PLZEŇ: Pilotní projekt spolků Nošenky z Plzně a Otevřeno má za cíl nabídnout rodičům přehled o možnostech a nabídce škol a školek v Plzni a Plzeňském kraji, které stavějí výchovu a vzdělávání na principech montessori či waldorfské pedagogiky, vzdělávají v anglickém či německém jazyce nebo formující děti respektujícím způsobem a individuálním přístupem v přírodě či menších skupinách.
Veletrh vzdělávání má nabídnout rodičům pro lepší orientaci v této problematice ucelené informace. Zároveň chce informovat a propojit studenty Pedagogické fakulty ZČU a dalších pedagogických SŠ a VOŠ, nebo absolventy rekvalifikačních oborů chůva či asistent pedagoga, s potenciálními zaměstnavateli a umožnit jim navázání spolupráce i v oblasti ročníkových a diplomových prací, praxí a stáží. V neposlední řadě pak pomoci menším školám, školkám a vzdělávacím institucím představit široké veřejnosti svou práci a přínos, a pomoci nově vznikajícím subjektům s propagací a lepší konkurenceschopností.
Akce bude doprovázena prezentací výrobců ekologických her a hraček, besedami o různých typech vzdělávacích přístupů a směrů, přednáškami a workshopy na témata respektující komunikace, unschooling (sebeřízené vzdělávání), výukové programy v oblasti environmentu, globální výchovy či výchovy ke zdraví. Rodiče s dětmi se budou moci zúčastnit praktických workshopů pořádaných studenty FPE ZČU, např. zdravé pohybové aktivity, zpívánky nebo chemie a věda hrou.
Pro děti MŠ a ZŠ je připraven doprovodný program Nebojte se tmy, s besedou se zrakově handicapovanou lektorkou a interaktivními aktivitami pro lepší představu, prožitek a pochopení tohoto handicapu.
Myšlenka Veletrhu vzdělávání vznikla na základě velké poptávky ze strany rodičů předškolních dětí, hledajících informace o vhodné předškolní výchově a školním vzdělávání v Plzni a Plzeňském kraji a zároveň poptávky studentů a absolventů pedagogických škol, seznámit se se svými budoucími zaměstnavateli.
Akce se uskuteční na adrese Husova 1777/14, 301 00 Plzeň
ČR: Společnost Franze Kafky vyhlašuje 25. ročník studentské literární soutěže o nejlepší esej – Cena Maxe Broda 2019. Cena je vyhlašována se záměrem podpořit a vést mladé lidi k samostatnému uvažování, k hlubšímu zamyšlení nad aktuálními společenskými a kulturními jevy a k pěstování dovednosti přesného a kultivovaného písemného vyjádření vlastního názoru.
ČR: Jedním ze stěžejních projektů Nadačního fondu Magdaleny Kožené, jehož cílem je upozornit a zviditelnit téma „zušek“ je celostátní happening ZUŠ OPEN. Letos to bude 3. ročník a pro velký zájem příznivců i samotných škol a s rostoucím počtem atraktivních programů i společných projektů se III. ročník ZUŠ Open rozšiřuje nově do dvoudenního termínu
ČR: Stipendijní program MenART pro nadané žáky základních uměleckých škol a jejich pedagogy, za kterým stojí Nadační fond Magdaleny Kožené, otevírá přihlášky do dalšího ročníku. Unikátní projekt mentoringu uměleckého vzdělávání opět nabízí intenzivní pracovní setkání s předními osobnostmi české umělecké scény během školního roku 2019/2020 v několika oborech.