pátek
22. února 2019
Svátek slaví: Petr
plakát k výstavě
© zdroj: http://www.kulturafrenstat.czVýstava obřího leporela ve Frenštátě pod Radhoštěm vás zábavně provede českou historií

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM: Městské kulturní středisko Frenštát pod Radhoštěm, Výstavní síň Albína Poláška Vás srdečně zve na výstavu obřího leporela Lucie Seifertové DĚJINY ČESKÉHO NÁRODA UDATNÉHO, které vás zábavnou formou provede českou historií od lovců mamutů až po současnost.

od 08.11.2018 do 12.12.2018
Autor článku: 
ika

Jedná se o vtipné komiksové ztvárnění českých dějin v nadživotní velikosti. Výstava obřího leporela vychází ze stejnojmenné knihy výtvarnice a spisovatelky Lucie Seifertové.

Leporelo bylo zvětšeno do nadživotní velikosti. Výstava bude doplněna také o další prvky. Své znalosti si návštěvníci můžou oveřit v jednoduchých pracovních listech či interaktivní hře (za zapůjčení děkujeme Knihovně Rakovník).

Připraveno bude i několik historických kostýmů, ve kterých si budete moci pořídit nezapomenutelnou fotografii z výstavy s nádechem starých časů.

Kniha Dějiny udatného českého národa byla v roce 2003 oceněna cenou Magnesia Litera za nejlepší dětskou knihu, Zlatou stuhou za nejlepší populárně naučnou knihu pro mládež a Zlatou pečetí za nejlepší polygrafický počin roku 2003. Ve spolupráci s Českou televizí vznikl stejnojmenný animovaný seriál.

Výstava bude přístupná každý všední den od 9 do 17 hodin a každou sobotu (v sobotu vstup do VS bočním vchodem od čajovny) od 13 do 17 hodin, od 8. 11. 2018 do 12. 12. 2018

Školy a školská zařízení prosíme o rezervaci termínu návštěvy na e-mail: zuzana.kalinova@mufrenstat.cz nebo tel. 601 343 348.

Vstupné na tuto výstavu:
dospělí - 20 Kč / 1 osoba
děti 4 - 15 let, důchodci, studenti, ZTP - 10 Kč
MŠ, studenti a žáci s pedagogickým doprovodem - 10 Kč/ 1 osoba (pedagogický doprovod zdarma)

Zdroj: Zuzana Kalinová, www.kulturafrenstat.cz

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: S teplými dny se na cyklistické stezky vrací první nadšenci tohoto sportu. Cyklistů, milovníků jízdy na kolech a výletů spojených nejen s poznáváním krajiny, ale také s fyzickou aktivitou stále roste. Cyklisté vyrážejí do různých koutů naší krásné země, aby navštívili a poznali zajímavá místa. Velkým zpestřením bude určitě mapa, která ukáže nejen značenou trasu, ale i další možnosti výletů a zajímavostí v okolí.

Celá ČR
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
22.02.2019

VŠESTARY: Areál Archeoparku pravěku ve Všestarech je unikátní komplexně fungující archeopark, který svým návštěvníkům nabízí výjimečnou expozici pravěku s názornými ukázkami dobových staveb, řemesel, zvyků a obyčejů. Archeopark je určen pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet pravěk „na vlastní kůži“.

Královéhradecký kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení
Co se děje, Pozvánka na výlet
21.02.2019

ČR: Projekt Wander Book představuje ucelenou a stále se rozvíjející informační síť, ve které najdete zajímavosti nejen z oblasti turistiky, ale také kultury, sportu či gastronomie. Hlavním cílem projektu je podpořit vášeň k turistice, motivovat k cestování a usnadnit objevování nových míst s možností zaznamenat si své zážitky.

 

Celá ČR
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
21.02.2019

BOHUMÍN: Spolek Maryška na podzim připravuje knihu věnovanou příslušníkům 311. bombardovací perutě RAF, konkrétně mužům původem z Bohumína. Zatím se povedlo sestavit příběh podplukovníka Bedřicha Bogumského z Bohumína, který za 2. světové války působil u Královského letectva (RAF) ve Velké Británii.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
20.02.2019