PRAHA: Potravinářská společnost Heinz a Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze představí veřejnosti svůj společný projekt s názvem Heinz Art. V rámci oslav svého letošního 140. výročí vyhlásila společnost Heinz soutěž pro studenty VŠUP na téma „Budoucnost designu inspirovaná tradicí.“ Touto soutěží zahajuje společnost Heinz v České republice první ročník projektu Heinz Art, který si klade za cíl podporovat mladé tvůrce z různých uměleckých profesí.
Pro první ročník si potravinářská společnost vybrala obor designu. Do soutěže se zapojí na čtyři desítky studentů designu z Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.
Výsledky jejich práce budou vyhodnoceny komisí a vystaveny od 5. do 28. června 2009 v rámci výstavy klauzurních a diplomových prací v Galerii VŠUP, nám. Jana Palacha 80, Praha 1.
Společnost Heinz ve své produktové koncepci vždy usilovala o kvalitní design svých výrobků. V tomto duchu nadále pokračuje i spoluprací s VŠUP.
„Tématem práce mladých designérů tentokrát není jen dobře řešený obal, ale celková vizuální koncepce společnosti Heinz," uvádí Doc. Michal Froněk, vedoucí ateliéru Designu výrobků III Praha a kurátor výstavy Heinz Art.
Soutěžní příspěvky budou hodnotit respektované osobnosti: Aleš Najbrt, Maxim Velčovský, Goran Taćevski, Jan P. Muchow a Jana Cíglerová. Do poroty rovněž zasedne pan Vladimír Polomský, generální ředitel společnosti Heinz ČR / SR, a.s.
Kurátorství výstavy se ujali vedoucí ateliéru Design výrobků III Praha, Doc. Michal Froněk a Doc. Jan Němeček.
Více informací v přiložené tiskové zprávě.
ČR: Aktuálním technologickým fenoménem dneška je bezesporu umělá inteligence (AI) a její integrace do každodenního života. Neustále se objevují nové a nové nástroje, služby a aplikace postavené na této technologii, které slibují zásadní změny v našich každodenních činnostech a pracovních procesech. Nicméně, otázkou zůstává, zda je AI skutečně revolučním posunem, nebo jen další technologickou bublinou, která nakonec praskne, podobně jako tomu bylo s Webem 2.0 před více než dvaceti lety. V tomto kontextu se objevuje otázka: může umělá inteligence skutečně transformovat fungování knihoven? A pokud ano, v jakých konkrétních oblastech? V tomto článku se pokusím odpovědět na tyto otázky a prozkoumat potenciál AI v modernizaci knihovních služeb.
ZLÍN: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně (MJVM) digitalizovalo v loňském roce 71 ročníků podnikových novin významného regionálního závodu Continental Barum s.r.o. Podnikové noviny začal tehdejší závod Rudý říjen vydávat v roce 1953 a jsou nepřetržitě vydávány dodnes. Název novin je vždy přizpůsoben změnám názvu organizace.