pondělí
18. února 2019
Svátek slaví: Gizela
© archiv pořadateleV Plzni začne první ročník Veletrhu vzdělávání, her a hraček zaměřený na netradiční vzdělávání

PLZEŇ: Pilotní projekt spolků Nošenky z Plzně a Otevřeno má za cíl nabídnout rodičům přehled o možnostech a nabídce škol a školek v Plzni a Plzeňském kraji, které stavějí výchovu a vzdělávání na principech montessori či waldorfské pedagogiky, vzdělávají v anglickém či německém jazyce nebo formující děti respektujícím způsobem a individuálním přístupem v přírodě či menších skupinách.

od 18.01.2019 do 19.01.2019
Autor článku: 
TZ/klapka

Veletrh vzdělávání má nabídnout rodičům pro lepší orientaci v této problematice ucelené informace. Zároveň chce informovat a propojit studenty Pedagogické fakulty ZČU a dalších pedagogických SŠ a VOŠ, nebo absolventy rekvalifikačních oborů chůva či asistent pedagoga, s potenciálními zaměstnavateli a umožnit jim navázání spolupráce i v oblasti ročníkových a diplomových prací, praxí a stáží. V neposlední řadě pak pomoci menším školám, školkám a vzdělávacím institucím představit široké veřejnosti svou práci a přínos, a pomoci nově vznikajícím subjektům s propagací a lepší konkurenceschopností.

Akce bude doprovázena prezentací výrobců ekologických her a hraček, besedami o různých typech vzdělávacích přístupů a směrů, přednáškami a workshopy na témata respektující komunikace, unschooling (sebeřízené vzdělávání), výukové programy v oblasti environmentu, globální výchovy či výchovy ke zdraví. Rodiče s dětmi se budou moci zúčastnit praktických workshopů pořádaných studenty FPE ZČU, např. zdravé pohybové aktivity, zpívánky nebo chemie a věda hrou.

Pro děti MŠ a ZŠ je připraven doprovodný program Nebojte se tmy, s besedou se zrakově handicapovanou lektorkou a interaktivními aktivitami pro lepší představu, prožitek a pochopení tohoto handicapu.

Myšlenka Veletrhu vzdělávání vznikla na základě velké poptávky ze strany rodičů předškolních dětí, hledajících informace o vhodné předškolní výchově a školním vzdělávání v Plzni a Plzeňském kraji a zároveň poptávky studentů a absolventů pedagogických škol, seznámit se se svými budoucími zaměstnavateli.

Akce se uskuteční na adrese Husova 1777/14, 301 00 Plzeň

https://www.facebook.com/veletrhvzdelavaniplzen

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Společnost Franze Kafky vyhlašuje 25. ročník studentské literární soutěže o nejlepší esej – Cena Maxe Broda 2019. Cena je vyhlašována se záměrem podpořit a vést mladé lidi k samostatnému uvažování, k hlubšímu zamyšlení nad aktuálními společenskými a kulturními jevy a k pěstování dovednosti přesného a kultivovaného písemného vyjádření vlastního názoru. 

Celá ČR
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.02.2019

PRAHA: Autor v domě vychází z dramaturgie pražského A studia Rubín, která je ve značné míře založena na autorských textech a inscenacích. Jeho záměrem je pomoci iniciovat vznik nových divadelních textů.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Ostatní, Živé umění
Co se děje
18.02.2019

 ČR: Jedním ze stěžejních projektů Nadačního fondu Magdaleny Kožené, jehož cílem je upozornit a zviditelnit téma „zušek“ je celostátní happening ZUŠ OPEN. Letos to bude 3. ročník a pro velký zájem příznivců i samotných škol a s rostoucím počtem atraktivních programů i společných projektů se III. ročník ZUŠ Open rozšiřuje nově do dvoudenního termínu 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.02.2019

ČR: Stipendijní program MenART pro nadané žáky základních uměleckých škol a jejich pedagogy, za kterým stojí Nadační fond Magdaleny Kožené, otevírá přihlášky do dalšího ročníku. Unikátní projekt mentoringu uměleckého vzdělávání opět nabízí intenzivní pracovní setkání s předními osobnostmi české umělecké scény během školního roku 2019/2020 v několika oborech.

Celá ČR
Granty, Vzdělávání
Co se děje
18.02.2019