středa
5. srpna 2020
svátek slaví Kristián

Připravované kulturní akce

od 13.08.2020 do 31.08.2020
Hl. m. Praha
Soutěže a festivaly, Menšiny a cizinci

PRAHA: Po pěti letech se k nám vrátí cenami ověnčený, špičkový novocirkusový soubor z Velké Británie NoFit State Circus. S sebou přiváží svou novou show s názvem LEXICON. Představí se na již 17. ročníku Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná. Ten se uskuteční od 13. do 31. srpna 2020 tradičně v Letenských sadech. Už v tuto chvíli si diváci mohou na webových stránkách festivalu zakoupit vstupenku v předprodeji.

03.10.2020
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení

PRAHA: Seznámili se před rovnými třiceti lety, a byť se vzali až v roce 1992, těch devětadvacet let jsou stále spolu. V řijnu 2020 ale vystoupí poprvé na společném turné. Hanka a Štefan se za doprovodu Velkého orchestru a skupiny Boom! Band pod taktovkou Jiřího Dvořáka představí se zcela unikátním koncertním programem KONEČNĚ SPOLEČNĚ. Scénografem a režisérem koncertů bude Michal Caban.

06.11.2020
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení

PRAHA: Lake Malawi, tříčlenná indie-popová kapela, kterou založil zpěvák Albert Černý, dobývá české a zahraniční kluby již od roku 2013. V letošním roce se však kapele podařil neskutečný úspěch. Se singlem „Friend of a Friend“ se umístili na 11. místě v celosvětově nejsledovanější hudební soutěži Eurovision Song Contest. Tento úspěch otevřel kapele nejen vícero dveří do zahraničí, ale také možnost uskutečnit svůj doposud největší samostatný koncert, který odehrají 6. listopadu 2020 v nové pražské hale O2 universum.

05.12.2020
Hl. m. Praha

PRAHA: Český houslista světového renomé Pavel Šporcl během své úspěšné kariéry vystoupil v mnoha prestižních zahraničních koncertních síních včetně Carnegie Hall v New Yorku či Disney Hall v Los Angeles. Po sedmi vyprodaných koncertech v pražské Lucerně a Fóru Karlín se rozhodl pokořit poslední metu v České republice – O2 arenu v Praze. Připravil pro tuto novou příležitost speciální koncertní program s velkým přesahem a velkolepou show – NA HRANĚ / ON THE EDGE.