středa
24. dubna 2024
svátek slaví Jiří
Ceny Jantar - slavnostní předávání, 2021
© Zdroj: archiv pořadatele



Ceny Jantar se stěhují do Domu kultury Poklad. Udílení bude mít dvě odlišné části

OSTRAVA: Moravskoslezské umělecké Ceny Jantar se budou letos předávat na novém místě. Po pěti letech pořadatelé přistoupili k zásadní změně a udílení uspořádají v nově zrekonstruovaném Domě kultury Poklad v Ostravě-Porubě. S ohledem na menší kapacitu prostor bude k dispozici jen omezený počet vstupenek pro veřejnost. I přes změnu místa bude zachován tradiční charakter večera, součástí programu tak budou kromě předávání cen i exkluzivní hudební čísla a netradiční spojení.

Autor článku: 
Eliška Radváková

Nominace za rok 2022 budou vyhlášeny v průběhu února. Ceny budou rozdány v pondělí 17. dubna 2023. „V Gongu jsme se cítili dobře, ale myslíme si, že se tento formát po pěti letech okoukal. Proto chceme přijít s něčím novým a neotřelým. Udílení bude probíhat hned ve dvou sálech,“ řekl zástupce pořadatelů Aleš Honus ze společnosti ProJantar.

Hlavní program bude rozdělen na dvě části, které budou mít odlišný charakter – první část se odehraje v Divadelním sále, kde budou předána ocenění ve všech divadelních kategoriích a také v kategoriích literatura, výtvarné umění a vážná hudba. Předány budou také Cena Jantar za celoživotní přínos a Kalený Jantar pro osobnost nezávislé scény. V první části vystoupí třeba zpěvačka Nika, cimbalista Daniel Skála nebo saxofonista Michal Žáček s Koncertním sborem Permoník a kapela Filip M. s Jitkou Andraškovou.

Program pak po krátké přestávce vyvrcholí o dvě patra níže ve Společenském sále, kde budou předány ceny v kategorii populární hudba. Vystoupí zde třeba Tomáš Kočko v exkluzivním spojení s metalovou kapelou Silent Stream of Godless Elegy a také kapela Buty, která večer uzavře asi půlhodinovým koncertem. „Návštěvníci se budou moci rozhodnout, zda zůstanou na koncertě, nebo se zúčastní afterparty, která bude souběžně probíhat ve všech prostorách Pokladu,“ dodal Honus.

V prodeji bude omezený počet dvou druhů vstupenek. Dražší vstupenka zajistí držitelům vstup do obou sálů, takže budou moci být osobně přítomni celému udílení. Levnější vstupenka umožní od počátku akce vstup pouze do Společenského sálu, kde se odehraje druhá část večera a kde budou moci diváci sledovat první části formou videoprojekce. Oba typy vstupenek pak opravňují držitele ke vstupu na afterparty. Ta bude probíhat na několika místech.

„Jsem rád, že organizátoři každý rok hledají způsob, jak tuto významnou kulturně-společenskou událost posunout dál. Těším se na to, jakým způsobem se poperou s novým místem konání a se zcela novou koncepcí. Věřím, že se máme opět na co těšit, a to včetně skvělých hudebních vystoupení připravených pouze pro tuto příležitost,“ řekl náměstek hejtmana pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo. Zdůraznil, že Moravskoslezský kraj je generálním partnerem akce už od samotného počátku.

„Jsme poctěni, že se i tato významná společenská akce přesouvá k nám do Pokladu. Věříme, že naše krásné a nové prostory přispějí k výjimečnosti galavečera,“ dodala Darina Daňková, jednatelka společnosti AKORD & POKLAD, s.r.o.

