pondělí
20. května 2019
Svátek slaví: Zbyšek
plakát k výstavě
© zdroj: http://www.kulturafrenstat.czVýstava obřího leporela ve Frenštátě pod Radhoštěm vás zábavně provede českou historií

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM: Městské kulturní středisko Frenštát pod Radhoštěm, Výstavní síň Albína Poláška Vás srdečně zve na výstavu obřího leporela Lucie Seifertové DĚJINY ČESKÉHO NÁRODA UDATNÉHO, které vás zábavnou formou provede českou historií od lovců mamutů až po současnost.

od 08.11.2018 do 12.12.2018
Autor článku: 
ika

Jedná se o vtipné komiksové ztvárnění českých dějin v nadživotní velikosti. Výstava obřího leporela vychází ze stejnojmenné knihy výtvarnice a spisovatelky Lucie Seifertové.

Leporelo bylo zvětšeno do nadživotní velikosti. Výstava bude doplněna také o další prvky. Své znalosti si návštěvníci můžou oveřit v jednoduchých pracovních listech či interaktivní hře (za zapůjčení děkujeme Knihovně Rakovník).

Připraveno bude i několik historických kostýmů, ve kterých si budete moci pořídit nezapomenutelnou fotografii z výstavy s nádechem starých časů.

Kniha Dějiny udatného českého národa byla v roce 2003 oceněna cenou Magnesia Litera za nejlepší dětskou knihu, Zlatou stuhou za nejlepší populárně naučnou knihu pro mládež a Zlatou pečetí za nejlepší polygrafický počin roku 2003. Ve spolupráci s Českou televizí vznikl stejnojmenný animovaný seriál.

Výstava bude přístupná každý všední den od 9 do 17 hodin a každou sobotu (v sobotu vstup do VS bočním vchodem od čajovny) od 13 do 17 hodin, od 8. 11. 2018 do 12. 12. 2018

Školy a školská zařízení prosíme o rezervaci termínu návštěvy na e-mail: zuzana.kalinova@mufrenstat.cz nebo tel. 601 343 348.

Vstupné na tuto výstavu:
dospělí - 20 Kč / 1 osoba
děti 4 - 15 let, důchodci, studenti, ZTP - 10 Kč
MŠ, studenti a žáci s pedagogickým doprovodem - 10 Kč/ 1 osoba (pedagogický doprovod zdarma)

Zdroj: Zuzana Kalinová, www.kulturafrenstat.cz

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: V Národní galerii právě vychází nová publikace Michaely Pejčochové Posel z Dálného východu. Vojtěch Chytil a sběratelství moderní čínské tušové malby v meziválečném Československu. Přibližuje dramatický životní příběh akademického malíře a sběratele Vojtěcha Chytila (1896–1936), který se během svých pobytů v Číně stal učitelem západní malby a sběratelem – vizionářem, který dokázal shromáždit vysoce ceněnou sbírku, ale především jako první Evropan rozpoznat kvality moderní čínské malby.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
17.05.2019

ČR: V pátek 17. května uplyne sedmdesát let od plánovaného pokusu o státní převrat, který měl svrhnout totalitní komunistický režim. Prostřednictvím skautské vedoucí Dagmar Skálové – Rakši se do něj v květnu roku 1949 zapojily desítky skautů, Státní bezpečnost je ale v rozsáhlém zátahu pozatýkala. Před léty v komunistických kriminálech je zachránilo hrdinství Dagmar Skálové.

Celá ČR
Děti a mládež, Ostatní, Památky
Co se děje
17.05.2019

BRUMOV: V Dětské galerii Lapidárium ve  Vzdělávacím a kulturním centru Klášter Broumov zahájena výstava fotografií s názvem Důvod procházky.

Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Pozvánky na akce, Co se děje
17.05.2019

PRAHA: Dne 16. května 2019 se ve Smetanově síni Obecního domu v Praze usktutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků XVII. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2018. V jeho rámci byly také vyhlášeny výsledky III. ročníku návštěvnické soutěže Muzeum roku 2018.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
16.05.2019