, jež systematicky dokumentovala vývoj a podobu lidového oděvu užívaného na Těšínsku, Opavsku a v přilehlých severomoravských oblastech.
ČR-ZAHRANIČÍ: Vousatý, šlachovitý muž se stále usměvavýma modrýma očima, kterého můžete potkat v každé roční době při koupání na pražském Džbánu, nebo někde na kole. Taky ale na kajaku, na kterém v posledním desetiletí postupně splouvá nejdelší evropské řeky od pramene až k ústí. Začal Labem, Dunajem a Odrou, pokračoval Rhônou, Rýnem, Vislou a Seinou a příští rok se chystá na některou z řek vysoko na severu. Pobýval totiž celkem 15 let ve Švédsku a v Dánsku a sever je jeho druhým domovem. Čtrnáctkrát běžel slavný lyžařský Vasův běh ve Švédsku a přešel na lyžích grónský pevninský ledovec. A spoluzaložil Arktický festival, kterého se letos konal už 6. ročník. Kdo by za tou tváří drsného sportovce a polárníka hádal i Zdeňka Lyčku – diplomata, dokonce velvyslance, a také překladatele z dánštiny? O tom všem bude tento rozhovor.
ČR: Z redakce Místní kultury Vám naposledy přejeme hezké vánoční svátky a šťastné vkročení do Nového roku. Proč naposledy? Po více než třiceti letech se náš časopis dočká nového názvu PRO KULTURU a s ním také proměny webových stránek www.pro-kulturu.cz, které, jak věříme, budou přehlednější a lépe uzpůsobené pro prohlížení na chytrých telefonech.
Co se však nezmění, bude chuť i nadále vytvářet spolu s Vámi obsah časopisu. Uvítáme Vaše tipy, společně vkládané pozvánky, příspěvky a příběhy a také nové čtenáře, sledující i followery na sociálních sítích.
Pojďte s námi tvořit Pro kulturu – portál dobrých témat a zpráv!
Vaše redakce