čtvrtek
22. srpna 2019
Svátek slaví: Bohuslav
© Logo muzeaVěnujte do depozitáře Památníku Lidice sbírkové předměty

LIDICE: Depozitáře muzeí a galerií skrývají většinou předměty, písemnosti a fotografie nevyčíslitelných hodnot, ale i věci, které jsou hodnotou bezcenné, ne však pro badatele a muzejníky. Většinou jde o předměty denní potřeby, se kterými se každý z nás setkal třeba u babiček v kuchyni, nebo o dokumenty, jako například rodný list, který vlastní každý z nás byť v modernější podobě.

Autor článku: 
luk

Muzeum Památníku Lidice shromažďuje sbírkové předměty, týkající se vyhlazené obce, od konce 2. světové války. V depozitáři je ukryto necelých sedm set předmětů různého charakteru a necelé dvě stovky fotografií, které nás nutí k zamyšlení, jak málo zbylo po pěti stech obyvatelích středně velké obce. 

Vloni navštívil Památník Lidice muž, který se rozhodl věnovat do depozitáře fotografii a dokument z pozůstalosti své příbuzné, která pocházela z Lidic. Není tedy vyloučeno, že i další lidé mohou v různých pozůstalostech objevit dokumenty či fotografie, které mají spojitost s obcí Lidice. Pokud by se tak stalo, budeme velice rádi, když nás oslovíte a případné předměty nám poskytnete alespoň k naskenování, nebo k nafocení.

Informace můžete zasílat e-mailem na adresu hanzlikova@lidice-memorial.cz, nebo nás můžete kontaktovat telefonicky na číslech 312 253 063, 312 253 755, 739 690 567. 

 

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Královéhradecký kraj připravil pro oblast kultury a památkové péče na příští rok sedm dotačních programů. Jejich prostřednictvím podpoří kulturní aktivity, obnovu historických varhan, činnost muzeí a galerií a obnovu památkového fondu. Novinkou jsou tři samostatné programy na podporu mobility, rezidence a na zachování nemateriálního kulturního dědictví.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Živé umění
Co se děje
21.08.2019

ČR: Knižní novinka Poslední deník Květy Fialové se vymyká obvyklým knížkám o slavných herečkách. Autor Josef Kubáník, herec a blízký přítel Květy Fialové, v ní zachytil jeden výjimečný ženský osud i jedinečnou podobu jejich přátelství, které jim oběma změnilo život. Jedna z nejoblíbenějších českých hereček tu poprvé a naprosto otevřeně odvypráví celý svůj život, který by sám o sobě vydal na román. V den hereččiných nedožitých 90. narozenin, 1. září, vydává knihu Nakladatelství ZEĎ.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
22.08.2019

LITOMĚŘICKO: Další kniha s leteckými fotografiemi - tentokrát z Litoměřicka - doplní již tak početnou edici knih zlínského CBS Nakladatelství Česko z nebe.

Ústecký kraj
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média
Co se děje
21.08.2019

KYJOV: Více než 30 000 lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích.

Jihomoravský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.08.2019