 

POPIS VSTUPENEK

Vstupenka VIP (550 Kč): Kompletní program. První část večera v Divadelním sále, druhá část večera ve Společenském sále + koncert kapely Buty + afterparty

Vstupenka (250 Kč): První část večera formou videoprojekce ve Společenském sále, druhá část večera ve Společenském sále + koncert kapely Buty + afterparty

www.cenyjantar.cz

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Všechny v kulturním sektoru zajímá, jak se účinněji propagovat, ale někde to umějí lépe… Koncem loňského roku se na Ministerstvu kultury konal seminář věnovaný novým trendům v marketingu a propagaci kulturních zařízení a paměťových institucí. Ukázalo se, že sdílení zkušeností a úspěšných praxí je pro všechny, kteří mají oblast marketingu a propagace na starosti, velmi cenné. Proto jsme v Místní kultuře připravili anketu, která nabízí možnost „podívat se“, jak to dělají jinde. Chceme přinést konkrétní příklady vynalézavé, nápadité, ale hlavně fungující sebepropagace a dobře zvolené komunikační strategie vybraných projektů z oblasti kultury. Jaký je váš příběh? Co pomohlo ke zvýšení návštěvnosti, prodejnosti, sledovanosti? Čím můžete inspirovat ostatní?

Naším prvním hostem je nezávislý divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten. Příště to ale můžete být vy!

Pokud víte, jak na to, napište nám na: redakce@mistnikultura.cz

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
EDITORIAL
24.04.2024

ČERVENÝ KOSTELEC: V sobotu 20. dubna se v kině Luník v Červeném Kostelci uskutečnilo 71. krajské kolo celostátní filmové přehlídky České vize. Filmová soutěž je určena neprofesionálním filmovým tvůrcům starším osmnácti let. Přihlášeno bylo 19 snímků. Nejlépe z nich uspěly filmy studentů filmových škol, dařilo se i hraným filmům. Porota také rozdala čestná uznání.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
23.04.2024

ČR: Všechny v kulturním sektoru zajímá, jak se účinněji propagovat, ale někde to umějí lépe… Koncem loňského roku se na Ministerstvu kultury konal seminář věnovaný novým trendům v marketingu a propagaci kulturních zařízení a paměťových institucí. Ukázalo se, že sdílení zkušeností a úspěšných praxí je pro všechny, kteří mají oblast marketingu a propagace na starosti, velmi cenné. Proto jsme v Místní kultuře připravili anketu, která nabízí možnost „podívat se“, jak to dělají jinde. Chceme přinést konkrétní příklady vynalézavé, nápadité, ale hlavně fungující sebepropagace a dobře zvolené komunikační strategie vybraných projektů z oblasti kultury. Jaký je váš příběh? Co pomohlo ke zvýšení návštěvnosti, prodejnosti, sledovanosti? Čím můžete inspirovat ostatní? Zeptali jsme se Kateřiny Hubertové za Geisslers Hofcomoedianten.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Hudba
Články a komentáře
24.04.2024

HRADEC KRÁLOVÉ: Filmový dokument „Petrkov 13“ představuje místo, ve kterém žil a tvořil básník, grafik a překladatel Bohuslav Reynek se svojí francouzskou ženou, básnířkou Suzanne Renaudovou, a také osudy obou umělců. V obrazech je přítomný i Grenoble, kde se roku 1923 Suzanne s Bohuslavem nad svou básnickou sbírkou seznámila a odkud se do Petrkova po svatbě roku 1926 vydala. Petrkov se měl stát domovem vždy jen na půl roku, aby se manželé a později i se syny Danielem a Jiřím vraceli do Francie vždy na chladné měsíce. Údělem rodinných i dějinných událostí se však stal místem, ze kterého se od roku 1948 do své domoviny Suzanne Renaudová již vracet nemohla. Současná tvář místa si zachovává otisk celé rodiny Reynkových a vypovídá příběh domova i exilu, ve kterém se zrodila dodnes nesmírně ceněná umělecká díla a přivádí nové návštěvníky z české i francouzské kulturní oblasti. Po promítání filmu následuje přednáška Lucie Tučkové Petrkov jako domov i exil, v průsečíku putování. Akce se koná u příležitosti 60. výročí úmrtí básnířky Suzanne Renaudové.

 

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
22.04.2024