pondělí
25. června 2018
Svátek slaví: Ivan
Ilustrační snímek
© Archiv pořadateleXIX. Národopisná slavnost v Kinského zahradě

Praha: O víkendu 26. a 27. května se koná XIX. Národopisná slavnost v Kinského zahradě - letošní mimořádný program se vztahuje hned ke dvěma významným výročím: dvě stě let od založení Národního muzea a sté výročí vzniku Československé republiky.

od 26.05.2018 do 27.05.2018
Autor článku: 
Pavlína Čermáková

"Rádi bychom připomněli vklady, které přinesla doba první československé republiky, formovaná osobností prvního prezidenta Tomáše G. Masaryka. Program proto věnujeme rodnému kraji TGM – Slovácku, " uvedla za pořadatele Pavlína Černáková, vedoucí útvaru ARTAMA (NIPOS)..

Zahrada Kinských bude v sobotu a neděli odpoledne patřit významným folklorním souborům ze Slovácka.

V sobotu v 15 h zahájí slavnost pořad Prezident Masaryk a regiony s unikátními ukázkami krojů a fotografií z cest TGM.

V 17 h na otevřené scéně na terase Musaionu se v pořadu Pocta Slovácku představí výjimečné slovácké folklorní soubory: Cimbálová muzika Danaj s Malou taneční skupinou ze Strážnice, Cimbálová muzika Petra Galečky z Horňácka, Břeclavan z Břeclavi, Kyjovánek z Kyjova a ze slovenské strany přijede folklorní soubor Kopa z Myjavy.

Na program naváže od 20 h beseda u cimbálu s účastí pozvaných muzik a volnou zábavou návštěvníků se zpěvem a tancem.

Neděle bude věnována široké folklorní umělecké tvorbě inspirované tradiční lidovou kulturou Slovácka. V pořadu nazvaném Nedělní dostaveníčko v Kinské vystoupí od 14.30 h Cimbálová muzika Petra Galečky z Horňácka, Břeclavan z Břeclavi a folklorní soubor Kopa z Myjavy.

Mohlo by vás také zajímat...

JÍLOVÉ: Jílové u Prahy se do dějin našeho státu zapsalo doslova zlatem, jak prorokovala vědma Libuše. Dlouhý by byl výčet všeho – počínaje  korunovačními klenoty a konče nejen pražskými stavbami.

Středočeský kraj
Památky
Pozvánka na výlet
22.06.2018

PRAHA: 19. ročník Letních slavností staré hudby se vydá na objevnou expedici s podtitulem „Mediterraneo“. Od 10. července do 8. srpna se sedmkrát zastaví a rozhlédne po hudebním světě v krajích, kde jsou uloženy kořeny dávných kultur, které spoluvytvářely a ovlivňovaly nejrůznější evropské tradice i historii.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Zpráva týdne, Co se děje
22.06.2018

PRAHA: Divadlo u.s. MARVIN hledá do nové hry posily pro role dvojčat (děvčat), i jednotlivě. Věk kolem 30 let (cca 25-35), štíhlá postava, mladistvý vzhled (dvojčata budou 18letá). Nutnou podmínkou je opravdový zájem o působení v amatérském divadle.

Hl. m. Praha, Středočeský kraj
Živé umění
Co se děje
22.06.2018

ČR: Nadační program Perpedes přispívá k užšímu propojení uměleckých a kulturních aktivit s životem různých sociálních vrstev a komunit v místním a regionálním měřítku. Zaměřuje se na posílení menších individuálních nebo občanských iniciativ, pohybujících se nebo vstupujících do mezioborové spolupráce v rámci současného umění a reflektujících společenské či environmentální souvislosti.

Celá ČR
Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
21.06.2018