pondělí
15. července 2024
svátek slaví Jindřich
Snímek z filmu
© Archiv pořadateleAerofilms na KVIFF kupuje pěti cenami ověnčené Až na věky

ČR-ZAHRANIČÍ: Distribuční společnost Aerofilms představuje horkou novinku z Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Do kin uvede vztahové drama Až na věky, které nadchlo diváky (nejen) ve Velkém sále Hotelu Thermal.

Autor článku: 
Beata Mrazíková

Celovečerní debut režisérky Lilji Ingolfsdottir získal v Hlavní soutěži 58. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech hned pět ocenění. Norský snímek získal tři nestatutární ocenění – Cenu ekumenické poroty, Cenu Europa Cinemas Labelu a Cenu FIPRESCI – i Zvláštní cenu poroty. Za svůj výkon si odváží Cenu za ženský herecký výkon i herečka Helga Guren. Emocionálně silné drama, sledující rozpad jednoho vztahu, vyniká precizním režijním zpracování i výjimečným výkonem hlavní ženské představitelky.

„Ihned po premiéře, rekordních ovacích ve stoje a skvělých reakcích ve Velkém sále jsme věděli, že tenhle film chceme uvést v kinech a okamžitě jsme začali jednat s producenty. Jsme nadšeni, že můžeme tenhle neskutečné výstižný a autentický klenot představíme českým divákům. Pětici ocenění pak vnímáme jako perfektní třešničku na dortu,“ říká ředitel distribuční společnosti Aerofilms Ivo Andrle. Až na věky se v českých kinech objeví v průběhu druhé poloviny letošního roku.

Mohlo by vás také zajímat...

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Známe výsledky letošního ročníku Ceny Hereditas obligat, kterou Královéhradecký kraj udílí za obnovu a záchranu architektonického dědictví na svém území. Odborná porota letos z 12 nominací vybrala opravu zámeckého areálu Karlova Koruna či bývalého vodojemu, restaurování historicky cenných náhrobků a cenu za popularizaci památkové péče získal Jiří Němeček.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
15.07.2024

ČR: V Poslanecké sněmovně tento týden v prvním čtení prošla novela zákona č. 496/2012 Sb. o audiovizuálních dílech a podpoře kinematografie, zkráceně novela zákona o audiovizi. Vláda ji schválila koncem června. S její účinností se počítá k 1. lednu 2025. Hlavními změnami, které přináší, jsou rozšíření selektivní podpory o televizní a VOD tvorbu, podpora herního průmyslu a vylepšení mechanismu filmových pobídek.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
12.07.2024

ČR-ZAHRANIČÍ: Česká centra a Kancelář generálního komisaře vyhlašují otevřenou výzvu pro umělce a projekty s cílem podílet se na kulturním programu českého národního pavilonu na světové výstavě EXPO 2025.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
11.07.2024

PRAHA: Nová interaktivní výstava Praga Magica zprostředkovává svým návštěvníkům jedinečnou procházku Prahou, a to v prostorách nově zrekonstruovaného domu U Červené lišky na Staroměstském náměstí. Dominanty Prahy i známá pražská místa spatří z naprosto nevšedních perspektiv a navštíví magická zákoutí, ve kterých mohou hrát i svůj interaktivní příběh. Poznejte Prahu, jak jste ji nikdy neviděli!

Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání
Co se děje
11.07.2024