středa
24. dubna 2019
Svátek slaví: Jiří
© Logo muzeaVěnujte do depozitáře Památníku Lidice sbírkové předměty

LIDICE: Depozitáře muzeí a galerií skrývají většinou předměty, písemnosti a fotografie nevyčíslitelných hodnot, ale i věci, které jsou hodnotou bezcenné, ne však pro badatele a muzejníky. Většinou jde o předměty denní potřeby, se kterými se každý z nás setkal třeba u babiček v kuchyni, nebo o dokumenty, jako například rodný list, který vlastní každý z nás byť v modernější podobě.

Autor článku: 
luk

Muzeum Památníku Lidice shromažďuje sbírkové předměty, týkající se vyhlazené obce, od konce 2. světové války. V depozitáři je ukryto necelých sedm set předmětů různého charakteru a necelé dvě stovky fotografií, které nás nutí k zamyšlení, jak málo zbylo po pěti stech obyvatelích středně velké obce. 

Vloni navštívil Památník Lidice muž, který se rozhodl věnovat do depozitáře fotografii a dokument z pozůstalosti své příbuzné, která pocházela z Lidic. Není tedy vyloučeno, že i další lidé mohou v různých pozůstalostech objevit dokumenty či fotografie, které mají spojitost s obcí Lidice. Pokud by se tak stalo, budeme velice rádi, když nás oslovíte a případné předměty nám poskytnete alespoň k naskenování, nebo k nafocení.

Informace můžete zasílat e-mailem na adresu hanzlikova@lidice-memorial.cz, nebo nás můžete kontaktovat telefonicky na číslech 312 253 063, 312 253 755, 739 690 567. 

 

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

CANNES: Kriminální série nominovaná na Zlaté glóby The Sinner, kritiky i diváky oceňovaný seriál Učitel, pokračování dobového Babylonu Berlín či islandský projekt V pasti. To je jen krátký výčet seriálové tvorby, kterou Česká televize nakoupila pro své diváky na mezinárodním veletrhu audiovizuální tvorby v Cannes. Zahraniční vysílatele naopak zaujaly seriály Labyrint, První republika, nové řady Detektivů od Nejsvětější Trojice nebo záznam baletu Jiří Kylián – Mosty času, který ČT prodala celoplošně vysílající japonské televizi.

 

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
23.04.2019

PLZEŇ:  V sobotu 25. května se oblíbený Sadový okruh v Plzni promění v hlavní centrum kultury v širokém okolí. Stane se tak v rámci česko-německé sousedské slavnosti s názvem dasFest. Návštěvníci se mohou těšit na den plný zábavy, hudby, divadla, inspirace, zajímavých aktivit i kvalitní gastronomie.

Plzeňský kraj
Soutěže a festivaly, Menšiny a cizinci
Co se děje
23.04.2019

PRAHA: V úterý 23. dubna 2019 od 21.10 hodin vystoupí  v Rudolfinu kolektivní tělesa Národního divadla a Státní opery na benefičním koncertě na obnovu katedrály Notre-Dame. Koncert pořádá Česká filharmonie ve spolupráci se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy – FOK, PKF – Prague Philharmonia a Národním divadlem.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Památky, Živé umění
Nepřehlédněte
23.04.2019

LIBEREC: V kavárně Art facé se koná 26. dubna již pátý ročník semináře s názvem Památky pro každého. Jeho účastníci budou hledat řešení, jak zviditelnit kulturní dědictví či jak odstranit bariéry, které zamezují přístupu k památkám hendikepovaným návštěvníkům.Pro účastníky semináře je připravena exkurze do Technického muzea Liberec. 

Liberecký kraj
Handicap, Památky, Vzdělávání
Co se děje
23.04.2019