pondělí
18. února 2019
Svátek slaví: Gizela
© Logo muzeaVěnujte do depozitáře Památníku Lidice sbírkové předměty

LIDICE: Depozitáře muzeí a galerií skrývají většinou předměty, písemnosti a fotografie nevyčíslitelných hodnot, ale i věci, které jsou hodnotou bezcenné, ne však pro badatele a muzejníky. Většinou jde o předměty denní potřeby, se kterými se každý z nás setkal třeba u babiček v kuchyni, nebo o dokumenty, jako například rodný list, který vlastní každý z nás byť v modernější podobě.

Autor článku: 
luk

Muzeum Památníku Lidice shromažďuje sbírkové předměty, týkající se vyhlazené obce, od konce 2. světové války. V depozitáři je ukryto necelých sedm set předmětů různého charakteru a necelé dvě stovky fotografií, které nás nutí k zamyšlení, jak málo zbylo po pěti stech obyvatelích středně velké obce. 

Vloni navštívil Památník Lidice muž, který se rozhodl věnovat do depozitáře fotografii a dokument z pozůstalosti své příbuzné, která pocházela z Lidic. Není tedy vyloučeno, že i další lidé mohou v různých pozůstalostech objevit dokumenty či fotografie, které mají spojitost s obcí Lidice. Pokud by se tak stalo, budeme velice rádi, když nás oslovíte a případné předměty nám poskytnete alespoň k naskenování, nebo k nafocení.

Informace můžete zasílat e-mailem na adresu hanzlikova@lidice-memorial.cz, nebo nás můžete kontaktovat telefonicky na číslech 312 253 063, 312 253 755, 739 690 567. 

 

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Společnost Franze Kafky vyhlašuje 25. ročník studentské literární soutěže o nejlepší esej – Cena Maxe Broda 2019. Cena je vyhlašována se záměrem podpořit a vést mladé lidi k samostatnému uvažování, k hlubšímu zamyšlení nad aktuálními společenskými a kulturními jevy a k pěstování dovednosti přesného a kultivovaného písemného vyjádření vlastního názoru. 

Celá ČR
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.02.2019

PRAHA: Autor v domě vychází z dramaturgie pražského A studia Rubín, která je ve značné míře založena na autorských textech a inscenacích. Jeho záměrem je pomoci iniciovat vznik nových divadelních textů.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Ostatní, Živé umění
Co se děje
18.02.2019

 ČR: Jedním ze stěžejních projektů Nadačního fondu Magdaleny Kožené, jehož cílem je upozornit a zviditelnit téma „zušek“ je celostátní happening ZUŠ OPEN. Letos to bude 3. ročník a pro velký zájem příznivců i samotných škol a s rostoucím počtem atraktivních programů i společných projektů se III. ročník ZUŠ Open rozšiřuje nově do dvoudenního termínu 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.02.2019

ČR: Stipendijní program MenART pro nadané žáky základních uměleckých škol a jejich pedagogy, za kterým stojí Nadační fond Magdaleny Kožené, otevírá přihlášky do dalšího ročníku. Unikátní projekt mentoringu uměleckého vzdělávání opět nabízí intenzivní pracovní setkání s předními osobnostmi české umělecké scény během školního roku 2019/2020 v několika oborech.

Celá ČR
Granty, Vzdělávání
Co se děje
18.02.2019