středa
19. prosince 2018
Svátek slaví: Ester
plakát k výstavě
© zdroj: http://www.kulturafrenstat.czVýstava obřího leporela ve Frenštátě pod Radhoštěm vás zábavně provede českou historií

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM: Městské kulturní středisko Frenštát pod Radhoštěm, Výstavní síň Albína Poláška Vás srdečně zve na výstavu obřího leporela Lucie Seifertové DĚJINY ČESKÉHO NÁRODA UDATNÉHO, které vás zábavnou formou provede českou historií od lovců mamutů až po současnost.

od 08.11.2018 do 12.12.2018
Autor článku: 
ika

Jedná se o vtipné komiksové ztvárnění českých dějin v nadživotní velikosti. Výstava obřího leporela vychází ze stejnojmenné knihy výtvarnice a spisovatelky Lucie Seifertové.

Leporelo bylo zvětšeno do nadživotní velikosti. Výstava bude doplněna také o další prvky. Své znalosti si návštěvníci můžou oveřit v jednoduchých pracovních listech či interaktivní hře (za zapůjčení děkujeme Knihovně Rakovník).

Připraveno bude i několik historických kostýmů, ve kterých si budete moci pořídit nezapomenutelnou fotografii z výstavy s nádechem starých časů.

Kniha Dějiny udatného českého národa byla v roce 2003 oceněna cenou Magnesia Litera za nejlepší dětskou knihu, Zlatou stuhou za nejlepší populárně naučnou knihu pro mládež a Zlatou pečetí za nejlepší polygrafický počin roku 2003. Ve spolupráci s Českou televizí vznikl stejnojmenný animovaný seriál.

Výstava bude přístupná každý všední den od 9 do 17 hodin a každou sobotu (v sobotu vstup do VS bočním vchodem od čajovny) od 13 do 17 hodin, od 8. 11. 2018 do 12. 12. 2018

Školy a školská zařízení prosíme o rezervaci termínu návštěvy na e-mail: zuzana.kalinova@mufrenstat.cz nebo tel. 601 343 348.

Vstupné na tuto výstavu:
dospělí - 20 Kč / 1 osoba
děti 4 - 15 let, důchodci, studenti, ZTP - 10 Kč
MŠ, studenti a žáci s pedagogickým doprovodem - 10 Kč/ 1 osoba (pedagogický doprovod zdarma)

Zdroj: Zuzana Kalinová, www.kulturafrenstat.cz

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: První díl komiksu Rychlé šípy vyšel před 80 lety 17. prosince 1938 v časopisu Mladý hlasatel. Autorem příběhů byl spisovatel Jaroslav Foglar, ilustrátorem první série Jan Fischer. Celkem vzniklo 315 dílů komiksu a podíleli se na nich další tři výtvarníci, od roku 1968 již jen Marko Čermák. Jednou z iniciativ, které k tomuto výročí letos organizuje Skautská nadace Jaroslava Foglara pod názvem Rok Rychlých šípů, je oslava na domovské stránce českého Googlu.

 

 

Celá ČR
Děti a mládež, Knihy, literatura, média
Co se děje
18.12.2018

PRAHA: Záměrem projektu je vytvořit nový podpůrný informační systém Národní eKnihovna, který posune Národní knihovnu ČR do 21. století, a to především efektivním řízením vztahů s uživateli, nabídkou moderních služeb poskytovaných široké odborné i laické veřejnosti, ale i aktuálních technologických platforem a nasazováním nových ICT technologií, především pak mobilních zařízení, čteček čárového kódu nebo RFID čteček, bezkontaktních čipových karet atp.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
18.12.2018

ZLÍN: Regionální filmová kancelář ZLÍN FILM OFFICE nabízí pomocnou ruku filmařům ve Zlínském kraji už dva roky. Její služby využily například štáby seriálů Kriminálka 5.C či Strážmistr Topinka, filmů TvMiniUni a zloděj otázek, All through the night, Hodinářův učeň a řady dalších. Práci zlínské kanceláře aktuálně ocenil také Státní fond kinematografie, a to rozhodnutím o udělení podpory pro následující období.

Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
18.12.2018

ČR: V těchto dnech bylo uvedeno do prodeje první CD muzikálového zpěváka Jakuba Hübnera, na kterém se koprodukčně podílela agentura Musical-media a Český rozhlas. Obsahuje kromě jiného nahrávky z muzikálů Největší showman (Dám ti víc než mám), Ples upírů (Sára), Wicked (Žij touto chvílí) i původní české skladby za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu, Unique Quartetu a dalších doprovodných těles.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
18.12.2018