čtvrtek
4. března 2021
svátek slaví Stela
Banner
© Zdroj: www.svataludmila.cz1100. výročí smrti sv. Ludmily

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Projekt Svatá Ludmila 1100 let se souvisle věnuje památce svaté Ludmily od roku 2015. Jeho vyvrcholením bude připomenutí výročí 1100 let od zavraždění svaté Ludmily na hradišti Tetín, které proběhne letos.

Autor článku: 
ika

S radostí Vám představujeme spot, který jsme k příležitosti letošního Roku sv. Ludmily připravili. V průběhu měsíce ledna ho vidělo na obrazovkách České televize více než 1,5 mil diváků. V případě, že Vás spot zaujme, budeme rádi za jeho sdílení.

https://www.youtube.com/watch?v=kelH4G1rNUs&feature=youtu.be

Monografie o sv. Ludmile

Dlouho připravovaná monografie Ludmila. Kněžna a světice je na světě. Jedná se o výpravnou pětisetstránkovou knihu od Jakuba Izdného a kolektivu autorů. Spolek je iniciátorem celého projektu a knihu vydal ve spolupráci s Nakladatelstvím Lidové noviny. Knihu nabízíme za sníženou cenu 750 Kč. V případě zájmu objednávejte na jana.hajko@svataludmila.cz

Program oslav

I přes situaci spojenou s Covid-19 aktivně připravujeme všechny plánované výroční akce na letošní rok. Rádi bychom vyzdvihli jednu z nich a to mezinárodní konferenci na Univerzitě Karlově na téma Svatá Ludmila - Ženy v christianizaci střední Evropy. Garantem konference je prof. Jan Royt a bude se konat 26. - 28. května ve Vlasteneckém sále univerzity. V případě, že tomu podmínky neumožní, je připravena dílčí nebo úplná online varianta.

Kalendář akcí celého výročí sledujte na www.svataludmila.cz

Putovní výstava

Spolek zapůjčuje venkovní a vnitřní výstavu o sv. Ludmile, která na dvanácti panelech představuje život sv. Ludmily až k jejímu novodobému kultu. Výstava je vhodná pro města, obce a městské části nebo také pro školy, či jiná vzdělávací zařízení. V případě, že máte zájem o rezervaci nebo chcete více informací, kontaktujte jana.hajko@svataludmila.cz

Nabídka produktů

Při příležitosti 1100. výročí smrti sv. Ludmily jsme pro Vás připravili knihy, kalendáře, plátěnky, rodokmeny, mince, atd.. Najdete mezi nimi i modlitební kartičku, novénu ke sv. Ludmile nebo dětskou knihu o sv. Ludmile. Vše najdete pohromadě po kliknutí ZDE. A přes formulář si můžete produkty objednat ZDE.

Mohlo by vás také zajímat...

HRADEC KRÁLOVÉ: Přinášíme poslední příspěvek do naší ankety. I když je před námi nejistá doba, přece jen neztrácíme naději, že vám za nějaký čas budeme moci nabídnout její pokračování: Kultura po pandemii – cesta z krize. Na závěr reflexe kulturní a umělecké scény v časech pandemie jsme požádali o odpověď na otázku, jak se potýká s dopadem koronaviru muzejní sféra, Jana Hrubeckého - odborného pracovníka Muzea Východních Čech v Hradci Králové.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
Nepřehlédněte
04.03.2021

ČR: Jiří Schelinger – muž podmanivého charismatu a majitel nezaměnitelného chrapláku bez diskuze platí za ikonu československého hardrocku 70. let 20. století. Jeho písně a alba, jež natočil se Skupinou Františka Ringo Čecha, odolávají vrypům zubu času a i po několika desetiletích platí za skutečné majstrštyky nejen v rámci žánru. V roce Schelingerova dvojitého jubilea (*6. 3. 1951 / †13. 4. 1981) vše zmíněné připomíná a znovu stvrzuje LP reedice dnes již legendárního alba Hrrr na ně.... Ta nyní vychází u Supraphonu v novém remasteru, ale jinak v podobě maximálně blízké prvnímu vydání v roce 1977, tedy včetně různých průpovídek a špílců, s pečlivě rekonstruovaným obalem, doplněným vzpomínkovými texty a dobovými fotografiemi Otto Dlaboly. Nalaďte se video teaserem: http://y2u.be/mKXs6hHPlCk

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba
Co se děje
04.03.2021

ČR: „Fascinující kniha. Pokud máte děti, všeho nechte a kupte si ji,“ doporučil britský deník The Times knihu The Cyber Effect světově proslulé kyberpsycholožky Mary Aiken. Bestseller věnovaný nástrahám online světa vychází nyní konečně i v češtině. Pod názvem Nebezpečný efekt ho vydává Nakladatelství ZEĎ. Poutavě napsaná kniha by měla být povinnou četbou zejména pro rodiče dětí a teenagerů, kteří nechtějí své potomky vydat všanc svodům a hrozbám internetu. Publikace vyhlášená časopisem Time coby Kniha roku v kategorii „Myšlení“ a oceněná respektovaným vědeckým časopisem Nature vychází 18. března v rámci Velkého knižního čtvrtku. Objednávat ji lze už teď na www.knihyzed.cz

Celá ČR
Děti a mládež, Knihy, literatura, média
Co se děje
03.03.2021

BRNO: Moravská zemská knihovna v Brně na základě pověření ministra kultury České republiky vyhlašuje přijímání nominací na cenu Premia Bohemica. Cena je určena zahraničnímu bohemistovi, který se ve své zemi zasloužil ve výrazné míře o propagaci české literatury.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Menšiny a cizinci
Co se děje
02.03.2021