úterý
23. října 2018
Svátek slaví: Teodor
Ilustrační snímek
© Archiv pořadateleXIX. Národopisná slavnost v Kinského zahradě

Praha: O víkendu 26. a 27. května se koná XIX. Národopisná slavnost v Kinského zahradě - letošní mimořádný program se vztahuje hned ke dvěma významným výročím: dvě stě let od založení Národního muzea a sté výročí vzniku Československé republiky.

od 26.05.2018 do 27.05.2018
Autor článku: 
Pavlína Čermáková

"Rádi bychom připomněli vklady, které přinesla doba první československé republiky, formovaná osobností prvního prezidenta Tomáše G. Masaryka. Program proto věnujeme rodnému kraji TGM – Slovácku, " uvedla za pořadatele Pavlína Černáková, vedoucí útvaru ARTAMA (NIPOS)..

Zahrada Kinských bude v sobotu a neděli odpoledne patřit významným folklorním souborům ze Slovácka.

V sobotu v 15 h zahájí slavnost pořad Prezident Masaryk a regiony s unikátními ukázkami krojů a fotografií z cest TGM.

V 17 h na otevřené scéně na terase Musaionu se v pořadu Pocta Slovácku představí výjimečné slovácké folklorní soubory: Cimbálová muzika Danaj s Malou taneční skupinou ze Strážnice, Cimbálová muzika Petra Galečky z Horňácka, Břeclavan z Břeclavi, Kyjovánek z Kyjova a ze slovenské strany přijede folklorní soubor Kopa z Myjavy.

Na program naváže od 20 h beseda u cimbálu s účastí pozvaných muzik a volnou zábavou návštěvníků se zpěvem a tancem.

Neděle bude věnována široké folklorní umělecké tvorbě inspirované tradiční lidovou kulturou Slovácka. V pořadu nazvaném Nedělní dostaveníčko v Kinské vystoupí od 14.30 h Cimbálová muzika Petra Galečky z Horňácka, Břeclavan z Břeclavi a folklorní soubor Kopa z Myjavy.

Mohlo by vás také zajímat...

OSTRAVA: Antikvariát a klub Fiducia vydal anglickou verzi oblíbené Mapy ostravských výletů, ve spolupráci s Filozofickou fakultou Ostravské univerzity a okrašlovacím spolkem Za krásnou Ostravu. Mapa v anglické verzi formou dvaceti pěších tras představuje atraktivní, ale i obecně málo známá, a přitom něčím pozoruhodná či výjimečná místa tohoto svérázného města.

Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Menšiny a cizinci
Co se děje
23.10.2018

ČR: Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG), vyhlásila pro rok 2018 v rámci cyklu Muzea a 20. století kampaň na téma „Muzea a vznik ČSR aneb 100 let od ukončení I. světové válkyʺ. Do kampaně je v této chvíli přihlášeno 85 projektů, na jejichž organizaci se podílí celkem 55 muzeí, galerií a dalších subjektů.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
23.10.2018

ČR: Festival nového divadla Malá inventura vypisuje otevřenou výzvu do programové sekce Tažní ptáci, která je určena projektům bez trvalého institucionálního zázemí. Přihlášky se přijmají do 31. 10. 2018, zaslané po 31. 10. 2018 nebudou akceptovány!

Celá ČR, Hl. m. Praha
Soutěže a festivaly
Co se děje
23.10.2018

ČR: Příležitost pro mladé umělce, nové umělecké skupiny a absolventy uměleckých škol (do 3 let od absolutoria), kteří působí v oblasti nového divadla nabízí Nová síť. Představte své projekty na festivalu Malá inventura v Praze a dále v regionech ČR!

Celá ČR
Soutěže a festivaly
Co se děje
23.10.2018