<p>NYMBURK: Rock Nymburk je tzv. vyhledávací soutěž určená pro rockové skupiny v tom nejširším slova smyslu. Účastníci soutěže nesmí mít na svém kontě více než jedno CD, vydané u oficiálního hudebního vydavatelství. Výběr finalistů probíhá na základě zaslaných nahrávek, soutěžního večera se zúčastní šest skupin určených odbornou porotou.</p> <p>Soutěž Rock Nymburk vznikla na podzim roku 1997 z iniciativy tehdejší ředitelky Městského kulturního střediska v Nymburce Jany Křížové. Ta oslovila hudební publicisty Petra Korála (Rock & Pop) a Bohuslava Němce (Big Beng!). Původně mělo jít jen o rockové kapely ze středočeského regionu. První ročník také monitoroval pouze tuto oblast. Od roku 1999 se působnost soutěže rozšířila na celou Českou republiku a festival se tak mohl postavit po bok menších celorepublikových vyhledávacích soutěží, jako je např. Rock Dobříš nebo Broumovská kytara.</p> <p> Loňského ročníku soutěže se zúčastnilo 74 skupin. Ve finálovém klání zvítězila u odborné i divácké poroty skupina X-Left To Die.</p> <p> Uzávěrka pro zaslání nahrávek do letošního 15. ročníku soutěže je 24. února 2012. </p> <p>Bližší informace se zájemci dozví na webových stránkách soutěže Rock Nymburk. Vítěz soutěže získává víkend v profesionálním nahrávacím studiu a účast na hudebním festivalu NATRUC v Kolíně.</p> <p> Finálový večer proběhne v sobotu 24. března 2012 od 19 hod. v Kulturním domě v Nymburce. Jako host vystoupí loňský vítěz X-Left To Die z Chomutova.</p> <p> 15. ročník soutěže Rock Nymburk pořádá Městské kulturní středisko v Nymburce za podpory těchto partnerů: Nymburský deník, Pivovar Nymburk, Studio Všechlapy, Rock For People, JamRock 2010, Hlučná samota, Rock Nymburk na Bandzone.cz a nymburský Kulturní dům.</p>
ČR: Aktuálním technologickým fenoménem dneška je bezesporu umělá inteligence (AI) a její integrace do každodenního života. Neustále se objevují nové a nové nástroje, služby a aplikace postavené na této technologii, které slibují zásadní změny v našich každodenních činnostech a pracovních procesech. Nicméně, otázkou zůstává, zda je AI skutečně revolučním posunem, nebo jen další technologickou bublinou, která nakonec praskne, podobně jako tomu bylo s Webem 2.0 před více než dvaceti lety. V tomto kontextu se objevuje otázka: může umělá inteligence skutečně transformovat fungování knihoven? A pokud ano, v jakých konkrétních oblastech? V tomto článku se pokusím odpovědět na tyto otázky a prozkoumat potenciál AI v modernizaci knihovních služeb.
ZLÍN: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně (MJVM) digitalizovalo v loňském roce 71 ročníků podnikových novin významného regionálního závodu Continental Barum s.r.o. Podnikové noviny začal tehdejší závod Rudý říjen vydávat v roce 1953 a jsou nepřetržitě vydávány dodnes. Název novin je vždy přizpůsoben změnám názvu organizace.